Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Ma to je stara stvar.

To je zato shto je u to doba Thunderstick preshao iz Maidena u Samson pa im "maznuo" pesmu i napravio novu za Samson.

Tj. nije im bash maznuo vec su tu ideju za pesmu razvili dok je on bio u Maidenu,pa je jednostavni to iskoristio na preslasku u Samson.

Edited by Sandman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ta pesma je izasla godinu dana ranije od Martovskih Ida, ali posto je Thunderstick, kao sto rece sandman bio ranije sa Maidenima samo je preneo u Samson ono sto su zajedno smisljali. I znamo da se materijal za Killers nije primremao samo godinu, vec je za taj album upotrebljen materijal prikupljan od osnivanja benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ides of march - plagijat, jel neko zna nešto o ovome???

samson - thunderburst

pa samsonov bubnjar je na kratko svirao u mejdenima i tad je sa harisom napisao ovu pesmu, tako da nije plagijat, nego su obojca imali prava na tu pesmu

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...

 

Ko je potpisan kao autor "Thunderburst" na Samsonovom albumu?

 

Sumnjam da je Thunderstick uradio tu stvar sa Harrisom, jer je on sa Iron Maiden svirao vrlo kratko 1977. Ne verujem da je ta stvar baš toliko stara.

 

Isto tako mi deluje verovatno da je Clive Burr maznuo stvar od Paula Samsona i dao je Harrisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...

 

Ko je potpisan kao autor "Thunderburst" na Samsonovom albumu?

 

Sumnjam da je Thunderstick uradio tu stvar sa Harrisom, jer je on sa Iron Maiden svirao vrlo kratko 1977. Ne verujem da je ta stvar baš toliko stara.

 

Isto tako mi deluje verovatno da je Clive Burr maznuo stvar od Paula Samsona i dao je Harrisu.

http://www.maidenfans.com/imc/?url=album02...k=albums#track1

 

BTW, neverovatno koliko je verzija Maidena bolja od ovog sporog smora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW, neverovatno koliko je verzija Maidena bolja od ovog sporog smora.

nikad nisam verovao da cu reci ovo, ali stvarno ne mogu da se slozim

 

intro ima vrlo mistican prizvuk i uvodi mnogo lepse u instrumental, bubanj je definitvno bolje ubachen i produciran nego kod na "ides of march"

uradjeni su i efekti koje ides of march nema kao sto su prizvuci na gitari npr. na 01:22

takodje cela pesma je mnogo tvrdja i mnogo emotivnije interpretirana... takodje se nekako skala razlikuje i pojedini stepeni izmedju tonova(nisam bash mnogo muzicki obrazovan da bih bio krajnja instanca, ali tako zvuchi), zbog toga mi nekako zvuchi

 

stevina verzija je nekako bash samo shredding... mislim za rane osamdesete to i jeste bio shredding, a u sustini je bespotrebno dodat tempo, a oduzeta tvrdoca na pesmu kojoj tempo ne treba... mislim pesma se zove "ides of march", a ima mnogo temo bubnjeva kao za vojnicki mars, jeste da to odlikuje u neku ruku cika harisa, ali stvarno je bezobzirno reci da je samson-verzija smor, a da je mejden-verzija...

 

mislim ja sam slushao "ides of march" godinama i nekako mi se uvukao u ushi vishe nego thunderburst, ali Thunderb. je definitivno kvalitetnije odsviran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tamo odakle sam ga ja skinuo je prilichno dobar(logichno,poshto je sniman za DVD),pa je valjda svuda isti kvalitet.

Taj link koji sam imao je bio za direkt download,stavio bih ga ovde al' je istekao pre pola godine. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...