Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Ovo je dobro, moram da priznam. Ispostavilo se da sam stekao pogrešno očekivanje na osnovu one prve dve pesme, jer se dogodilo da su one ubedljivo najslabije na albumu. Jednostavno, Final Frontier i El Dorado nisu dorasle ostatku ovog ostvarenja. Na ovom albumu vidimo dosta raznovrsnosti, izvornog Maiden stila, ali i neočekivanih inovacija, koje potvrđuju tezu da se i dalje radi o prvoklasnom bendu. Ubacivanje neparnih ritmova na nekim mestima pokazuje da su bili rešeni da učine korak napred u eksperimentisanju, da ne bi Alexander the Great ostala presedan u tom pogledu. Elem, da krenem od pesme do pesme. The Final Frontier, kao što rekoh, prosek, za zagrevanje. Vadi je zanimljiv uvod Satelite 15. El Dorado nešto bolja, dinamičnija i zanimljivija, ali još uvek nije to to. I onda, prava bomba - moj lični favorit na prvo slušanje, pesma Mother of Mercy, koju ću sigurno još mnogo puta zavrteti u plejeru. Struktura, prelazi, melodija refrena... prosto ne može, a da ne ostavi jak utisak. Sledeća, Coming Home, takođe ima nešto što je izdvaja - moćan i zanimljiv rif koji je vodi, samo još malo dinamičnija da je, bila bi pravo remek-delo. The Alchemist - na osnovu uvodnog rifa čovek bi rekao da će biti prava rokačina, što ona i jeste, ali nekako mi se čini da su mogli još malo žešće to da urade. Da jesu, bila bi to Loneliness of the Long Distance Runner broj 2. Isle of Avalon, pesma sa pomenutom neparnom deonicom, ostavlja bez daha kako 9 minuta mogu da prođu brzo, kao da traju triput kraće. Kompleksnost i inovativnost koja je krasila prethodni album, u punoj raskoši je prisutna u ovoj pesmi - i ona i preostale 4 pokazuju da je Branko Rogošić bio u pravu kada je u svojoj knjizi napisao da će naredni albumi Maidena ličiti na pesmu The Legacy - s tim što su Maideni pomerili granicu još dalje. To vidimo i u pesmi Starblind, koja sledi sličnu matricu, a posebno u The Alchemist, koja nudi ubitačan prelaz od lirskog uvoda ka moćnom nastavku pesme. The Man Who Would Be King, osim što ima rogobatan naslov, možda je malo duža no što bi trebalo, ali ima dosta neočekivanih prelaza i čudnih deonica, što je vadi. Na kraju, najduža, Where the Wild Wind Blows, recimo da je The Legacy broj 2, u smislu da i ona otvara neka nova pitanja u kom pravcu bi se Maideni mogli kretati nadalje, ako nastave da rade. Mene lično malo smorila, drugačija u odnosu na ono na šta sam navikao kod Maidena, ali ovo mi je tek prvo slušanje. Sve u svemu, album vredan da mu se posveti dužna pažnja, a da li će pasti i na originalu, to ću odlučiti tek kad ga budem više puta preslušao. Ruku na srce, nemam ni prethodni u kolekciji, ali videćemo. Možda se već iduće nedelje, kad budem svratio do Sofije po neke diskove, nešto promeni.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sve je to dobro, al čovječe fali hitova, HITOVA !!!

 

slažem se s tobom. i ne kapiram gde je problem, kao da više ni ne znaju da naprave hit (meni to bar deluje prosto i lako :D ). Wildest Dreams, Differnet World ili ovi novi singlovi su svi do jednog prilično jadno završili... i bolje je što nema više takvih "hitova".

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jebem ti sve.. Na prvo slusanje, ODLICAN ALBUM!!!

 

Prvih 5 pesama su dobre, osim Coming Home.. Ona je ODLICNA! Ali zadnjih 5 pesama su jebeno savrsenstvo :da:!!!! ISLE OF AVALON, stvarno me je iznenadila, kakva pesma jebem ti zivot.. STARBLIND I THE TALISMAN, super su obe, THE MAN WHO WOULD BE KING ima odlican intro, malo slabija na strofama, solaze su me odusevile.. joooooj, jos uvek sam pod utiskom.. WHEN THE WILD WIND BLOWS.. Koliko dobro pocinje, mislio sam da ce da bude jedna od najboljih Maiden pesama :haha:.. Ali koliko dobro pocinje, toliko je posle.. ne znam, neinspirisano.. Ali dobra pesma, sve u svemu.. SJAJAN ALBUM za sad.. :haha: :haha: :haha:

Edited by Ancient Mariner
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

slažem se s tobom. i ne kapiram gde je problem, kao da više ni ne znaju da naprave hit (meni to bar deluje prosto i lako :D ). Wildest Dreams, Differnet World ili ovi novi singlovi su svi do jednog prilično jadno završili... i bolje je što nema više takvih "hitova".

 

kakve veze imaju ti novi singlovi,te Wildest Dreams i Differnet World s hitovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da miniram, ali meni je AMOLAD savrsenstvo, kao da su ga pravili za mene :) i uvek cu im biti zahvalan na njemu i od tada sam u fazonu da sta god urade posle njega nece me razocarati jer imam svoje parce raja :) tako da ne verujem da je ovaj novi bolji, bar ne po mojim kriterijumima ali kad vidim ovakve komentare, krece mis ka download linku, ko ce da ceka original ako ima nesto bolje od raja :))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

slažem se s tobom. i ne kapiram gde je problem, kao da više ni ne znaju da naprave hit (meni to bar deluje prosto i lako :D ). Wildest Dreams, Differnet World ili ovi novi singlovi su svi do jednog prilično jadno završili... i bolje je što nema više takvih "hitova".

 

 

 

tebi different world, dance of death, wickerman, brave new world, the reincarnation of benjamin breeg, rainmaker,... bla bla nisu hitovi? jbt pa pesmu su savrsene, epske,... naravno ima i slabijih pesama na svim albumima, ali ne mozes da kazes da nema hitova. Jednostavno usli su u malo drugaciju fazu, mracniju, po meni nekako epsku, naravno zadrzavajuci nesto iz prethodnih, ali opet ovo je bas originalno, inovativno i meni se mnogo svidja... Nece valjda 30 godina da kaskaju u mestu svirajuci trooper 1, trooper 2, trooper 182, run to the hills 231 i tako dalje....

 

 

edit: Trebao si da shvatis cim su izdali amolad da su krenuli u nesto novo i drugacije...

Edited by NoBodyAsAleksa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da miniram, ali meni je AMOLAD savrsenstvo, kao da su ga pravili za mene :) i uvek cu im biti zahvalan na njemu i od tada sam u fazonu da sta god urade posle njega nece me razocarati jer imam svoje parce raja :) tako da ne verujem da je ovaj novi bolji, bar ne po mojim kriterijumima ali kad vidim ovakve komentare, krece mis ka download linku, ko ce da ceka original ako ima nesto bolje od raja :))))))

 

Gledaj, meni je AMOLAD treci omiljeni Maiden album.. Ali ovo je....... videces :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovde neki koriste rec HIT u skroz cudnom znacenju...ne znam da su mejdeni IKADA imali hit.

 

ledaj, meni je AMOLAD treci omiljeni Maiden album.. Ali ovo je....... videces

 

:) uffff...jedva cekam :))))

Edited by mikki270

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...