Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Ispostavilo se da sam stekao pogrešno očekivanje na osnovu one prve dve pesme, jer se dogodilo da su one ubedljivo najslabije na albumu.

 

 

Zasad mi deluje kul nekako. Kompleksan je ali nekako ne davi, bas ga opusteno slusam. Naravno, nije nikakva revolucija ali posteno zvuci. Samo kad bi ponovo pisali malo direktnije pesme...

 

Ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je album , ima dobrih peseama i uopste nije siromasan . Ne znam sta je ko ocekivao , ali necu posle 30 godina da ocekujem ko zna kakve inovacije i sta ti ja znam , da izlecu munje kad otvorim CD . Pa u gitarskoj muzici je toliko toga vec napravljeno da bi bilo cudo da se ne znam sta jos izmisli da ljudi zinu i padnu na dupe .

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte da preanalizirate, sto se tice gitarskog rada, Maideni se nisu mnogo promenili, kao sto se ni Bruceov vokal nije mnogo promenio (iako jeste pomalo)... Promenio se njihov pristup pisanju pesama, koji je vise epski, atmosferican za razliku od 80's pristupa koji je bio vise orijentisan na riffove i himnicne refrene.

 

Album sam preslusao jos 2 puta, i sve je bolji i bolji.

 

 

P. S. Nadam se moje misljenje nece nekog uvrediti, ali meni je Dance Of Death jedan od jacih albuma, a Death On The Road drugi omiljeni live (posle Flighta)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

P. S. Nadam se moje misljenje nece nekog uvrediti, ali meni je Dance Of Death jedan od jacih albuma, a Death On The Road drugi omiljeni live (posle Flighta)...

 

Drukchije ni mozhe biti. ;) Za mene Donington 1992 i Live After Death nemaju konkurenciju. A Real Live/Dead one mi je isto dobar, najvishe zbog izbora pesama, jer izvodjenje... mogu oni i bolje.

Edited by Huszar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Norwegian emergency-clinic doctor left his patients waiting for treatment this past Wednesday (August 11) while he attended an IRON MAIDEN show in Bergen during work hours.

 

The doctor, who was one of two physicians on duty the night of the concert, told the Bergens Tidende newspaper that he unsuccessfully tried to switch his shift with another doctor before leaving for the MAIDEN gig. He also said that he was under the impression that things were slow enough at the clinic so that he could afford to make it to work a little bit later than usual.

 

The doctor has since been relieved of his emergency-clinic duties while the facility attempts to get to the bottom of the situation.

 

:rockdevil:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec vidim:

 

Serbian emergency-clinic doctor left his patients waiting for treatment this past Wednesday (August 11) while he attended an KING DIAMOND show in Belgrade during work hours.

 

The doctor, who was one of two physicians on duty the night of the concert, told the Politika newspaper that he unsuccessfully tried to switch his shift with another doctor before leaving for the KING's gig. He also said that he was under the impression that things were slow enough at the clinic so that he could afford to make it to work a little bit later than usual.

 

The doctor has since been relieved of his emergency-clinic duties while the facility attempts to get to the bottom of the situation.

 

:rockdevil:

Edited by Talvi
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, nisam pisao jos od kada su procurele pesme jer sam hteo da ih sto bolje upoznam i sto vise puta preslusam pre nego sto napisem bilo sta.

Ajd' da krenemo redom:

 

Satellite 15...The Final Frontier - Posle jako cudnog intra, sledi pesma koju smo vec culi. I to vrlo dobra pesma, onako prava maidenovska i pun pogodak za single. ;) Cini se da je na ovoj pesmi Bruce-ovo pevanje za nijansu bolje nego na ostatku albuma. ;) Refren iako se ponavlja non stop uopste ne smara (kao No More Lies npr, a da ne pricamo o nekom The Angel and the Gambler-u). 7,7/10

 

El Dorado - O ovom smecu necu da trosim tastaturu, nastavili su tradiciju izbacivanja sranja za prvi single (Wildest Dreams, Breeg). Prosto da se covek, iako znajuci Maidene koji nikada nisu razocarali, uplasi za trenutak. 3,5/10

 

Mother of Mercy - A onda jedna prelepa i melaholicna Mother of Mercy. Uvod pesme je jedna od najemotivnijih deonica koju su Maideni ikada snimili. ;) Nakon Nickovog bombardovanja krece jako mracna strana pesme, rekao bih da je ovo i najmracnija pesma na albumu. Nazalost refren je nesto slabiji i to je jedina zamerka sa moje strane i to ovu pesmu sprecava da stane rame uz rame sa ostatkom albuma. 7,4/10

 

Coming Home - "Najcatchy" pesma na albumu i hitcina na prvo slusanje. Kada sam uzeo da preslusam album morao sam da je preslusam par puta uzastopno pre nego sto krenem na ostatak albuma. 5 minuta i 52 sekunde za koju sam mislio da nije presla 3 minuta, toliko o drzanju paznje. Treba napomenuti da je solo posebno emotivan. Masterpiece! TO ALBION'S LAND! 8,3/10

 

The Alchemist - Uz Coming Home, jedina logicna pesma za treci single. Prava maiden rokacina, nema sta tu da se doda ili oduzme. Ali jedna vrlo kvalitetna pesma koju je uzivanje slusati. 7,8/10

 

Isle of Avalon - E ovde pocinje ozbiljniji deo albuma i pravi Iron fucking Maiden. Pesma od koje sam najvise ocekivao citajuci recenzije, ispostavila se kao mozda i najmanje dobro remek-delo u zestokoj konkurenciji. ;) Intro jako podseca na The Longest Day. Kada pocne rokacina pesma se pretvara u cistokrvni heavy metal koji je nemoguce recima opisati. Osmeh od uveta do uveta vec pokazuje da ni ovaj put nisu razocarali. Kamen sa srca je vec pao. Fenomenalna svirka kroz celu pesmu i sve prsti od dinamike, atmosfere, promene ritma, izvanrednog pevanja. 9 minuta i 6 sekundi i 6 sekundi ekstaze. Treba napomenuti i neparan ritam i jako kompleksan aranzman. 8,6/10

 

Starblind - Da li se uopste usuditi i nastaviti preslusavanje posle ovakvog prethodnika, tesko da moze bolje od onoga. No Maideni nastavljaju da pomeraju granice perfekcionizma (sto su nastavili i do kraja albuma)u pesmi Starblind, i daju svojevrsnu formulu za lucenje Serotonina i Endorfina, pokazujuci da iako je mozak toliko neistrazen, za njih u njihovom poslu nema gresaka. Neverovatno je tesko uporediti pesmu sa bilo cim i bilo kakvom materijom. Pesma koja je obrisala pod sa recimo jednom The Nomad, pokazujuci da pod stare dane, bend mozda nikada nije ni bio kreativniji. Svirka gitarskog trojca se granici sa nemogucim. Jedina duza pesma koju je potpisao i Dickinson, tako da se i ocekivalo da ce biti remek-delo ali ovo je prevazislo sva ocekivanja. 8,9/10

 

The Talisman - Citajuci recenzije oko ove pesme se nije toliko dizala prasina. Obzirom da je Gers koautor u pesmi od 9 minuta zaintrigiralo me na sta ce uopste ovo liciti. Jako zanimljiv intro, sa etno smekom i Dickinsonovo naratorsko pevanje nisu ni naslucivali u sta ce se pesma pretvoriti. Onda krece visokonaponska rokacina koja u narednih 7 minuta ostavlja bez daha i pretvara se u nesto najbolje sto je muzika ikada iznedrila. Ovde vec krecu suze... Uradili su to ponovo! Ponovo su uspeli, ponovo su jebeno pomerili granice ljudskih mogucnosti koje su i sami nametnuli ! Bilo kakav pokusaj opisa muzike i atmosfere bi bio poguban posto je ovo prevazislo sve semanticke mogucnosti. 9,4/10

 

The Man Who Would Be King - Za nju sam nekako ocekivao da nece moci da se nosi sa remek delima iznad nje a taj osecaj se dosta povecao nakon preslusavanja istih. Jos jedna stvar koja mi je zapala za um je jako neinspirativno i klise ime, bar meni. Tako da u iscekivanju albuma, ocekivanja kod ove pesme su bila nesto slabija sto se pokazalo sasvim neopravdano. Da napomenem da i Murray odavno nije bio potpisnik nekog bas velikog hita. ;) Vec tradicionalno, pesmu otvara predivni intro a prelaz na brzi deo pesme je neverovatan i rekao bih cak netipican za Maidene. Svaka sekunda u nastavku pesme je genijalna. ;)9,2/10

 

When the Wild Wind Blows - Pesma oko koje su bila ogromna ocekivanja i mozda ih nije opravdala samo zbog remek dela iznad koje su odvele u neku novu dimenziju. Najavljivali su novi Fear of the Dark ali WTWWB nema puno dodirnih tacaka sa istom. ;) Main riff se dosta dugo proteze kroz pesmu, na prvo slusanje mozda i bespotrebno ali svakim novim slusanjem kockice dolaze na svoje mesto i dobija se milion razloga zasto je svaki deo bas takav a ne drugaciji. U sustini, pesma je vesela (melodije su vesele) sa veoma mracnom i pesimistickom tematikom (genijalnost svojstvena samo Maidenima, setite se Out of the Silent Planet), gde ce ljudi veselo slusati pesmu i pevusiti je medjutim nakon obracanja paznje na reci definitivno ce razmisliti o svemu sto pesma peva, sto je bio i cilj, nema boljeg nacina otvoriti oci ljudima. Harmonije su predivne, i treba i napomenuti da je drugi deo pesme znatno dinamicniji i zanimljiviji nego pocetak. Vrlo je moguce i da pesma aludira na 2012 i famozni smak sveta, gde cemo svi poumirati (doduse po Tibetanskoj filozofiji svi mi umiremo ali ovo je definitivno drugaciji nacin umiranja). Jednom prilikom je jedan filozof rekao da ce nakon pojavljivanja savrsene stvari na svetu uslediti smak sveta. Sudeci po ovom albumu, tako nesto je vrlo moguce. 8,4/10

 

The Final Frontier (album) - 9/10

 

Na kraju sta reci, sjaj u ocima govori sve. They did it again!

Chuck Palahniuk je jednom prilikom rekao : " Trenutak je najvise sto mozemo da ocekujemo od savrsenstva"... Ocigledno nije bio u pravu, ovde to traje mnogo vise od tog trenutka. Neverovatna virtuoznost i genijalnost.

Vec na prvo slusanje primetno je bilo da je album znatno bolji od svoje dva prethodnika ( pogotovu DoD-a ) ali mora se reci da je stao uz rame jednom Brave New World-u i ostalom Golden Age-u. Ko ce tu zauzeti koju poziciju samo ce vreme pokazati, sto uostalom nije ni vazno. Vazno je da smo dobili jedan masterpiece koji ce se preslusavati hiljadama puta. Hvala vam Maideni !

Treba napomenuti i neke stvari kao sto su naizgled predugi intro-i medjutim svakim ponovnim preslusavanjem se dobija utisak da je bas tako trebalo biti, pesme su bukvalno remek-dela u malom i price koje prevazilaze culo sluha i prelaze na druga cula. Zanimljivo je da i ja imam utisak da se Bruce jako mucio sa pevanjem na ovom albumu, sto nikako ne znaci da nije pevao na ocekivanom nivou ali i ja delim misljenje da se oseca njegovo mucenje na pojedinim delovima sto ranije nije bio slucaj.

 

Na kraju, ne znam kako cu sebe pogledati u ogledalo, posto sam posumnjao u njih nakon izdavanja onog govneta El Dorada... Jos jednom nas nisu razocarali i suvereno su ostali na tronu najboljeg benda na svetu.

 

Up The Irons :rockdevil:

  • Upvote 8
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li ima gorih i zadrtijih fanova od fanova mejdena i megadetha?

 

Нема.

 

Hmmm od Metalike ne volim sve albume,samo prva 4 u potpunosti volim,ostalo mi je jako jako slabo...

 

Ништа чудно, не познајем никога ко слуша Мејдене, а да му се допадају величине попут Black - a и Load - a.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   1 member

×
×
  • Create New...