Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Mislim da sam do sada preslusao novi album dovoljno puta da bih mogao dati svoj sud o njemu.

Prizeljkivao sam da to bude nesto poput Brave New World, ali sam sa druge strane realno ocekivao da ce to biti stilski nastavak A Matter of Life and Death albuma. Rekao bih da je novi album slabija kopija svog prethodnika iz 2006., doduse sa mozda manje kompleksnijim pjesmama, ako gledamo na njihovu strukturu. Prve dvije pjesme sa albuma mi dobro leze, valjda i stoga sto su bile izbacene ranije kao single i video spot, pa sam ih se naslusao. Solidne pjesme, ali sam prizeljkivao da ostatak albuma ponudi nesto jos bolje.

U nastavku slijedi solidna anti-ratna "Mother of Mercy", pa onda po mom misljenju dva najbolja momenta na albumu – "Coming Home" sa jakim epskim smekom, nostalgicnom notom i zanimljivim tekstom, i "The Alchemist". Kamo srece da su na album ubacili / snimili jos koju pjesmu poput "The Alchemist". Brza i poletna pjesma, kojoj samo nedostaje ubjedljiviji, direktniji i kraci refren. Ako se ne varam pjesma govori o dvojici okultista, koji se, izmedju ostalog, pojavljuju i u jednoj prastaroj epizodi Martija Misterije :))

Sto se mene tice, tu se zavrsava zanimljiviji dio albuma. U nastavku slijedi za mene krajnje dosadna "Isle of Avalon", mozda jedna od najdosadnijih numera koje su Maideni snimili nakon 1992. i bisera kao sto je "The Apparition". Onda ide nedovoljno upecatljiva "Starblind" i nakon nje posljednja svijetla tacka na albumu – "The Talisman". Veoma dobra pjesma, jos jedan epski favorit, koji je po mom misljenju uprskan onim dosadnim i bespotrebnim akusticnim uvodom. "The Man Who Would Be King" se nakon nekoliko slusanja pokazuje kao zanimljiva pjesma sa finim refrenom, dok mi "When the Wild Wind Blows" djeluje bespotrebno na albumu. Iako sa zanimljivom temom, ipak poprilicno dosadna pjesma. Da nisu u pitanju Iron Maiden, vjerovatno bih davno batalio preslusavanje ove posljednje dvije numere na albumu. Ovako sam im dao sansu.

Sve u svemu jedan prosjecan album, sa (pre)dugackim pjesmama i narativnim tekstovima, za cije preslusavanje je potrebno dosta volje i strpljenja, nakon cega ce slusaocu ponuditi i svoje svijetle momente. Kao jedan konzument Iron Maiden muzike, za ovaj album bih dao ocjenu 7/10.

 

Toliko od mene o ovom albumu, iznio sam svoj sud jer je forum predvidjen izmedju ostalog i za to, a u dalje diskusije o albumu necu ulaziti niti cu odgovarati. Nisam citao prethodne postove ni komentare, pa necu odgovarati ni na predstojece komentare.

 

Pozdrav svima,

 

Come on You Irons!

 

:rockdevil:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi album je dno dna!

Mogu oni biti legendarni Maiden i 10000000000000 puta, ali loš album bez hitova i s gomilom nabacanih rifova s brda s dola ostaje loš album.

 

Jako los album. Ajde sad momci vratite na vase plej liste Kiki Lesendrica i uzivajte. To je za vas.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima jedna sjajna anegdota kad su maideni dolazili ovde a bruce pilotirao;

 

drugar mi radi u kontroli letenja i odusevio se kad se bruce javio, medjutim, drugar, kako je veliki fan maidena, rekao je bruceu da moraju da sviraju wratchild inace mu nece dati dozvolu da slete.

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Поздрав. Нова сам овде, па још не знам ко је ко. Iron Maiden ми је омиљени бенд, иако не слушам само хеви метал.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Због новог албума сам и дошла овде. Знала сам и раније за овај форум, али сам случајно наишла на оно што се писало о новом албуму. Утисци су ми повољни, слушљив је као и сваки њихов албум. Свиђа ми се како Dickinson пева, некако је... неуништив. Кад сам чула Coming Home, као да сам тек почела да слушам музику.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...