Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Recenzije i rasprodane hale na A Matter Of Life And Death turneji 2006. kad su svirali ceo album, pobijaju tvoje tvrdnje da noviji Maiden albumi ne valjaju. :)

Jer su prodaja albuma i koncerata merilo kvaliteta.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Последњи албум је одличан. Мени можда и најбољи од BNW. Али, како то са Мејденима бива (барем код мене), тешко је изабрати само један.

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nista protiv dugackih i epskih pesama, naprotiv, obozavam ih!

Novi mejdeni nemaju ni dugacke, ni epske, vec dosadne, predvidljive i usiljene pesme.

Ne kapiram cemu tolko forsiranje i vestacko produzavanje pesama.

Ovo sa predvidivošću mi je interesantna tema za razgovor, pogotovo zato što smo do sada uvek iznosili mišljenje o tome da li su nam pesme predvidive ili ne, ali nikada konkretno nismo argumentovali. Ja mislim da većina epskih pesama na poslednjem albumu baš imaju dobar flow, zaista nisam nijednu od njih mogao da predvidim. Isle of Avalon, When the wild wind blows i The Man who would be king su me zapravo i iznenadile nekim idejama i neočekivanim sekcijama. Svaka zvuči kao da sve vrvi od kreativnih ideja, ništa mi nikako ne deluje veštačko i istegnuto.

 

Pesma treba jednostavno da bude dobra, čisto sumnjam da bi produživali pesmu da bi trajala toliko minuta i toliko sekundi, čemu to? Po toj logici je i The Alchemist mogla da bude rastegnuta za još pet minuta, zašto nije? Jednostavno tu nema šta više da se doda i izmeni.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sign of the Cross, Seventh Son, Hallowed, Rime, Nomad...te pesme znaju zasto su dugacke. Jedino sto valja na novom je Coming Home i recimo Talisman, ostatak sve isto, lagani intro da se kobajagi nalozis i osetis vetar u kosi, i onda krece smaranje od 9 minuta, Bruce se dere kao da ga kolje neko, kao da mu je bas tesko, I TRI GITARE zvuce suplje i prazno, ali ajde, sve bih to oprostio jer je Mejden u pitanju, navikao bih se na zvuk, al cinjenica da je proizvod krarjnje dosadan i recikliran jednostavno stoji.

 

Odsvirali su X-factor koji se popisao po svemu sto su uradili posle BNW-a.

  • Upvote 3
  • Downvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jos uvijek nisam ni jedan jedini put uspio da odslusam novi album od pocetka do kraja. Jednostavno, toliko mi je dosadno da nema sanse.

 

Slusam ih od 1991. godine i nikad mi se to nije desilo do novog albuma.

Mislim da je Harris poprilicno zabrazdio sa nekim svojim idejama koje se ticu i produkcije i stila i songwritinga i da bi bilo dobro da malo vise slobode da ostalim calnovima (tu prvenstveno mislim na Smitha).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne primećujem nešto tu šupljinu između tri gitare. Gotovo u svakom minutu nalazim neku harmoniju, neko se negde izdvaja sa posebnom melodijom, taman toliko da pesma ne bude dosadna i jednolična. Prvo mi pada napamet Smithova fraza na gitari koja upada na poslednjem refrenu u Isle of Avalon, konkretno na ''The gateway to Avalon, the island where the souls of dead are reborn''. Onda Harrisova bas gitara na poslednjem riffu pre clean dela u When the wild wind blows, gde riff ide četiri puta a Harris ga prati samo treći put... Da ne spominjem to da je gotovo cela The Alchemist gitarska harmonija, možda su se samo na dva riffa dve gitare poklopile, a treća ponovo mora da se izvoji. Doduše, poslušaću ponovo, možda se i varam.

 

To su taman takvi detalji koji začine pesmu baš da ne bi bila reciklirana i dosadna, i o smaranju nema ni govora u mom slučaju. Što se tiče Bruce-ovog performansa, ni ja ne mislim da je spektakularan, na momente se napreže, ali i dalje izvlači tonove i kasnije se i navikneš.

 

Mada bih morao da se složim da je The X Factor fantastičan. Tu je krenulo dosta toga što su razvili na poslednjih nekoliko albuma, ali mi je draži iz razloga što je siroviji, hladniji i mračniji, a Blejzov glas mu daje posebnu težinu koju drugi albumi nemaju.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jos uvijek nisam ni jedan jedini put uspio da odslusam novi album od pocetka do kraja. Jednostavno, toliko mi je dosadno da nema sanse.

 

Slusam ih od 1991. godine i nikad mi se to nije desilo do novog albuma.

Mislim da je Harris poprilicno zabrazdio sa nekim svojim idejama koje se ticu i produkcije i stila i songwritinga i da bi bilo dobro da malo vise slobode da ostalim calnovima (tu prvenstveno mislim na Smitha).

Ja preslusam iz 4 etape, jedva.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno je dobra vest ako se mnogima album ne svidi iz pocetka.. jer obicno albumi koji legnu iz prve brzo i dosade.

 

 

i mislim da The Final Frontier album je podeljen na dve polovine, jedna je jednostavnija gde pesme su zivlje kao na Brave New World

dok je druga polovina nastavak albuma A Matter of Life and Death i ozbiljan silazak u progresivne vode.

 

Sve u svemu, VRH!!!! :rockdevil:

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Последњи албум је одличан. Мени можда и најбољи од BNW. Али, како то са Мејденима бива (барем код мене), тешко је изабрати само један.

 

 

Nemoguce je izabrati samo jedan.

Svi albumi su mi omiljeni albumi. I ne, The Final Frontier nije sranje album. Sve pesme su odlicne...

Novi album bi trebao da se ugleda na 82'-88'

Da promene produkciju, da se vrate na Seventh ili Somewhere nacin snimanja.

Boli me uvo za duzinu pesama samo da izdaju novi album i doju ovde...

Edited by Mr.Murray
  • Upvote 3
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sign of the Cross, Seventh Son, Hallowed, Rime, Nomad...te pesme znaju zasto su dugacke. Jedino sto valja na novom je Coming Home i recimo Talisman, ostatak sve isto, lagani intro da se kobajagi nalozis i osetis vetar u kosi, i onda krece smaranje od 9 minuta, Bruce se dere kao da ga kolje neko, kao da mu je bas tesko, I TRI GITARE zvuce suplje i prazno, ali ajde, sve bih to oprostio jer je Mejden u pitanju, navikao bih se na zvuk, al cinjenica da je proizvod krarjnje dosadan i recikliran jednostavno stoji.

 

Odsvirali su X-factor koji se popisao po svemu sto su uradili posle BNW-a.

Au druze...ako ti 'when the wild wind blows' nije usla u uvo onda moj komentar stvarno nije vredan pisanja... :udri:

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je iskreno The Final Frontier jedan od najgorih Maiden albuma. Evo, dve godine posle, nikad mi ne dodje da pustim neku pesmu sa njega, osim naslovne i When The Wild Wind Blows. Coming Home je ok takodje, sve ostalo, ne znam, bas mi se ne svidja, dok mi je A Matter Of Life And Death treci najbolji Maiden album. Ali jbg, tako je, nadam se da ce sledeci da bude mnogo bolji! :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...