Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Ne znam sto ti je toliko pao lose nocturne review, poznajuci Marka, prilicno je objektivno to odradio. Srecom nije Zoki radio review, jos manju bi ocenu dobio album sigurno, a on je jedan od stvarno velikih fanova Maidena. Mislim, pola albuma je realno palamudjenje i razvlacenje, nista nije receno. Mozes ti to da hejtujes, svaki review koji nije po tvojoj volji, tebi ce uvek svaki album Maidena biti vrh ocigledno, sta god da izbace. Meni kao prosecnom slusaocu, koji nije seko vene na bend iz starih dana, ovo zvuci skroz prosecno. Cak mi Brusovi solo albumi zvuce za 2-3 koplja bolje od ovoga sto izbacuje sa IM. Kad cujem, kazem to je to, Iron Maiden je 100%, al' da je sad neki masterpiece kakvim ga predstavljas i ostalo, ne bih se slozio. A ja sam lik koji ce da popljuje i svoj omiljeni bend kada izbaci album koji realno nije nista posebno, kao Symphony X sto je uradio.

 

Edit:

A i ja pokusavam da razgovaram sa fanboyem benda, a on sve sto ume je da drzi hvalospeve, i lupa minuse ko ima drugacije misljenje

Edited by ShinigаmY
  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sto ti je toliko pao lose nocturne review, poznajuci Marka, prilicno je objektivno to odradio. Srecom nije Zoki radio review, jos manju bi ocenu dobio album sigurno, a on je jedan od stvarno velikih fanova Maidena. Mislim, pola albuma je realno palamudjenje i razvlacenje, nista nije receno. Mozes ti to da hejtujes, svaki review koji nije po tvojoj volji, tebi ce uvek svaki album Maidena biti vrh ocigledno, sta god da izbace. Meni kao prosecnom slusaocu, koji nije seko vene na bend iz starih dana, ovo zvuci skroz prosecno. Cak mi Brusovi solo albumi zvuce za 2-3 koplja bolje od ovoga sto izbacuje sa IM. Kad cujem, kazem to je to, Iron Maiden je 100%, al' da je sad neki masterpiece kakvim ga predstavljas i ostalo, ne bih se slozio. A ja sam lik koji ce da popljuje i svoj omiljeni bend kada izbaci album koji realno nije nista posebno, kao Symphony X sto je uradio.

Smeta mi zato sto je svaki ali SVAKI drugi svetski casopis dao MNOGO BOLJE OBJEKTIVNO misljenje i sud,u ovom slucaju nisam UOPSTE pristran.Krajnje neprofesionalan text,ocena mi u biti i ne smeta koliko nebulozan i nerealan text.

A ti Lemmy tebe kapiram da ti se ne svidja i zasto ti se svidjaju samo Death Or Glory i Speed of light,jednostavno si na drugoj frenkvenciji...

Kerrang 9.5/10

Metal Hammer 10/10

i da ne nabrajam dalje...Mogu da izvucem mnoge nebuloze iz Nocturne casopisao i to je po meni samo misljenje nekog ko je davno prestao da prati ovaj bend i ko unapred nije dao sansu.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su tebi reviews fanzina i webzina tih razmera, kojima se tacno zna koja je tarifa po review i za ocenu, neka vrsta potvrde da je nesto do jaja, onda neka, zivecu u zabludi celog zivota sto ne mogu da skontam fenomenalni metal album koji velikani Iron Maiden izbacuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su tebi reviews fanzina i webzina tih razmera, kojima se tacno zna koja je tarifa po review i za ocenu, neka vrsta potvrde da je nesto do jaja, onda neka, zivecu u zabludi celog zivota sto ne mogu da skontam fenomenalni metal album koji velikani Iron Maiden izbacuju.

Za mene je dobar review kad lepo baratas pridevima i docaras mi pesmu KOJU NISAM CUO da bih znao sta cu slusati kad mi stigne cd/ili skinem album.

Sada me apsolutno ZABOLE KURAC da citam bilo koji REVIEW, i ako ga procitam ne shvatam ga zdravo za gotovo, jer se samo moj sud racuna i jedini mi je bitan u ovom slucaju.U principu extra sto se SVIM fanovima svideo i privukao neke nove a takodje je dobro sto su ovi dezurni hejteri svega sto je NOVO i dezurni hejteri Maidena popljuvali...Ne bi valjalo da nisu.

Edited by Lord Iffy Boatrace
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti Lemmy tebe kapiram da ti se ne svidja i zasto ti se svidjaju samo Death Or Glory i Speed of light,jednostavno si na drugoj frenkvenciji...

 

Pa jesam, ali ne bas toliko. Rekoh, ovo je dobar album i bolji od prethodnika, ali meni nije nista posebno. Kod drugog preslusavanja albuma vecinu pesama sam ugasio na pola. Dosadno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki časopisi uvek guraju velike ocene, kad su veliki bendovi i izdavači u pitanju treba misliti o reklamnom prostoru i promociji, tu se oni dopunjuju da namaknu lovu.

 

Nego jel izašao 320 rip ili nije? Ja još nisam obrnuo, čekam taj dobar rip, realno verujem ShinigamYu najviše, mada kad ga Boban sumanuto ishvali na nanosekundu mi dođe da mu sve poverujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod drugog preslusavanja albuma vecinu pesama sam ugasio na pola.

 

O tome ti i pricam,drugacije dozivljavas muziku od tih ljudi kojima je serviran ovaj album,ne mozes jesti mesano meso ako si vegeterijanac.

Raazumem te u potunosti ja.Ovu minutazu ni iz tih 2 puta nema sile da provaris kako treba a kamoli ako gasis pesmu na pola.Svako slusanje cujes nesto novo,na drugiji ga nacin dozivis,to je lepota ovakvog metala,a ne dram dram jedan rif i vokal,uzmem pivo i tresem glavu...

 

@Luka

Brate moj,ako ces ga i ti slusati samo 2 puta i gasiti pesme na pola bolje i ne pocinji hahah...minutaza je to i mora da se vari.Book of souls je recimo tolika sirovina od pesme da joj stvarno treba paznja,minimum 2 kafe da bi skontao sta si zapravo slusao :).

 

Sto se casopisa tice slazem se kazem,i kazem opet da mi OCENA nije bitna,vec samo baratanje recima,bitno je na koji nacin mi priblizi pesmu i da opis iste.Ne svidja mi se kako je to uradjeno u Nocturnu dok mi se u stranim jako dopalo sa cime porede i kako docaravaju.

 

Sto se "objektivnosti" tice cucemo Totamealand-a ,njegov review jedva cekam da procitam,decko uvek realno i objektivno sve iznese.

Edited by Lord Iffy Boatrace
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slušaću ga više od dva puta ako mi se dopadne.

 

Ali nešto mi je sad draže ovako da čitam tvoje hvalospeve i da ga nikad i ne pustim, i da verujem da su Maideni izbacili neko prog čudo sa pesmama od 15 minuta boljim od A Change Of Seasons.

 

Ne bih da tu fantaziju narušim, ne znam.

Edited by Лука
  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate If Eternity Should Fail ;),imas za fanove Book of Thel-a,Chemical Weddinga i Darkside of Aquarius zvuka fala bogu ! I to je jos jedna stvar koja cini ovaj album fantasticnim.

 

Inace,ovakve komentare stalno citam na face-u kod stranaca...

Koliko sam primetio samo se nasim slusaocima nije dopao,a to vec ima veze sa tim trendovima o kojima sam gore pricao.

E sad,ne slazem se ovo za Final Frontier al sta sad,bas zato i kacim jer nije moje misljenje...

 

261175s.png

 

BTW,obozavam onu SOMEWHERE IN TIME deonicu pre solo-a na THE GREAT UNKNOWN,prelepa je....

Edited by Lord Iffy Boatrace

Share this post


Link to post
Share on other sites

OBJEKTIVNO album uopste NIJE loš. Najviše mi se DOJMILE pesme koje Bruce SIRENA pisao. REALNO je bolje da je napisao još malo pesama i izdao SOLO album, dobili bi KVALITETNIH 50 MINUTA, a ne ovako prerazvučenih 90 MINUTA.

Meni se bas svidja sto su mu ovoga puta bend bili clanovi Maidena ;).Ipak smo dobili REMEK DELO poput Red And Black kao rezultat ukupne saradnje,i prelepu Man Of Sorrows kao i instant classic TEARS OF THE CLOWN...

I nista tu nije perazvuceno.imas 3 pesme od 11 koje su duze od 10 minuta...

Edited by Lord Iffy Boatrace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili bi KLASIK i da ih je onaj METAL MIKE svirao, a kamoli 5 GITARISTA, ili koliko već imaju maideni SADA.

 

Btw kako se pravi INSTANT klasik, jel treba da se zagreje voda?

 

I nista tu nije perazvuceno.imas 3 pesme od 11 koje su duze od 10 minuta...

 

Ova rečenica nema smisla.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili bi KLASIK i da ih je onaj METAL MIKE svirao, a kamoli 5 GITARISTA, ili koliko već imaju maideni SADA.

 

Btw kako se pravi INSTANT klasik, jel treba da se zagreje voda?

 

 

 

Ova rečenica nema smisla.

ne vidim sta ti nije jasno,imas dosta ideja stavljeno u DOUBLE ALBUM zato se tako i zove,i svaki sekund albuma obozavam,ne vidim sta je tu razvuceno?slusaj ga vise i primetices da se puzzle sklapa i da je sve tu bas gde treba da bude.

Imas kompoziciju od 18 minuta i onda kad oduzmes koliko dobijes?Nemoj zajebavati.

Trebali su jos 2-3 stvari da uguraju :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...