Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Meni celu nedelju. :da:

 

Can I play with madness je jedna od najpotcenjenijih Maiden stvari, bilo je sjajno čuti je uživo. Jedina pesma koja je legendarna i stalno u set listi a da je ja ne simpatišem naročito je Iron Maiden. Hajde nek' me iznenade jednom pa da je izostave, da li će se fanovi pobuniti? Očekujem revolt kada se izostave Fear ili Hallowed - ova baš i ne.

 

Madness je medju slabijim pesmama na SSOASS, po meni.

Ako cemo o potcenjenosti - "Only the good die young" imam da kazem.

Hallowed nisu svirali 2014.-te, cini mi se, na celoj turneji.

 

Pa mogli su i Alexander The Great u Grčkoj, al nisu.

Kao i sijaset svojih najboljih pjesama, al nisu.

 

To im je fora. :bigblue:

 

Kako se ovo racuna? :udri:

 

http://www.youtube.com/watch?v=FUmRXsluFi8

Edited by fenster

Share this post


Link to post
Share on other sites

Реално, не слушам Мејдане већ одавно, звук нових албума (2000. па даље) ми се не свиђа, нисам ишао на концерте да не гледам краткокосог Дикинсона у најгорим хлачама у историји итд.

(Хвала вам за минусе.)

 

Ал' реко' синоћ да видим како то изгледа.

Изгледа нелоше, као што каже горе колега г-дин Мареј, бина је супер. Међутим, Дикинсон пјева у таквим боловима да ја оно не могу слушати и стварно не разумијем да људи говоре да је у форми. Јесте то снимак са футавог мобилног али опет... не знам. Реалност јесте да они свирају већ 40 година и све то, али... није добро да је такав "шлаг на торту". Остало је као и досад, МекБрејн је из године у годину све досаднији и све безвезнији звук има, Хаерис је стандард као и гитаристи: Дејв насмијан, Ејдријан прецизан, Јаник расплесан... али Брус је на нивоу Дејвида Ли Рота 2003. године.

 

Ако има неки бољи снимак "Wasted Years, нека окачи. Ту сам се посебно растужио колико је читав бенд звучао млитаво.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Међутим, Дикинсон пјева у таквим боловима да ја оно не могу слушати и стварно не разумијем да људи говоре да је у форми. Јесте то снимак са футавог мобилног али опет... не знам. Реалност јесте да они свирају већ 40 година и све то, али... није добро да је такав "шлаг на торту". Остало је као и досад, МекБрејн је из године у годину све досаднији и све безвезнији звук има, Хаерис је стандард као и гитаристи: Дејв насмијан, Ејдријан прецизан, Јаник расплесан... али Брус је на нивоу Дејвида Ли Рота 2003. године.

 

Jebi ga, pojela mu rakcina pola glasa. Al verovatno ce se oporaviti skroz kroz koju godinu. A sto se zvuka tice, od 2012. imaju nekog retarda na mestu tonca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se zvuka tice, od 2012. imaju nekog retarda na mestu tonca.

 

Ja ovo stvarno, ali stvarno ne razumijem. Pa jbt, ti si Iron Maiden, nije da ne možeš promijeniti i platiti top klasu za svakog saradnika, nije baš da ti ton radi najbolji drug iz djetinjstva za 2 piva po večeri.

 

Iskreno, mislim da se možda i namjerno ide na takav zvuk posljednjih godina da se malo zamaskira nevježbanje i neutegnutost. Onome ko zna kako su Maideni zvučali ranije, to bi brutalno bolo oči da je savršen zvuk. A bode i ovako.

 

Naravno, i dalje sviraju bolje od 85% bendova, ali razlika je baš primjetna u odnosu na npr. 15-ak godina ranije.

 

Ne bi mi toliko ni smetali vokali, to razumijem, ali smeta mi što jednostavno svi lošije sviraju (osim možda Harisa) nego ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili su pod stare dane gluvi kao kurcevi, ili ne kapiraju sta se desava. Nije problem estetika zvuka, nego njegov kvalitet. I sto je najgore, bas pod takvim zvukom zvuce kao da ne znaju da sviraju. I to je bilo tako na celoj Maiden England turneji. A sad za ovu koliko vidim, sredili su zvuk opet. Bubanj je i dalje prilicno tanak, al se dobos bar cuje koliko treba. Gitare su dosta procistili i sredili, i sve je sad kul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od maiden england turneje je tonac Martin Walker, koji je zamenio Doug Hall-a (decenijskog tonca maidena) nepoznat razlog zasto je otisao.Ova zamena inace radi i sa judas priest i sa whitesnake...nije los..ali kod maidena se oseti razlika u zvuku. Tokom maiden england turneje zvuk je negde bio odlican (Poznan,Nova Rock..)negde ocajan..(Zagreb,Beograd posebno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da radi sa Judasima. Al njih namesta kako treba. Mejdene ne zna da uradi, pa to je. Nije fora samo od koncerta do koncerta, nego celokupna njegova ideja lajv miksa kod Mejdena je govno. Miks uopste nema toplinu. Mnogo suma ima koji stvara buku, gitare su lepljive kao govno, dobos ne postoji, bas zvuci kao da je od kartona i slicno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da isti lik namešta i Pristu i Mejdenima, baš čudno, Decapitatore lepo si opisao njihov zvuk, zaista je tako, za razliku od Prista koji uživo zvuči daleko bolje, moćnije, ja nisam mogao da verujem koliko dobro mogu matorci uživo da zvuče, mislim da ni jedan snimak, klip, pa ni DVD ne može da dočara tu moć koju Prist poseduje na živim nastupima, koliko su samo i pesme sa zadnjeg(veoma prosečnog) albuma bolje zvučale uživo, nego na samom nosaču zvuka, poprilično tanko zvuči!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da isti lik namešta i Pristu i Mejdenima, baš čudno, Decapitatore lepo si opisao njihov zvuk, zaista je tako, za razliku od Prista koji uživo zvuči daleko bolje, moćnije, ja nisam mogao da verujem koliko dobro mogu matorci uživo da zvuče, mislim da ni jedan snimak, klip, pa ni DVD ne može da dočara tu moć koju Prist poseduje na živim nastupima, koliko su samo i pesme sa zadnjeg(veoma prosečnog) albuma bolje zvučale uživo, nego na samom nosaču zvuka, poprilično tanko zvuči!

 

I ja sam tek skoro saznao da je iza oba benda isti lik. Al sam pretpostavio, posto je estetika slicna. Mejdenima trebaju drvenaste i ostre gitare i bubanj, a ovaj lik to ne zna da uradi. Dzudasima treba samo mast, i to lik ume da napravi. Dzudasi su uzivo stvarno vrhunski i daleko bolji nego na albumima. Ne znam, meni je poslednji album vrh i prilicno mi je osvezavajuci posle proslog koji mi je brutalno dosadan. A sto se tice produkcije Redeemera, mislim da bend takvog renomea ono sebi nije smeo da dopusti. Kao da je usnimavalo i miksalo 5 razlicitih ljudi od kojih ni jedan ne radi kako treba.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste bolji od Nostradamusa, ali mi je on baš baš loš, dosadan u pm, jedino ga vade Death i Prophecy, ostatak albuma njesra. Redeemer je bio pokušaj vraćanju klasičnijeg Prista, i imao je po koju dobru pesmu Dragonaut, Battle Cry i baš podcenjenu Down in Flames, meni najbolja na albumu, ali produkcija je usrala taj album načisto!

 

Meni je njihov povratnički Angel of Retribution bio baš dobar, uz BNW, verovatno najbolji heavy u poslednjih 15-20 godina, mada iskreno slabo sam i slušao čist heavy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Meni je njihov povratnički Angel of Retribution bio baš dobar, uz BNW, verovatno najbolji heavy u poslednjih 15-20 godina, mada iskreno slabo sam i slušao čist heavy.

 

Apsolutno. Nema dalje. Oba albuma su oznacila povratak tradicionalnog metal zvuka na velika vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Реално, не слушам Мејдане већ одавно, звук нових албума (2000. па даље) ми се не свиђа, нисам ишао на концерте да не гледам краткокосог Дикинсона у најгорим хлачама у историји итд.

(Хвала вам за минусе.)

 

Ал' реко' синоћ да видим како то изгледа.

Изгледа нелоше, као што каже горе колега г-дин Мареј, бина је супер. Међутим, Дикинсон пјева у таквим боловима да ја оно не могу слушати и стварно не разумијем да људи говоре да је у форми. Јесте то снимак са футавог мобилног али опет... не знам. Реалност јесте да они свирају већ 40 година и све то, али... није добро да је такав "шлаг на торту". Остало је као и досад, МекБрејн је из године у годину све досаднији и све безвезнији звук има, Хаерис је стандард као и гитаристи: Дејв насмијан, Ејдријан прецизан, Јаник расплесан... али Брус је на нивоу Дејвида Ли Рота 2003. године.

 

Ако има неки бољи снимак "Wasted Years, нека окачи. Ту сам се посебно растужио колико је читав бенд звучао млитаво.

 

Ne bih se slozio Vlajo,po meni je DOSTA losije zvucao na Somewhere in time tokom cele turneje recimo i na Seventh Son-u,da ne pricam za Fear of the Dark tour,tek na Accident of Birth je krenuo da vraca glas nazad i da zvuci super.Takodje kad poredim nove snimke sa recimo 2011. godinom zvuce MNOGO bolje,pogotovo Hallowed Be Thy Name koji 2011. i nije mogao da otpeva zadnjih par koncerata.

Mateja,nije ovo zbog nikakvog raka,gledao si milion bootlega i znas kako Dickinson zapravo zvuci,vecina je navikla na Rock In Rio montazu i na DVD montazu pa na osnovu toga ceni svaki bootleg koji izadje ali to je glupost.

 

2011. pocetak turneje,ovako je Talisman pevao,a znamo posle kako je na DVD-u En Vivo zvucalo...

 

 

Razlika 24 god.

 

 

Jos dole snimak nije ni ispeglan niti bilo sta,bootleg najobicniji pa je bolje izuo nego na jednoj od najlegendarnijih svirki ikad,nego je teska cinjenica i dosta ljudi ne zeli da prihvati da Dickinson nije PREDOBAR PEVAC i da NIKAD to nije ni bio.On tako peva,tako je i pevao,Negde ga ukenja pa pokida a negde ne zna da sastavi al to zvuci super :).On je freelancer samo takav...

 

http://www.youtube.com/watch?v=apmCIh6olcU

 

http://www.youtube.com/watch?v=apmCIh6olcU

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuje se na Book of Souls da peva iz petnih zila ali meni to daje smeka albumu, oseca se kroz sta je prosao nedavno i daje neke prljavosti soundu. Videcemo en vivo kako je to.

 

Haris o svim Maiden albumima http://classicrock.teamrock.com/features/2015-09-04/iron-maiden-album-by-album-in-their-own-words

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mateja,nije ovo zbog nikakvog raka,gledao si milion bootlega i znas kako Dickinson zapravo zvuci,vecina je navikla na Rock In Rio montazu i na DVD montazu pa na osnovu toga ceni svaki bootleg koji izadje ali to je glupost.

 

 

 

Cuju se neke stvari koje se nisu cule pre. Mucio se uvek, al sada se tacno cuje sta mu je kancer oduzeo. Promenila mu se malo i boja, i mogu da se kladim da ga sad bukvalno BOLI dok peva nesto. Ipak su zajebana mesta na kojima je imao tumore, i to je najgore sto pevacu moze da se desi. A sto se tice njegove nesavrsenosti, u tome i lezi draz i zato je on to sto jeste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuju se neke stvari koje se nisu cule pre. Mucio se uvek, al sada se tacno cuje sta mu je kancer oduzeo. Promenila mu se malo i boja, i mogu da se kladim da ga sad bukvalno BOLI dok peva nesto. Ipak su zajebana mesta na kojima je imao tumore, i to je najgore sto pevacu moze da se desi. A sto se tice njegove nesavrsenosti, u tome i lezi draz i zato je on to sto jeste :)

Ja ne cujem,jedinu razliku koju cujem jeste to sto neke pesme bukvalno peva u stilu 88. i guta slova,ako je to ono na sta si mislio onda to nije opet do raka vec je prva svirka pa pokusava da uklopi sve sa skakanjem i samim performance-om.

Opet kazem,cuj gore Hallowed i proceni sam,bolje otpevana od 2011. i 2008 u PAKETU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne cujem,jedinu razliku koju cujem jeste to sto neke pesme bukvalno peva u stilu 88. i guta slova,ako je to ono na sta si mislio onda to nije opet do raka vec je prva svirka pa pokusava da uklopi sve sa skakanjem i samim performance-om.

Opet kazem,cuj gore Hallowed i proceni sam,bolje otpevana od 2011. i 2008 u PAKETU.

 

Nije do toga. On svaki dan peva po mogucnostima i raspolozenosti. Ne samo on, svi pevaci. Nije poenta u tome, nego se tacno cuje da mu je glas ostecen i da se boja promenila. Bas sam poredio ovo sa Floride sa starim snimcima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

104 user(s) are reading this topic

 

 

Ko ne moze da oprosti momcima sto su malo ostarili, nek ide da gleda ove mlade kurve sto su stavile plasticne sise.

Tonac jeste kanal, moze se slobodno reci, tezak kanal, ali koga boli uvo...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...