Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Je l' istina da si probao truper pivo pre Bobana?

 

Ne svidja mi se poslednji album a slusam ih ceo zivot. Sta nije u redu sa mnom?

Je l' istina da si probao truper pivo pre Bobana?

 

Ne svidja mi se poslednji album a slusam ih ceo zivot. Sta nije u redu sa mnom?

Boban ne pije pivo :( ....On gaji odbojnost ka alkoholu...sportista decko.

Edited by Lord Iffy Boatrace
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Malo manje interneta i foruma, inace ces promasiti lokaciju koncerta za tricavih par stotina kilometara. ;) ;) U Splitu su, a ne u Zagrebu ;)

 

Mogli su vala i da izostave ovu "The Red and the Black" :wacko:

Ova Dickinsonova fotka gore, odlicna, bas odlicna, odavno me neka njihova nije ovako impresionirala zaista. Ne zbog tri prsta, nego je inace sve uhvaceno sjajno, nasao se momenat.

Edited by Runner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni od novih pesama najbolje zvuči Tears Of A Clown uživo... nekako je Bruce peva IDENTIČNO kao na albumu.

Stvar koja me najviše nervira na TBOS Tour je što previše jedu govna oko gitara (ovog puta Dave i Janick).

Janicku Les Paul NE STOJI. Dave je PREVIŠE pijan od giga do giga pa se gega po bini i mlati Les Paula, i po prvi put ima NE MNOGO ružnjikavog (Highway Mexican Stratocaster) Fendera. Zvuk im je dobar, ali mi je (još kada sam bio klinac) prepoznatljivost kod Maiden gitarista bio STRATOCASTER.

Pričam ovo sada iz ugla gitariste.

 

Najveća zamerka: If Eternity Should Fail kada ide deo pre refrena, kada Bruce vrišti (onako sa BOLOM i patnjom u glasu) ''abide with pain'' i ''devastation, despair'' ne sviraju kako treba, jednostavno NE SVIRAJU.

Studijski tu postoji 4 gitare.

1. Ritam

2. Ritam sa oktavama koje se penju kako ulaze u refren

3. Melodija visoka

4. Melodija niska (oktava od 3.)

 

I sada umesto da ide onako kako treba: 2. svira Adrian 3. svira Dave 4. svira Janick, a samo ritam (1.) da izbace jer nemaju 4 gitare uživo, oni su ljudi uzeli da ADRIAN I DAVE sviraju 1; a melodiju Janick svira bez oktave.

Što znači da je potencijal od 3 gitare BAČEN za ovu pesmu. Prosto ne mogu da verujem da dvojica sviraju ritam.

Edited by Mr.Murray
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Descender otprilike nabrojao moje omiljene Maiden pesme. Bukvalno jos Clairvoyant i Flash of the Blade bih dodao samo.

 

 

E jesi moj čovek, meni Flash of the Blade omiljena

 

 

Što se tiče te priče oko neželjenih pesama uživo, kad su na bis na sajmu 2006. odsvirali The Evil that Man Do, smorio sam se načisto... Ja se ponadao Powerslave, ono patka.

 

Zato su mi u Areni vratili sve propušteno, sad vi možete da nastavite sa praćenjem poslednjih trzaja :P

 

Ovaj mc brain ko u chengele da lupa jebem mu mater glupu ...

 

:o

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

E jesi moj čovek, meni Flash of the Blade omiljena

 

 

Što se tiče te priče oko neželjenih pesama uživo, kad su na bis na sajmu 2006. odsvirali The Evil that Man Do, smorio sam se načisto... Ja se ponadao Powerslave, ono patka.

 

Zato su mi u Areni vratili sve propušteno, sad vi možete da nastavite sa praćenjem poslednjih trzaja :P

Pa da,sva sreca pa danasnji bendovi zaista kidaju i ima sta da se pogleda kad dodje...

Sve bendchina do bendchine,performance do performance-a.....TEATRALNOST pre svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

E jesi moj čovek, meni Flash of the Blade omiljena

 

 

Što se tiče te priče oko neželjenih pesama uživo, kad su na bis na sajmu 2006. odsvirali The Evil that Man Do, smorio sam se načisto... Ja se ponadao Powerslave, ono patka.

 

Zato su mi u Areni vratili sve propušteno, sad vi možete da nastavite sa praćenjem poslednjih trzaja :P

 

 

 

:o

 

Meni takodje Flash of the Blade medju najbojlim, što se bisa tiče na sajmu, meni je on čak malo i izvadio stvar, zvuk je tamo bio očajan, tako da su te poznatije, jednostavnije pesme malo bolje zvučale, naravno u areni zvuk i setlista bili jedno 6 puta bolji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Malo manje interneta i foruma, inace ces promasiti lokaciju koncerta za tricavih par stotina kilometara. ;) ;) U Splitu su, a ne u Zagrebu ;)

 

 

Jebi ga, stalno sam umoran i u pokretu, pa se potkrala greska. Mora se zaraditi za te koncerte :D

 

Stvar koja me najviše nervira na TBOS Tour je što previše jedu govna oko gitara (ovog puta Dave i Janick).

Janicku Les Paul NE STOJI. Dave je PREVIŠE pijan od giga do giga pa se gega po bini i mlati Les Paula, i po prvi put ima NE MNOGO ružnjikavog (Highway Mexican Stratocaster) Fendera. Zvuk im je dobar, ali mi je (još kada sam bio klinac) prepoznatljivost kod Maiden gitarista bio STRATOCASTER.

Pričam ovo sada iz ugla gitariste.

 

 

Na ovo udaram potpis. Gers i Les Paul. Mislim, STA KURAC ??? A sto se Dejva tice, ne znam sta mu bi da uzme onako jeftinu i za standarde tog benda smece gitaru. Ima nekog novog Les Paula koji je mutan do jaja i ne cuje se nista. I slazem se, GLAVNA I VIZUELNA I ZVUCNA STVAR KOJA JE OBELEZJE BENDA JE STRATOCASTER.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...