Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

https://www.facebook...62846360682649/

 

U sledeću subotu (14.05.2016.) Iron Maiden Tribute Band - Rainmaker svira u Festu u Zemunu, i to sa TRI gitare! Treća gitara se priključuje bendu kako bismo mogli da odradimo pesme koje zahtevaju tri gitare onako kako treba!

Moram da napomenem da ćemo svirati 5 pesama sa novog albuma.

Vidmo se!

Bilo je ekstra. :rockdevil:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolja pesma sa albuma The X Factor

 

Najbolja pesma sa albuma Virtual XI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista sjajan povratnički album i za Brusa, ali i Mejdene, posle njihovog najlošijeg Virtual XI. Jedva sam odabrao pet najboljih pesama jer na albumu ima barem još 2-3 odlične stvari(mirrors, mercenary), dakle moji glasovi za Wicker-a, Fallen Angel, Silent Planet i verovatno dve najbolje njihove pesme još od osamdesetih godina, Navigator i naslovna. Da se ne radi o idealnom albumu, zaslužne su mi poslednja pesma kao i jedan od gorih njihovih refrena za pesmu Nomad(samo je jedan nomad https://youtu.be/oUn2iXfsM-I ), tako da i ako smatram da je album odličan, ipak ne može da stane rame uz rame sa npr Powerslaveom, NotB ili SiT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.facebook...62846360682649/

 

U sledeću subotu (14.05.2016.) Iron Maiden Tribute Band - Rainmaker svira u Festu u Zemunu, i to sa TRI gitare! Treća gitara se priključuje bendu kako bismo mogli da odradimo pesme koje zahtevaju tri gitare onako kako treba!

Moram da napomenem da ćemo svirati 5 pesama sa novog albuma.

Vidmo se!

 

Janick Gers vam je bio skroz slabo pojacan, ali to ste svakako i sami skontali, dok ste se vas preostala dvojica odlicno culi, pogotovo na solazama. Super svirka inace thumbs_up_smiley.gif

 

 

Odličan album ali ipak možda maaaalčice overrated.

 

Sa ovim se slazem da je malo overrated. Ja recimo ni do danas nisam sasvim zgotivio "The Mercenary", "Dream of Mirrors" i "The Fallen Angel". I u periodu kad se tek pojavio i kad sam taj album vrtio svaki dan na piratskoj kaseti, te pjesme su mi djelovale slabije od ostatka. Medjutim, ipak bih ga stavio na prvo mjesto u Maiden opusu od 2000. pa na ovamo. Nekako mi ostavlja utisak kao da je snimljen lako i tecno, kao da nema na silu sklapanih i komponovanih pjesama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

The wicker man, naslovna, The mercenary, The thin line between love and hate. To su moji favoriti. Mnogo sam se premisljao za sta da glasam, jer su mi jednostavno savrsene sve pesme na ovom albumu. Al eto, izabrao sam nekako. The wicker man je bomba od pesme, i mislim da je ona jedan od razloga zasto su tako brzo povratili slavu koju su imali, dodatno je uvecali, vratili stare i osvojili jos mnogo novih fanova. Naslovna je vrhunsko remek delo u kojem se sadrze svi potrebni sastojci mejdena i tekst od kojeg ti se nakostrese dlake na jajima. The mercenary je meni uvek bila jedna od omiljenih sa albuma. Odlicna rokacina sa vrhunskim solima pravljena striktno za lajv. The thin line je pesma koja nije hit i prilicno je neupadljiva (cak i na nekoliko slusanja), ali kad udje u uvo, to je to. Ova pesma sadrzi neke od najlepsih momenata muzike ovog benda, i kao takva je dokaz da metal pesma ne mora biti uvek agresija i ispucavanje da bi bila dobra. Nekako mi deluje da je ova pesma nastala pukim dzemovanjem u studiju (posto je poznato da oni nikada ne dolaze sa kompletnim albumom na snimanje, nego da na istom naprave bar jos 4-5 pesama).

 

Fun fact: Svaka riba s kojom sam ikada pricao o ovom albumu je kao favorit istakla The thin line between love and hate :obrv:

 

 

Janick Gers vam je bio skroz slabo pojacan, ali to ste svakako i sami skontali, dok ste se vas preostala dvojica odlicno culi, pogotovo na solazama. Super svirka inace thumbs_up_smiley.gif

 

 

Footswitch na pojacalu mi je bio neispravan :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naslovna, Ghost i tri najduze... Samo The Mercenary preskacem ponekad. Previse uspomena na ovaj album, da bi mi isti bio precenjen. Suza, suzu stize, sto bi reko gosin Major.

 

edit Gledam Arrow od nocas, pumpam bidzu celu noc, zguto sam c4, CSKA tek u 19, ubicu svakog ko me ne bude slusao...

Edited by Sreta

Share this post


Link to post
Share on other sites

"It is with great regret that we are obliged to inform all the indefinite postponement of the tour of Paul Dianno by Brazil in the next month of June. Paul is in the hospital and, today in the morning, we have been informed directly for him that his table of health at the moment is extremely delicate. Exams are being made to obtain the diagnosis I need, but there isn’t a term for that diagnosis, because the necessary treatment and their period of recovery.

We work with Paul in the past year and all I can say is that he was great with all the people involved in the tour. He became a friend to all and we are very sad with the news. We want to see him again on the road as soon as possible.

We are available to clarify issues related to the shows marked (where all their contractors and local partners have already been duly warned by us throughout the day today) and we ask for the understanding in the sense that we do not develop in relation to the state of health Paul. This is a private matter and such detailed breakdown it’s not up to us, but only to him.

Grateful for the understanding of all,

Blog N Roll Productions"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...