Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Mislim da je tekst napisan sa svrhom omalovažavanja i anti-glorifikovanja ratne atmosfere, kao što je uvek bio slučaj sa Maidenima (The Trooper, The Aftermath, Paschendale, Mother of mercy kao samo nekoliko dobrih primera). Konkretno u ovom kontekstu je stih malo tongue-in-cheek ali i uvredljiv na račun "blood red triplane" pilota kada se uzmu u obzir svi ostali stihovi - napadanje "sa leđa" dok te neprijatelj ne vidi, ide se uvek na najslabijeg, ubijanje sa uživanjem, i na kraju "stvarno ličiš na majmuna dok se penješ u vozilo." Koliko god bilo surovo, zadržalo je i komični aspekt zbog same činjenice da je, izuzimajući kontekst, majmun jedan od vodećih i upadljivih motiva u tekstu. Bruce je to shvatio i očigledno ne uzima sebe previše za ozbiljno. :haha:

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebi ga, nije svaciji mentalni kapacitet isti. Zato ne mogu svi da shvate sve, pa im deluje kao sranje. Pogotovo ako taj neko nije sposoban sam da napravi nesto, i uz to ima smece od muzickog ukusa :)

 

Jebi ga, nije svaciji mentalni kapacitet isti. Zato ne mogu svi da shvate sve, pa im deluje kao sranje. Pogotovo ako taj neko nije sposoban sam da napravi nesto, i uz to ima smece od muzickog ukusa :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, sad vidim TFF poll. Glasam za The Man who would be king, Wild wind i The Alchemist. Ima greška u pollu u vidu toga da je The Alchemist napisan dva puta, ovo drugo treba da bude Isle of Avalon. Za koju zamalo da se odlučim, sjajna stvar. Sjajan album, kriminalno potcenjen, mislim da je će ostati u senci i zapamćen kao "onaj album između AMOLAD i TBOS". :no:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Final Frontier je dobar album.

Malo lošiji od njihovog prethodnoga ali dobar.

Problem je što su im pjesme ovdje ujednačene, teško je izdvojiti najbolju.

When the Wild Wind Blows je interesantna, The Talisman isto medju najboljim ali po meni je ipak najjača El Dorado.

 

Jbt, Lord počinje kritikovati, prestaje biti blind fan. :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glasao sam za "Coming Home" i "The Alchemist". U sirem izboru su bile jos i "The Final Frontier" i "El Dorado" i eventualno "The Talisman". Posljednje dvije pjesme na albumu nikad nisam zgotivio, iako bih ih uvijek poslusao do kraja, da ispostujem album u cjelini, ali iskreno uvijek sam cekao da se sto prije zavrse. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje otpevan Children of the damned jos od Hammersmith odena 1982.

http://www.youtube.com/watch?v=CW7iW-1e90s

 

Bukvalno omiljena verzija! Neverovatno! ''..God knows he wants to go home...'' bukvalno sam se USRAO!

Uvek sam jako voleo COTD, među favoritima sa TNOTB, ali posle Beča... nemam adekvatan komentar.

Udarila me je najstrašnije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.perun.hr/bruce-dickinson-vodja-koji-bi-svaki-band-napravio-boljim.

 

Kakvo smece od teksta puno neproverenih i nabudzenih informacija. Ovo forsiranje i velicanje Bruce-a u zadnje vreme je postalo iritantno samo zato sto se sluze mnogo glupim izvorima informacijama.

Bruce jeste stvarno postigao dosta ali su njega mediji bukvalno napravili u neku ruku na starletana sto je on hteo sam izbeci godinama pogotovo kad je izasao iz Maidena. Stigla ga je ta kletva.Ono sto je je Bruce-a nacinilo na ono sto jeste sada je IRON MAIDEN i to niko zivi ne moze da porekne niti da omalovazava a to se radi lately.

Te price koje mediji plasiraju su skroz neproverene i skroz zastarele,a zbog Ed Force One zajebancije i medijske paznje koju su Mejdeni dobili u zadnje vreme je sve to postalo krajnje smesno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...