Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Sinoc spektakl cist u Trstu, apsolutno sve mi je sjajno leglo.

Prvo venue, Piazza d'Unita sto je u stvari renesansni trg koji se nalazi odmah na moru, stvarno je dalo neki nadrealan vajb koji se ne srece cesto.

Italijani mega fini, red za ulaz sto metara, srpska stoka stane na pocetak elegantno i udje odmah.

Pre svirke izblejao sa legendom Bobijem, kao da se nije bilo na Maiden svirci ako se brat ne vidi.

Publika sarolika, likovi.od glave do pete u Eddie tatuima, vrh ribe, babe, dosta dece, deda... bukvalno od 7 do 77. Kao sto rekoh mega kulturni, bez.problema zauzeo prvi red partera, odlicna pozicija, bina kao na dlanu, zvuk vrh.

RAVEN AGE uzasno smece, kapiram ja dete valja podrzati i sve ali talent does not run in Harris' family.

Ali sve se brzo zaboravilo kad su bogovi izasli na scenu, Eternity savrsen opener, i sve sa novog zvuce bolesno.dobro, na Red and black sam hteo da svrsim kad su krenule viseminutne seksualne terce. Inace sam pokazao Italijanima malo tradicionalnog srpskog headbanga, neki lik i riba me zbratimili nekom rakijom i pomerili se malo da imam mesta za egzibicije. Na Death or glory doletela banana na stejdz, pre Children btw igracka majmunce, skroz je climb fora usla u narod. Maiden maksimalno zajebantsk, sta da kazem kad je Bruce svukao Nicku gace dok je bacao palice i ceo Trst video njegovo staracko dupe, i istovremeno jezivo nadrkani, hitovi sijevaju, epika overload, Janick se sprda sa Edijem, sve tu. Rece mi drugar koji je pratio cert sa mora da je publika bila super, ruke i.pevanje non stop, ja nemam ose aja zbog pozicije svoje o tome ali eto potvrde.

Jedan od najlepsih momenata certa mi bio malac koga je tata drzao u narucju pored mene, posle saznam da ima 10 godinica, spikes i majica, baca rogove, peva pesme, suzu radosnicu mi izmamio, predivno, metal nece nikad umreti.

Sve u svemu jedna od onih svirki kad se bas sve poklopi kako valja, najlepse uspomene.

Iron Maiden ko zna koji put dokazao da je besmrtan, ceka se izvestaj brace iz Splita.

  • Upvote 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc spektakl cist u Trstu, apsolutno sve mi je sjajno leglo.

Prvo venue, Piazza d'Unita sto je u stvari renesansni trg koji se nalazi odmah na moru, stvarno je dalo neki nadrealan vajb koji se ne srece cesto.

Italijani mega fini, red za ulaz sto metara, srpska stoka stane na pocetak elegantno i udje odmah.

Pre svirke izblejao sa legendom Bobijem, kao da se nije bilo na Maiden svirci ako se brat ne vidi.

Publika sarolika, likovi.od glave do pete u Eddie tatuima, vrh ribe, babe, dosta dece, deda... bukvalno od 7 do 77. Kao sto rekoh mega kulturni, bez.problema zauzeo prvi red partera, odlicna pozicija, bina kao na dlanu, zvuk vrh.

RAVEN AGE uzasno smece, kapiram ja dete valja podrzati i sve ali talent does not run in Harris' family.

Ali sve se brzo zaboravilo kad su bogovi izasli na scenu, Eternity savrsen opener, i sve sa novog zvuce bolesno.dobro, na Red and black sam hteo da svrsim kad su krenule viseminutne seksualne terce. Inace sam pokazao Italijanima malo tradicionalnog srpskog headbanga, neki lik i riba me zbratimili nekom rakijom i pomerili se malo da imam mesta za egzibicije. Na Death or glory doletela banana na stejdz, pre Children btw igracka majmunce, skroz je climb fora usla u narod. Maiden maksimalno zajebantsk, sta da kazem kad je Bruce svukao Nicku gace dok je bacao palice i ceo Trst video njegovo staracko dupe, i istovremeno jezivo nadrkani, hitovi sijevaju, epika overload, Janick se sprda sa Edijem, sve tu. Rece mi drugar koji je pratio cert sa mora da je publika bila super, ruke i.pevanje non stop, ja nemam ose aja zbog pozicije svoje o tome ali eto potvrde.

Jedan od najlepsih momenata certa mi bio malac koga je tata drzao u narucju pored mene, posle saznam da ima 10 godinica, spikes i majica, baca rogove, peva pesme, suzu radosnicu mi izmamio, predivno, metal nece nikad umreti.

Sve u svemu jedna od onih svirki kad se bas sve poklopi kako valja, najlepse uspomene.

Iron Maiden ko zna koji put dokazao da je besmrtan, ceka se izvestaj brace iz Splita.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Trstu sam bio backstage opet,mozda i najlosiji backstage do sada,stvarno slabo organizovano al opet free pivo haha .

Sinoc mi se desilo da me je Brus u Splitu prepoznao par puta i znao sam da ce pomenuti Srbiju iako niko od nas nije nosio zastavu. Fantastican momenat je bio kad se okrenuo i pogledao ka shanku koji je bio prazan i gde si imao mnogo mesta a bilo je preblizu bine i spomenuo SERBIA....

Mateja je odgrizao barijeru !!!

 

Pozdrav za SLOBU najveceg cara i stuba metala u SRBIJI veoma mi je drago da sam ga video pre spektakla u Trstu.

 

Za FILIPA samo jedna recenica, "LOV U MUTNOM" :D

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super bilo sinoc u Splitu! Kad je Bruce pomenuo Serbia, mislio sam da je neko stvarno razvio srpsku zastavu..... bila bi dobra ideja :)

 

I pored strasne guzve u parteru i vrucine, odlicna svirka! Vredelo je.

Hahah znas kako me je sjebao jer je tu gde sam stojao poluprazno bilo a svetlo je super obasjavalo mesto,skroz sam se istripovao da ce me neko istuci kad su saznali da sam Srbin,al nisu,vec sam dobio od Security ekipe pivo kad su videli da je na mene mislio jer sam podigao visoko chasu piva kao u zdravlje fazon :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je bio moj peti Mejden koncert po redu. Plakao sam kao kisa na If eternity should fail, Children of the damned i Powerslave, a onda je Dikinson ispao najveca majmuncina ikada i odrzao totalno ratohuskacki govor pred Book of souls. Bas me je ukanalio sa tom pricom (s obzirom na to da sam ja delom iz izbeglicke familije koja potice bas iz tog dela drzave). Ja sam prvi lik koji prica da je Srbija smece i da smo sranje, ali ono sto je sinoc rekao je bas bilo jadno. Bukvalno je bustovao ustasku zajebanciju u sred koncerta, samo sto je to uradio vrlo indirektno. Znao sam ja uvek da je on budala, ali ovakav pad intelekta i srozavanje zaista nisam ocekivao od coveka sa takvim obrazovanjem, pogotovo sto je on deo benda koji se zalaze protiv rata, sovinizma, rasizma i tih govana. Uspeo me je kupiti nazad jer je Book otpevao bas iz muda, na Hallowed me je dokusurio, al je i dalje nekako ostao taj gorak ukus u ustima.

 

Al ajde, ovo je samo jedna jedina stvar koja nije valjala u celoj prici i proslo me je vec. Stvar koju obavezno moram spomenuti je publika. Iz nekog razloga sam imao ocekivanja da ce publika biti divlja i agresivna, ali su bili mirni i niko se nije gurao. Svi su pevali sve pesme sve vreme i pratili bend i uzivali. Skandirali su prilicno glasno u jednom delu koncerta i skakali su po tribinama, jednostavno predivan zvuk srecne i pozitivne mase. Iza mene su bili neki ljudi iz Mostara, i jedan tip iz te grupe je sa sobom poveo dvoje dece. Devojcica koja je prilicno mlada i koja ima mozda 14-15 godina, i decak koji je bas mali. Ona me je zamolila da pustim malog da stane uz sipku, sto sam naravno prihvatio i stao sam iza njega i okruzio ga rukama da ga masa ne povredi, posto su u jednom momentu nagrnuli malo. Neki lik i riba iz Austrije su bili s moje leve strane, i iz nekog razloga su otisli par pesama pred zavrsetak koncerta, tako da sam se pomerio na taj deo sipke da i ova devojcica moze da stane, pa smo se na kraju svi nasli na barijeri i otpratili tako koncert do kraja. Kad se zavrsila zadnja pesma, publika je pocela da zove opet bend na bis (sto se naravno nije desilo), i opet su poceli da skandiraju i da skacu po tribinama. Jednostavno predivno. Zelim da se zahvalim Filipu sto mi je omogucio fttb narukvicu. A evo i mojih suvenira:

 

13782291_10210388806865248_7840831926445276510_n.jpg?oh=5a939f79dfc942cb2a09b0e1b895bf2e&oe=5811B2FF

 

(Bela je Adrianova, plava je Dejvova)

 

Nasa sledeca (i poslednja) stanica je Bukurest.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pred Book of souls pesmu drzi govor. U Splitu je glasio ovako: Ovo je pesma koja govori o padu imperija. Vi u Hrvatskoj jako dobro znate sta to znaci, jer ste imali frku ne tako davno, a i koju godinu pre toga opet ste imali frku. Ti sto su vas napadali su pukli i propali. Svako ko pokusava da napadne i osvoji nekoga, ne uspe. Hrvatska nikad nije bila osvojena i unistena, i nikada i nece biti.

 

Mislim da je bila jos neka izvala, samo se ne mogu setiti. Izaci ce snimci, pa cu postaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto slično će reći i ako budu kod nas svirali, vidjećeš. Tezga ko tezga.

 

Danas se ljudi više kreću nego ranije i postoje snimci sa svake svirke, pa se tako odmah i sazna za sve što govore, drugačije je nego nekad.

 

Protiv toga postoje 2 lijeka: sviraš muziku i ne kenjaš opšte fraze i opšta mjesta u nadi da ćeš ispasti pametan (a nećeš) ili se stvarno informišeš o mjestima na kojima sviraš pa (pokušaš da) kažeš nešto smisleno.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, jaka ideja, opšte mjesto - sloboda, anti-rat, kurac palac...

 

To je tezga priča koja važi u bukvalno svakoj zemlji na svijetu.

Svaka zemlja je imala nekad ratove i sukobe u svojoj istoriji, svaku zemlju je nekad neko pokušao da napadne, svaki narod ima najmanje jednog svog arch-neprijatelja... itd. itd.

 

I ti to onda smućkaš, ne pominješ konkretna imena i prepustiš publici da ih "prepozna" i kažeš - sloboda, jednakost, ti koji su htjeli da vas unište sad su pukli, bla, bla...

I publika - AAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaRGHHHH, tooooooooooo Bruse, kakvi carevi!

 

Od riječi do riječi istu stvar je mogao reći i u BG i svi bi rekli da je kralj.

 

Poenta: Maideni su mašinerija / konfekcija i ne treba tražiti previše (uopšte?) smisla u svemu što rade. Sve to je tu sa jednim ciljem - da zadovolji naširu bazu potrošača.

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu opsta mesta, al su to jako ozbiljne stvari. Nije za zajebanciju uopste. A kad dodju kod nas (sto ce se garant desiti sledece godine), i kod nas ce prosuti takav neki verbalni proliv. Al dobro, ajde. Mozda je to mene trigerovalo iz razloga koji sam naveo gore, nije ni bitno vise. Proslo me je. Mnogo je bitnija prica koja se nalazi u drugom delu posta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...