Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Bio na koncertu u Splitu, bila odlična zajebancija. Vrućinčina u gradu ceo dan kao u paklu, hladovine nigde naći ni od korova, turista prepun kurac. Našli nekako kafanu sa iole normalnim cenama za pivo otprilike za evro ipo. Raven Age sam manje više propustio, ušao pred kraj svirke, ok svirka, naravno svi su čekali da odu sa bine. Maiden počeo tačno u minut, Bina odlična, zvuk sasvim korektan, bend jako raspoložen. Fina arena, a ljudi u fanpitu taman da ima mesta da normalno može da se cirkuliše. Radila i klima taman da se ne crkne unutra. Atmosfera vrhunska, Brus pozdravio fanove iz Bosne i Srbije pre Blood Brothers. Progurao se napred na polovini svirke i uhvatim Marejevu trzalicu na kraju, bukvalno mi u ruku trzalicu ubacio :D Mogu da se složim sa Bobom da je bila svirka kao da su u nekom manjem klubu zaboli tipa Kvoter u NS-u. Odlična setlista, nove pesme uživo dobro zvuče, plus Powerslave i Children Of The Damned. Biće Live Stream sa Wackena 4.8. http://ironmaiden.co...on-arte-concert

Edited by destruction of mankind
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

IRON MAIDEN - THE BOOK OF SOULS WORLD TOUR REVIEW PART 1 (Intro + 3/6)

 

INTRO:

Ono što sam planirao cele godine prošlo je u par dana; u par sati... ispunjen sam, ali sam isto toliko i tužan.

Iron Maiden! Jebeni Iron Maiden! 6 puta za jednu turneju. 6 država. Preko 8500km.

Ostvario sam svoj cilj! Gledao sam BOGOVE ukupno 10 puta.

Jedina stvar koja mi je nedostajala je ono iščekivanje kada znas da imaš 1 ili 2 koncerta, a ne 6! Zaista smatram da sam tada više cenio taj 1 ili 2 što sam imao nego sada 6.

Setlista je savršena. Izuzetno kompaktna! Iako je prošla (trogodišnja) turneja bila bazirana na Seventh Son Of A Seventh Son, mislim da je propust jer sadašnja setlista nema ni jednu pesmu sa njihovog najboljeg albuma

The Evil That Men Do je po mom mišljenju OBAVEZNA!

Takođe, mislim da je pesma Blood Brothers IDEALNA na setlisti, ona predstavlja suštu suprotnost trenutnog stanja u svetu, i fakat mi je drago jer smo na tom mestu svi isključivo zbog IRON MAIDEN-a!

 

 

 

Prva destinacija: Dortmund, Nemačka

 

Jebote, meni ništa nije jasno! S obzirom da mi je album The Book Of Souls savršen, nisam mogao da dočekam da čujem If Eternity Should Fail uživo.

Tačno sam znao kako ću reagovati - Doctor Doctor, klasika, grčevi u stomaku i sekundi koji traju večno u iščekivanju da vidim Dickinsona i njegovo dimljeno bure!

Neverovatno! Prvi koncert u Evropi na TBOS tour, i oni su se uželeli EU publike pa su emocije prštale.

Ubijanje Eddie-a od strane Dickinsona je jednostavno Iron Maiden. Nikada neće postojati bolji performans od tog.

Jedina zamerka je publika koja je bila gruba i kao puštena sa lanca.

Ghost i Sabaton kao predgrupe su lepo zagrejale masu!

Nemačka je prelepa, i sigurno ću joj se jednog dana vratiti.

 

 

Druga destinacija: Beč, Austrija

 

Bez premca najbolji koncert!

Sve je bilo savršeno. Ovo je jedini koncert na koji sam otišao spontano, odlučeno je dan pred sam koncert!

Predgrupe: Nightwish, Zakk Wylde (Najveći smarač), Kreator...

Sat i po pred Maidene počinje pljusak, svirka Maidena je postala neizvesna.

Na video bimovima koji se tresu od vetra piše "ACHTUNG!", Maideni kasne 45 minuta, ali ipak, Doctor Doctor počinje i mojoj sreći nema kraja!

Maideni su bili emotivniji nego što smo mi navikli da ih vidimo. 30 hiljada ljudi stajalo po kiši nekoliko (ja lično 10) sati samo zbog njih.

Harrisu se očima video ponos. Dali su svoj maksimum. Children Of The Damned i Blood Brothers su me posebno pogodile.

Neopisiv osećaj je kada pre Blood Brothers stojiš u zagrljaju sa nemcem, hrvatom i srbinom! To je definicija te pesme!!!

Sam put do Beča i nazad do Beograda je bio zanimljiv i poseban događaj za sebe.

 

 

Treća destinacija: Šopron, Mađarska

 

Definitivno najslabija tačka. 10 sati u jednom smeru za vašarski festival (slično Jun Fest-u).

Bas bubanj je bio tako podešen da je svaki BEAT direktno udarao u želudac i osim njega se ništa nije čulo.

Mađarska publika je katastrofalno nasilna i bezrazložno varvarski nastrojena prema prisutnima.

Zamislite u moru šećerne vune, ušećerenih jabuka, šatorčića, pljeskavica i kič muzike veliku binu na kojoj je Maiden, jebi ga...

Naravno svirka je bila dobra, uživao sam, ali od ovih 6, Mađa je bila najslabija.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije los gig,bilo je naravno mnogo boljih od jebenog Wacken vashara...

Ono sto mi je sjebalo raspolozenje jeste objava indoor tour-a sledece godine jer sam mislio da ce bar iskulirati do avgusta al od te zajeabncije nema nista.

ne znam za bend koji je u ovolikoj meri alav na pare kao oni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš dobri bili. Sa Brusom standardan problem imam, kao i oduvek live, kada krene da se pronapinje i juri neke note, ubija me u pojam, kada se spusti u neki comfortable zone, zvuči najbolje na svetu. I celo veče tako, gore dole, gore dole.

Od Splita pa na ovamo se malcice umorio,pre toga je zvucao MNOGO bolje,ovde sam prvi put video da je opet radio ono njegovo standardno "warm up" sranje kad hoce da izvuce visoke deonice sto nije radio do TRSTA i SPLITA. U Bukurestu je krenuo da puca vec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam za bend koji je u ovolikoj meri alav na pare kao oni...

 

Mislis, ne znas za veceg jevreja od Smolvuda ? :D

 

 

A sto se tice svirke, iskidali su. Jebi ga, covek peva sa dva izvadjena karcinoma iz usta, zadnja svirka na turneji, a turneja je brojala 72 datuma. To treba uzeti u obzir :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba ga obući u Eddie kostim na sledećem koncertu u Srbiji i pustiti da divlja po bini, realno je zaslužio da mu daju cameo :)

 

Mislis, ne znas za veceg jevreja od Smolvuda ? :D

 

Kako smarate sa tim Smolvudom, ko da su mu dušu prodali i da on uzima sve pare od svega. :D

 

Možda bre hoće ljudi da se isviraju još malo dok imaju to u sebi, dok im bubnjar ne napuni 70.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to odavno rekao, realno dok Boban ne izadje na stejdz sa Mejdenima ne priznajem nista. Mada video sam u Trstu koji je Bobi sef u Mejden svetu :rockdevil:

Btw super bio stream Wackena sinoc, taman da podgrejem lepe uspomene.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...