Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Auuu kakav koncert... pa sigurno mi je najbolji od svih njihovih na koji sam bio.

Verovatno je do toga sto sam vesto izbegavao da saznam setlistu... a bilo je 5, 6 bas prijatnih iznenadjenja, ali bas!

Publika - klasicna mejdenska, energija benda - takodje, ocekivano, Bruce me je pevanjem odusevio... bas uzivanje.

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kidanje, odlican koncert. Set lista savrsena, i ja se iznenadio par puta. Sve u svemu, vredelo je dovuci se dovde na sva tri dana. Pozdrav za Runner-a koga sam danas sreo.

 

Pozdrav i tebi! \m/ Zaglavio sam u redu za piće baaaš dugo i kasnije se više ne sretosmo.

 

Verovatno je do toga sto sam vesto izbegavao da saznam setlistu...

 

That's the spirit! Yaisse.gif

 

Nego... otvaraju sa Aces High i nad binom dominira gigantska aviončina, "piša po sirotinji" takoreći i pokazuje da im ni svi dosadašnji scenski efekti nisu bili dovoljni, nego se mora još više i bolje! :rockdevil:

Na platnu se pojavljuje utvrđenje na vrhu zavejane planine, a ja ne mogu da vjerujem da će svirati "Where Eagles Dare"!!!!! AAaaaaaaaa jebote!!!! Nevjerica... Poslije toga su mogli da završe koncert, ja bih otišao kući zadovoljan.

For the Greater Good of God... legla mi je sasvim fino, a šta bi tek bilo da su u "ratni" segment koncerta ubacili recimo "These Colours Don't Run"?!?

Nažalost, htio - ne htio, do mene je proteklih dana slučajno doprla informacija da će svirati "Sign of the Cross". Šta bi tek bilo da me je onako iz prve pogodila na koncertu?

Završava se ta stvar, u pozadini se dižu neka bijela krila, ja kontam neka fora sa anđelima, religija, ovo - ono, kad ono Flight of Icarus! Ahahaha jebem ti život! :muzicar: :muzicar: :muzicar:

Najbolji su bend na planeti i, što je najvažnije, nisu za peMziju.

Ozvučenje savršeno naštimano, svaki instrument se čuje kako treba, kod Dickinsona jasno čuješ i razumiješ skoro svaku riječ koju izgovori. Mislim da nikad bolji zvuk na njihovom koncertu nisam čuo i ovaj će kod mene zauzimati posebno mjesto, rame uz rame sa koncertom sa "Give Me Ed..." turneje iz 2003, kada sam ih gledao prvi put i kada su takođe imali dosta šarenu setlistu.

 

I, da... raskošni gotski vitraž sa grbom West Ham United po sredini - ftw!!!!!

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su vrhunci koncerta bili Cross i Clansman, mada je sve bilo nauljeno do perfekcije. Neposredno posle koncerta sam bio u fazonu da mi je prošli Trst bio bolji jer mi je bio prvi ali kako vreme ide i kad se prisećam setliste od ove turneje sve se dvoumim. Najbitnije je da su daleko od starog gvožđa i da su im turneje i dalje zaista trijumfi.

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc u zagrebu je isto bilo fenomenalno.

Posebno mi se svidelo sto Bruce nije ispao cigancina pa je pomenuo Srbe i Bosance u Zagrebu,nije jeo govna za patriotizam hrvatski da im dadne vetar u ledja na Clansman-u da podigne atmosferu. Ocekivao sam da ispadne cigan al je bio skroz korektan. Svirka je ubila i publika je bila vrh.

Mauzer sa yumetala izdominirao. Jako dobro druzenje i svirka nema sta.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ova Bajina pesma mi vuce na The Educated Fool od Mejdena, a vama?

 

 

Fakat jeste jbt :haha: :haha: ne bi me začudilo da im je ovaj kosijaner sa spota ubacio taj segment u aranžman :D

Zamisli da su tek ubacili "Como Estais Amigos".

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče i danas vrtim A Real Live One i prisjećam se mladosti svoje i otkrivanja Iron Maidena :muzicar: :muzicar: :muzicar:

Ono kad se Dickinson obraća publici na francuskom - priceless! U to vrijeme nisam ni znao da to on govori, mislio sam da je neko od organizatora koncerta.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod nostalgije u vezi sa mejdenima... setim se projekcije rock in rio-a u domu omladine (ako se ne varam) i na "scream for me Brazil", cela sala vristi kao da smo tamo :)

Eeh, bas smo bili zeljni njih i mnogo cega u to neko drugo vreme... somewhere back in time!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Svaka cast za ovo, jedini put kad su Loneliness svirali......

 

A kako smo mi cekali taj koncert

 

Bogovska setlista, samo da je upala Aces High umesto RttH, ali bez obzira, blago onima koji su imali priliku ovo da vide-čuju!

 

Nismo znali ni set listu ni scenografiju nista , posto su poceli svetsku turneju iz Beograda . Tako da smo dobili potpuno iznenadjenje

 

Jedinu pesmu sam cuo pre koncerta je Wasted years jer to je bio hit na 202

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hala pionir je bio pun , U Publici je bio haos ja mislim ne moze biti bolje .

 

Gledao sam ih vise puta posle ,al nekako mi se ovaj koncert najvise urezao u secanje.

Edited by dudi
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...