Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Pa, sad, na temi o bendu obično se podrazumeva da će uglavnom postovati ljudi koji taj bend vole. A kod ljubavi objektivnost obično nije presudna osobina, šta da se radi. :wub:

U svakom slučaju, nema ništa loše u euforiji. Verujem da su ih se i ostali uželeli, dobro je da još nastupaju i da nas nisu zaobišli. :pivopije: Nešto lepo se dešava.

  • Like 2
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Chicken Little 420 said:

Fali ti najbolji album - The X Factor. 🙂
 

Misliš deseti najbolji;)

Al dabar je, ne mogu da lažem

20 minutes ago, Mikes said:

Je li set lista ista kao i u ZG?

Javićemo ti sutra:wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga još kurac zabole za Maiden predgrupe.. pa i Lauren:mhihi:

Sad me podseti da smo toliko želeli da zaobidjemo taj jebeni Ghost da smo upali na pola Moonchilda.. ko da su morali da otvore jednom od mojih omiljenih pesama...aaagggrrr.. sad i ako malko zakasnimo nije velika šteta:wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pogrešnoj smo temi ali kao da je nešto dobro biti tribute nečemu per se. Pa i Ghost je bio tribute Blue Oyster Cultu dok nisu skroz skontali kako da spoje rifove i pop refrene i sad ja ne znam da iko to radi kao oni. Može da se nekom ne sviđa naravno al taj "ABBA" argument je baš izlizan. Ima i rifova i solaža, nije sad neka tech muzika al nije ni 100% pop, može da bude entry level bend za klince a može da bude i feelgood muzika za starije.

Uostalom, volim ja i NFO al imam utisak da bi mnogi dali po levo jaje da su na mestu Ghosta, samo kad bi mogli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

28 minutes ago, Haos sam ja said:

Loš ti Ghost a vamo se ložiš na Night Flight Orchestra koji radi sličnu stvar samo na manje pompezan način i sa mnogo manje hitova. 🙂 

Meni je Bjornovo pjevanje i ovo Ghost mjaukanje nebo i zemlja.

Ne kažem da bih nešto više vario Ghost da je drugačiji vokal, ali eto ta dva mi nisu za poređenje.

6 minutes ago, Haos sam ja said:

Uostalom, volim ja i NFO al imam utisak da bi mnogi dali po levo jaje da su na mestu Ghosta, samo kad bi mogli. 

Sve to stoji, ali nije mi popularnost nečega nikada nije bilo merilo da li će to da mi se svidi ili ne.

A sa druge strane, ima deo mene koji ne želi da NFO ili tako neki sl. bend eksplodira, jer mnogo više volim klupske svirke sa do 1000 ljudi, nego stadionske papazjanije gde moram da se probijam kroz desetine hiljada ljudi da bih gledao bend sa 100m, ti verovatno na ekranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

42 minutes ago, HUMAN said:

Sad me podseti da smo toliko želeli da zaobidjemo taj jebeni Ghost da smo upali na pola Moonchilda..

nepojmljivo mi je ovo potpuno, ne mogu da zamislim šta bi trebalo da se dešava u hali pre koncerta benda kojeg obožavam pa da rizikujem da nešto propustim, a kamoli da eto vidim još jedan poznat bend kad sam već tu

Share this post


Link to post
Share on other sites

11 minutes ago, Angelystor said:

Sve to stoji, ali nije mi popularnost nečega nikada nije bilo merilo da li će to da mi se svidi ili ne.

A sa druge strane, ima deo mene koji ne želi da NFO ili tako neki sl. bend eksplodira, jer mnogo više volim klupske svirke sa do 1000 ljudi, nego stadionske papazjanije gde moram da se probijam kroz desetine hiljada ljudi da bih gledao bend sa 100m, ti verovatno na ekranu.

Bold: slažem se, ali ova rečenica ima dva kraja a jedan od njih je da to što je nešto popularno ne znači da mi se zbog toga što je popularno automatski neće svideti (tzv Human efekat). Prija nekad nešto glupkasto i hitično, posebno kad ima i još nešto od supstrata. Ghost to dobro radi. Nisu mi oni ni blizu sad omiljenog benda ili diskursa ali dobri su u tome što rade i to mi prija povremeno.

Drugi pasus 100% tačan i u skladu sa mojim sentimentom al jbga šta sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

20 minutes ago, Haos sam ja said:

Bold: slažem se, ali ova rečenica ima dva kraja a jedan od njih je da to što je nešto popularno ne znači da mi se zbog toga što je popularno automatski neće svideti (tzv Human efekat). Prija nekad nešto glupkasto i hitično, posebno kad ima i još nešto od supstrata. Ghost to dobro radi. Nisu mi oni ni blizu sad omiljenog benda ili diskursa ali dobri su u tome što rade i to mi prija povremeno.

Drugi pasus 100% tačan i u skladu sa mojim sentimentom al jbga šta sad.

Mislim da se solidno slažemo na temu, sa jedinom razlikom što je kod tebe Ghost pilula prošla, a kod mene ne. Uostalom, nisam mislio da će diskusija da ode nešto ozbiljno nakon mog troll pecanja sa "buđavim predgrupama".

P.s. Ja sam tad uleteo na pola zadnje Ghost pesme tad pred Maidene, perfektna kalkulacija.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super koncert! I dalje odoljevaju godinama i praše podjednako silovito kao i u prošloj deceniji. Posljednja dva dana sam Internet koristio samo za Viber, Skajp i mejl, ne bih li izbjegao setlistu. Očekivane tri pjesme sa novog albuma, pa onda baraž starih stvari. Tri nove pjesme su me sjajno zagrijale, a Revelations me je pogodila u dušu. Drago mi je da su je zadržali u repertoaru, isto kao i Blood Brothers i Sign of the Cross. Žao mi je što su izbacili Where Eagles Dare (da su možda imali kakvu gumenu žičaru kao scenski rekvizit, vjerovatno je ne bi izbacili 😄 ovako, jedno pozadinsko platno više-manje, i nije neki trošak). U posljednjoj trećini koncerta niz odveć dosadnjikavih klasika (Trooper, Fear... i Run to the Hills) i onda neobičan završetak sa Aces High. 

Zvuk na mojoj poziciji na tribinama naravno daleko od savršenog, ali nisam puno o tome razmišljao niti se time opterećivao. Moj prvi metal koncert nakon marta 2020. Dočekah i to, iako sam zimus bio veoma skeptičan da će se ovo uopšte održati. Stvarno je bilo krajnje vrijeme da ovo sranje sa koronom prođe i da se ovakvi događaji ponovo održavaju.  

Pozdrav svima koje sam vidio! 🤘

 

  • Like 1
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...