Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

On 5/25/2022 at 10:05 AM, Demon Seed said:

Je l' vam bilo gadno malo što ima puno ljudi na jednom mestu, onako neki uncanny osećaj u fazonu - sve je u redu, sad mogu opet velike gužve i okupljanja, a duboko u sebi ste tokom pandemije razvili gađenje prema gužvama koje ne želite sebi i drugima da priznate?

Zadnjih dana smo na 300 slucajeva i par smrti dnevno, znaci veca sansa da te izbije Laza GNR from ZR no da fasujes kuronu. Prvih par meseci sam izbegavao da idem kod mojih matoraca ("ne brinem za sebe, no za druge") i nosio masku u guzvi, posle me zabole, pogotovu kad su stigle vakcine. Na Exitu prosle godine nidje ni maske ni gadjenja.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti ti tu racionalizaciju... 5-6 ljudi u dva metra kvadratna - odvratno... Sem ako su neke prepičke mada bih i to radije gledao nego ušao da razmenjujem fluide...

Još kad se setim pomešanih miomirisa znojeva, šampona i regeneratorna na metalnim kosama u masi... Peglu bih bacio.

Da ne pričamo da su ti veći koncerti uvek potencijalni bombaški napadi...

  • Like 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, baš je onako koncizno, a opet sadrži sve važne informacije. I "Arena koja često menja ime", tako tačno. 🤣

Pošto google blogger nešto ne radi, barem kod mene, ovde ću odgovoriti na tamošnje završno pitanje:

Prvo, od ovoga da su Mejdeni bili predgrupa Dugmetu imam alergiju, bukvalno, a eto i ovih dana se opet poteže kao "činjenica", od strane poluinformisanih laika, a onako baš samouvereno. :haha: Zanimljivo kako su do danas zadržali praktično isti broj pesama koje izvode. Za ova tri prva koncerta, jasno, nisam bila ni u dugoročnom egzistencijalnom planu. Moj razredni iz srednje škole je išao '86. Svaki put to spomene kad dođemo na temu muzike. :rockdevil: Kao deo te "u međuvremenu stasale generacije", moj prvi koncert Mejdena bio je baš taj iz 2007. Pamtim svaki detalj, uključujući tu Brusovu anegdotu o kontroloru leta i muzičkoj želji (Wrathchild). E, onda 2009. preplakala u studentskom stanu što nisam imala novca za kartu. Još pomislim kako je trebalo da, nek' ide život, uzmem pare poslate za račune i(li) kiriju, pa nekako nadoknadim sledećeg meseca. Pa 2014. opet, ista kriza, isto propust, isto suze. Ne mogu da prežalim ni repertoar sa dve ploče koje najviše volim iz njihove diskografije, a ni Ghost.

I tako stižemo do 2022. - više nema propuštanja. I bilo je fantastično.

Edited by Crna_Dama
  • Like 5
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Vic Rattlehead said:

Pa što, tad su mogli samo da uče od Dugmeta.

Nisam mislila ništa loše, Dugme je bilo prva grupa koju sam kao dete baš obožavala i na neki način su me uveli u rock, kao kasnije Mejdeni u metal. :meshuggah: Obe grupe su značajne, velike, a u ono vreme se, naravno, iskustvo nije moglo meriti, Dugmići su bili već ogromne zvezde.

Nego mi je sama konotacija tih tvrdnji smešna i nekako sitnokompleksaška, kao ono naše večito "srebrno zlato" - u fazonu "aha, jedan Iron Maiden bio je tek predgrupa našem velikom bendu!" Na to sam mislila. U suštini je simpatično, zapravo.

Edited by Crna_Dama
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko su ti koji tvrde da su Mejdeni bili predgrupa ansamblu nadrogiranog monstruma sa Grbavice dečačkog izgleda?

A da se Bruce kurvao pred Alijom Izetbegovićem i soroševštinom, to je nepobitna historijska činjenica...

 

Mene Smak uveo u taj zgubidanski zvuk... DIvni dani, diiiiivni dani...

Edited by vudun
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

49 minutes ago, Crna_Dama said:

Nisam mislila ništa loše, Dugme je bilo prva grupa koju sam kao dete baš obožavala i na neki način su me uveli u rock, kao kasnije Mejdeni u metal. :meshuggah: Obe grupe su značajne, velike, a u ono vreme se, naravno, iskustvo nije moglo meriti, Dugmići su bili već ogromne zvezde.

Nego mi je sama konotacija tih tvrdnji smešna i nekako sitnokompleksaška, kao ono naše večito "srebrno zlato" - u fazonu "aha, jedan Iron Maiden bio je tek predgrupa našem velikom bendu!" Na to sam mislila. U suštini je simpatično, zapravo.

Meni je mnogo smešnija priča fanova Divljih Jagoda kako su Mejdeni maznuli rif od "Stakleni hotel" za pesmu "2 Minutes to Midnight". 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuvene srpske rokenrol zablude, jedna od njih je i ta koju pominjemo oko koncerta 1981.  

Mejdeni su bili predgrupa strašnom Bijelom Dugmetu i Harris nije mogo da spava posle toga godinama, pa je su tu svoju očaranost pretiočio u The Number Of The Beast :)

 

p.s. Jes vala ta Arena nonstop menja ime, al šta se tu može

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Divlji Tigar said:

Meni je mnogo smešnija priča fanova Divljih Jagoda kako su Mejdeni maznuli rif od "Stakleni hotel" za pesmu "2 Minutes to Midnight". 

A ono za Zeleta i Whitesnake? Ili Čipija u Maidenima? :haha:

2 hours ago, vudun said:

Mene Smak uveo u taj zgubidanski zvuk... DIvni dani, diiiiivni dani...

I kod mene su bili najraniji uticaj...tata kragujevački đak i hipik, baš iz te generacije. :meshuggah:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sam ih 2014. gledao, i - od mene dosta.
Fulao zvuk, nije sviran ATSS, izbacen te godine,
Clairvoyant nesto pre, Infinite Dreams uopste
(neko rece Maiden England da se zvala turneja?!),
a ni Hallowed be thy Name (bili pod sporom, znam).
Ko ih je*e.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...