Jump to content

Funeral Mist


Denethor

Recommended Posts

To i ja kazem. Rom512 ima mocnu produkciju, al ujedno i mnogo cistiju od one na Salvation. Sve se kristalno cuje, dok FM ima taj specifican zvuk, karakteristican za Necromorbus studio. Zato i kazem da ne bih zelio da Maranatha lici na Rom512, vec da potpuno bude u duhu 'Spasenja'.

 

Ovjerite i Necromorbusov solo projekat 'Chaos Omen' ako vec niste, posebno EP iz 2006e koji razbija. Na tragu ovih albuma koje mi puno volimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, ja sam se tako istripovala na koncertu... Pošto sam više slušala FM nego Marduk, znala sam da se lik zove Arioch i da svira u ta 2 benda... I na certu (onom u januaru :P) ljudi se deru "Mortuus, Mortuus", a ja ne kontam... xD I posle pričaju ljudi o Mortuusu i tek kad sam došla kući i pogledala na arhivama, skontah. xD Debil.

 

 

Mada, barem sam znala da je isti lik u oba benda. :mhihi::P

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, ja vec uveliko cepam 3. Jesus Saves :rockdevil:

Za sad je blasfemicno. Malko je drugaciji zvuk u odnosu na Salvation(produkcija), muzika standardna uz mozda malo vise sporijih/ambient dijelova. Al cepanje u stilu FM, sa klasicnim momentima.

 

edit. eto vam na novitete depositfiles link, ja skinuo prije 45 minuta.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdje si cuo to za AntaeuS? novi full-length ne ocekuj (barem koliko znam), jer bend nije uopste vise aktivan.jedino sto je bilo u pripremi jeste split s Katharsisom, to je trebalo u jesen 2008. al kako stvari stoje,nece jos (ako uopste izadje tj.).

 

split izlazi istog dana kad i Maranatha..mislim oficijelno.cisto ako nekog zanima..ovaj Anta/Kthrss

 

 

sto se albuma tice:

 

huh,definitivno treba jos koje slusanje.vidi se da nije necromorbus prod))): nekako mi njegov glas sterilno zvuci..Living Temples vrhunac albuma trenutno,poslije nje Anathema M. bilo kako bilo,jedno je jasno:ovo Salvationu nije ni do koljena.al ima dobrih muzivkih momenata,sto jest jest..sad po drugi put ide pa cemo vidjeti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je Salvation 10/10, onda bi Maranatha bila 9.5/10 i to najvise zbog Necromorbus neprodukcije. Ipak, zvuk je vrlo slican prethodniku, ocigledno se na tome puno radilo. U odnosu na njega je losiji i vokal, mada Arioch svojim glasom i dalje jebe zivu i mrtvu silu. Muzika je u klasicnom FM duhu, sa vise laganijih dionica koje teze postizanju sto bolje atmosfere. E mislim da je tu jedan plus Maranatha-e u odnosu na Salvation, ali ce ipak trebat vise vremena da to utvrdim sa sigurnoscu. Naravno, ocigledni su zelja i trud koje je Arioch ulozio u ovaj album. Sve zvuci dosta haoticno, a opet vrlo odmjereno i mocno - ordo ab chao. Povrh svega, tezak je posao snimiti album koji ce biti dostojan monumentu kakav je Salvation. Ocekivanja su zadovoljena, sad mi ostaje da se drogiram ovim dugo vremena.

 

Ali Djurdjevdan :):):):):)
E da, :) :) :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam obrnuo album dvaput na sluškama i mogu samo reći da je keva. Naročito mi se sviđa produkcija, jedna od najboljih u black metalu uopšte. Druga pesma smara, ali ostatak je koncentrat zla. Pogotovo onaj kraj "Anathema Maranatha", kad krene "Yes, he shall burn in the fires of reaction!"... Da se naježiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...