Jump to content

Funeral Mist


Denethor

Recommended Posts

kud pomenu ovaj djurdjevdan,sad ce mi svaki put bregina faca pred oci izaci kad slusam Nimbus..sto definitivno nije ugodno.

 

al ovaj momenat na 3:05, cini mi se, na New Light je stvarno odlican.malo me ovaj gostujuci vokal na Blessed.. iritira,bolje da je vise ariochovog,al u svakom slucaju,stvarno je dobar album.mada,sto se mene tice,pretjerujete s tim ocjenama,a pogotovo s stavljanjem u rang s Salvation-om..il blizu njega.

Edited by +Abigail+

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, produkcija je odlična. Znači, baš se prijatno iznenadih. Mislila sam da će album biti daleko lošiji i da neće moći da prismrdi Salvation-u, ali je sasvim na nivou.

 

Nego, Sword of fate - savršeno otvaranje albuma. White noise se ni meni ne sviđa nešto preterano, oni sporiji delovi su malo iritirajući. Slažem se sa +Abigail+ za Blessed Curse.

Jesus saves, A new light (Hor je pun pogodak, fino doprinosi atmosferi), Living temples (onaj vokal u pozadini od otprilike polovine 3. minuta je... Wow. A i kraj pesme je jeziv) - fenomenalno.

Anathema Maranatha - verovatno najbolja pesma na albumu, ostadoh bez reči.

Anti-Flesh Nimbus - jbt, Đurđevdan. oO haha...

 

Još me samo interesuju tekstovi, da upotpunim sliku ovog albuma. Mada ne sumnjam u njihov kvalitet.

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosli album mu se zvao Rom,a sad je obradio Djurdjevdan! Izgleda da smo svedoci radjanja gipsy black metala! :lol:
:) :) :)

Zamisljam Ariocha kako lije suze radosnice dok Perhan dzara Azru na onom brodicu, a melodija dzurdzevdana mu cjepa srce i dusu. Mada poznajuci Bregovicev rad, ne bi me cudilo da je on istu melodiju klepio iz neke folk/crkvene pjesmice i eksplotisao je do bola. Ko bude imao tu cast da sledeci radi intervju sa Ariochom(Mortuus iz Marduka za neupucene :mrgreen: ), nek ga obavezno pita za ovo ;)

 

Sinoc sam na slusalicam obrnuo Maranatha pa Salvation. Iako su vrlo slicni, tripovi su mi razliciti. Ne znam kako da objasnim.. Ova druga pjesma sto je mnogi ocrnise, sa vise slusanja mi postaje sve jaca i jaca. Inace ne volim tako da izdvajam pjesme zasebno, al ovu sam morao zbog komentara. Osim toga me vrlo malo podsjeca na Rom512, ovo je i dalje ol' good Funeral Mist :da:

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada poznajuci Bregovicev rad, ne bi me cudilo da je on istu melodiju klepio iz neke folk/crkvene pjesmice i eksplotisao je do bola.

 

Bravo. Đurđevdan je pesma koja je narodna, ciganska, a prvi je komercijalno izvodio Šaban Bajramović. Bregović ju je od njega i čuo, a nikad mu nije dao ni dinar za nju na ime prava, što će ostati sramota koja će ga pratiti do kraja života, nadam se. U svakom slučaju, Ariocha niko ne može da tuži na ime prava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo. Đurđevdan je pesma koja je narodna, ciganska, a prvi je komercijalno izvodio Šaban Bajramović. Bregović ju je od njega i čuo, a nikad mu nije dao ni dinar za nju na ime prava, što će ostati sramota koja će ga pratiti do kraja života, nadam se. U svakom slučaju, Ariocha niko ne može da tuži na ime prava :)

Đurđevdan jeste ciganska narodna pesma,ali Bregović nije nju drpio od Šabana, već Mesečinu. Kad je bio kritikovan zbog toga,rekao je da je to pesma nekog Rumuna, a ne Šabanova. Težak šaban! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kud pomenu ovaj djurdjevdan,sad ce mi svaki put bregina faca pred oci izaci kad slusam Nimbus..sto definitivno nije ugodno.

 

Izvini, ali asocijacija ti je na spirali Zike Obretkovica... A uostalom, sta fali Bregovicu? Covek je uspeo u zivotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam novi slusao isto ceo dan i ne mogu da ga usporedim sa salvationom. Totalno je drukcije osmisljen. Gledam ih u dva tunela. I jedan i drugi album od mene dobijaju cistu desetku. :da:

 

Taj rad. Poredjenjem jednog sa drugim obezvrednjuje oba dela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...