Jump to content

Funeral Mist


Denethor

Recommended Posts

Obrnuh danas Salvation. Nije rang Maranathe. Jbg, da li meni baš toliko smeta Necromorbus produkcija ili mi prosto više leži poslednji album, tek, prvo mesto što se mene tiče jasno pripada Maranathi :da:
GNUSNO!!!! THIS IS SPARTA! Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utisak posle nekog vremena preslusavanja ovoga... Iako album sam po sebi nije los, u odnosu na to kakvi se black metal albumi izdaju danas, ne mogu da pobegnem od pomisli da se Arioch, Mortuss, Daniel... ili kako vec voli sebe da zove, pokazao da je ipak jos jedan od onih "inteligentnih" koji ulecu u vagon kojem pripadaju svi takozvani "religiozni", "filosovski", "teoloski" ovo/ono bendovi... Primecujem da nema razlike izmedju njih i ovih "kvazi" inteligentnih bendova sa neparnim 6.52/8.66 ritmovima koji su preplavili scenu. Mozda je to predskazanje majanskog kalendara i cuvene 2012.? Isprazne price za naivnu klincijadu. No, cak mi je i Salvation postao proziran, album koji mi je znacio na vise nivoa. Mislim, lepo je to sto on pravi muziku, i u tom smislu, Maranatha je solidno dobar album, ali ono sto iritira je ta "kvltnost" i stav uzvisenosti kojom Maranatha odise u odnosu na ostale, a kad ono, bend je jednako isprazan kao i Dark Funeral. Covek se posluzio gotovo svim mogucim sablonima na raspolaganju. A najzalosnije mi je to sto je obezvrednio sablone koje je SAM napravio sa Salvation-om. Preforsiran vokal sa odredjenim veoma iritirajucim efektima, tekstovi koji ne mogu ni prismrdeti onima sa Salvation-a, a opet su 987 verzija Accuser/Opposer-a, semplovi iz filmova koje necu ni da komentarisem. Mogu da zamislim zasto je uzeo Ederlezi... Istripovao se jadan da je dobra scena na kraju kada se krst prelomi na pola. Kakva emotivna scena. Mozda je i on sam emo? Eto jos jedne paralele izmedju black metala i emoa. :) Au bre, kakav bljutav ukus... Pu, pu...

Edited by Baja Car

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covjek uletio u teoloski vagon koji je sam stvorio sa Salvation?? Arioch je postavio neke standarde sa tim albumom, a sjecam se i tebe kako si se svojevremeno kleo u 'Spasenje". Sad je odjednom proziran, ma nemoj.. Mysterio tes anomias je udario temeljac religioznom(ortodoksnom) black metalu, ali mislim da toga danas ne bi bilo cak i u naznakama bez rada FMa. A to sto je poplava ovakvih albuma, znaci sto??? Da se FM/Dso stil kopira,a ne obrnuto.

 

Maranatha je odlican album, jedino mi blijedi kad bih ga poredio sa prethodnikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam iskoristio prejaku rec, ali je cinjenica da je isprostituisao vrednost Salvation-a time sto je posle sedam godina izbacio prakticno isti album i iskoristio identicnu formulu koju je to izdanje imalo. Salvation je bio nesto novo i nesto sveze. Idejno, nesto sto je otvorilo nove horizonte. I da, slazem se sa tobom da je zajedno sa Ofermod-om, DSO-m i Watain-om Funeral Mist ucestvovao u stvaranju novog talasa, ali sa Maranatha-om se iz lokomotive "prebacio" u vagon. Nema novog, samo staro... Sto opet kazem, sa cisto muzicke strane nije lose, ako trazim takvu vrstu zadovoljenja, i u tom smislu je Maranatha zadovoljavajuca, ali Salvation je bio album koji pogadja na vise nivoa i koji je postavio vanredno visoke standarde. Pogotovu ako se uzme u obzir da je u pitanju album prvenac i jos muzicki pravac u kojem se cinilo da je gotovo sve receno! Marantha je zakazala. Barem za mene... Ne znam, mozda gresim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam iskoristio prejaku rec, ali je cinjenica da je isprostituisao vrednost Salvation-a time sto je posle sedam godina izbacio prakticno isti album i iskoristio identicnu formulu koju je to izdanje imalo. Salvation je bio nesto novo i nesto sveze. Idejno, nesto sto je otvorilo nove horizonte. I da, slazem se sa tobom da je zajedno sa Ofermod-om, DSO-m i Watain-om Funeral Mist ucestvovao u stvaranju novog talasa, ali sa Maranatha-om se iz lokomotive "prebacio" u vagon. Nema novog, samo staro... Sto opet kazem, sa cisto muzicke strane nije lose, ako trazim takvu vrstu zadovoljenja, i u tom smislu je Maranatha zadovoljavajuca, ali Salvation je bio album koji pogadja na vise nivoa i koji je postavio vanredno visoke standarde. Pogotovu ako se uzme u obzir da je u pitanju album prvenac i jos muzicki pravac u kojem se cinilo da je gotovo sve receno! Marantha je zakazala. Barem za mene... Ne znam, mozda gresim...
Pravo zboris velikim dijelom, al mislim da ti je jedina greska(?) sto Maranathu posmatras previse kroz Salvation. Ja uvjek drzim odstojanje u takvim situacijama, trudim se da ne 'robujem' prethodnim albumima isl. Zato mi je Maranatha tako fino i legla.. Zivio :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam upravo zbunjen konstatacijom "posmatranja jednog kroz drugi". Ne znam na osnovu cega je Morbid God zakljucio da sam to radim, ali nema veze... U svakom slucaju, posmatrati jedno delo kroz drugo je los nacin dozivljavanja bilo kojeg umetnickog dela, ali posmatrati jedno delo kao nadogradnju na prethodni... Pa, mislim da sa odredjene vremenske distance to prirodno dodje, jer pobogu u pitanju je isti autor i poruka koju nosi. Slikovito objasnjeno, smesno bi bilo da Van Gogh dva puta slika Zvezdanu noc s' tim sto bi drugi put raspored zvezda bio drugaciji... Mada ne iskljucujem mogucnost da nekome i to bude zanimljivo. Funeral Mist je obradio sam sebe i to je lose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...