Jump to content

Funeral Mist


Denethor

Recommended Posts

Pa ja sam upravo zbunjen konstatacijom "posmatranja jednog kroz drugi". Ne znam na osnovu cega je Morbid God zakljucio da sam to radim, ali nema veze... U svakom slucaju, posmatrati jedno delo kroz drugo je los nacin dozivljavanja bilo kojeg umetnickog dela, ali posmatrati jedno delo kao nadogradnju na prethodni... Pa, mislim da sa odredjene vremenske distance to prirodno dodje, jer pobogu u pitanju je isti autor i poruka koju nosi. Slikovito objasnjeno, smesno bi bilo da Van Gogh dva puta slika Zvezdanu noc s' tim sto bi drugi put raspored zvezda bio drugaciji... Mada ne iskljucujem mogucnost da nekome i to bude zanimljivo. Funeral Mist je obradio sam sebe i to je lose.
O ovome govorim - kad god spomenes novi album, ti se automatski dohvatis prethodnog. Ko o cemu, baba o ustipcima.. hah, upotrijebio sam tu budjavu frazu. Nego da ne idemo dalje, pocinjeno da se ponavljamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ovome govorim - kad god spomenes novi album, ti se automatski dohvatis prethodnog. Ko o cemu, baba o ustipcima.. hah, upotrijebio sam tu budjavu frazu. Nego da ne idemo dalje, pocinjeno da se ponavljamo.

 

Zna baba o cemu prica... Godine iskustva su to! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=d0CxXp1rZpU

:mrgreen:

 

 

Obrati pažnju na muziku u pozadini oko 1:45 i 3:50... :D

 

evo poslusao sam i nije lose.sama melodija me podseca na screamo-post hardcore ,meni se cini da su vokali pomalo kao da vuku na laibach,svidja mi se neka deprimirajuca monotonija u pesmi.stvarno za sada ne ide bendu lose,mada slusajuci ostale stvari na youtubu sada vidim da su malo zapali u zandrovsku zadrtost,svaka pesma im zvuci pomalo isto.ali svakako nije los bend.mislim da bi trebali na narednim albumima da malo eksperimantisu da ubace malo trip-hopa,neo folka,jos post hardcora i da krenu tu i tamo da koriste obicne clean vokale da bi sprecili da muzika krene da smara posle par albuma.

 

uglavnom evo tebi sada takodje nesto dobro i mracno ali na drugaciji nacin

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bajini postovi su mi pomogli da uoblicim misljenje o novom FM. Definitivno, problem je u tome sto je Arioch, umesto da ponovo pomeri granice zanra i zada domaci zadatak brdu kopija, izbacio jedan standardni & kliseizirani religious BM album. Sve je tu - inserti iz filmova, omot, textovi (obavezno delovi na latinskom!), svirka... Koliko god da je kvalitetan album muzicki (a jeste), od njega se ocekivalo ipak korak vise. Zato mi se valjda poslednji Watain toliko i svideo, sto su se bar muzicki otklonili od cele price, a o DsO i da ne pricamo. Ovo je vec vidjeno u zanru i ne izaziva kao sto je to monumentalni Salvation radio. Lepo rece covek - predje sa lokomotive na poziciju jednog od vagona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da prilikom donošenja odluke o albumu previše pažnje obraćate na uticaj/kontekst, a premalo na sam kvalitet. Zašto bi on uopšte bio dužan da pravi pomak sa svakim albumom? Kao da nema već dovoljno različitosti na BM sceni. Meni je Maranatha savršena ovakva kakva jeste i uopšte nemam isti osećaj kad slušam nju i Salvation.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kliseima koje je on stvorio? Jel to isto kao kad Darkthrone snimi 3 albuma zaredom na isti fazon? Jedina je razlika sto je DT to odradi u 3 godine, dok je Ariochu trebalo 6. Samo, ja vas i dalje ne kapiram. Baja spominje kalemljenje na Salvation, ti Grobe pricas o 'vec vidjenom'. Pa ovo je neki logican naslednik Salvation, ne znam sto ste htjeli od albuma. Nije revolucionaran, ima dosta slicnosti, a opet je razlicit. O kvalitetu ne bih raspravljao, to je subjektivna stvar. Salvation je albumcina jer razbija muzicki, a osim toga je otvorio nove horizonte. Maranatha nije ovo drugo, al mislim da je problem sto od tog albuma vi to mozda i hocete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...