Jump to content

In Extremo


Recommended Posts

Da li ste chuli ovaj fenomenalan nemachki bend?

 

Imam 1 album... Pesme su uglavnom na nemachkom, mada ima i 2 na norveskom (ili je svedski, j-ebemliga)...

 

Obradili su i This Corrosion od sistersa :mrgreen:

 

Neki su Gothic Metal/ Gothic Rock ne mogu tachno da ih pozicioniram.

 

KArakteristichno za njihovu miuziku je neki instrument (vergl?) koji se provlachi kroz sve pesme:)

 

Anywayz -- PREPORUCUJEM !

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Zanimljivo nisam pisao na ovoj temi :?

Sve u svemu originalan bend nema sta. Imam samo "Verehrt und Angespien" i odlican je album a koliko provaljujem to im je i jedini dobar album. Ovaj novi je shit totalni :ne:

Za This Corosion ih proklinjem jel sam ja oduvek hteo da obradim tu pesmu... ma ko ih **** uradicju ja to jednog dana i bolje nego sto su oni (ustvari cak mi se ni ne svidja kako su obradili, bolje zvuci original).

Ako vam se svidja ovaj trip muzike pod OBAVEZNO pronadjite i poslusajte bend Schandmaul, takodje nemci... mnogo dobro, meni je cak bolje i od samog In Extrema biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Extremo su jedan simpaticni metal-folk band koji ima jednu vanvremensku pesmu " Ai Vis Lo Lop " i ostale prilicno originalne ali ne bogznakako kvalitetne stvari.Ne spadaju u prvu ligu meni omiljenih grupa ali mogu da ih poslusam s vremena na vreme ,svakako !

inace ,diskografija im je sledeca :

1.In Extremo 1997

2.Gold 1997

3.Hameln 1998

4.Die verrueckten sind in der stadt 1998

5.Weckt die toten ! 1998

6.Verehrt und angenspien 1999

+

novi album koji nemam i nisam cuo ,sve ostalo je izaslo na ruskom mp3-ju uradjenom jos 2001 godine .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Eh , malo mi se popravilo mishljenje o njima posle preslushavanja Weckt die Toten.......ipak , poshto znam kako zvuche oni tradicionali koje obradjuju ( a njih nije mali broj) pomalo sam razocharana u njihovu interpretaciju istih .( da samo chujete Mundus est jocundum od Ataraxie i uporedite je sa Totus floreo od ovih). Nachin na koji su nakelemili gitare na te srednjevekovne melodije mi se ne svidja previshe , bilo bi dovoljno da su s vremena na vreme drmnuli koji akord s distorzijom kao shto to recimo rade Theatre i bilo bi OK.Drugo , glas onog ortaka je neobichno ruzan ....Pored svega ovoga , drago mi je shto negde mogu chuti strare germanske melodije pa makar i u ovom obliku.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican bend. Azza je pomenuo Schmandaul koji je pravi medieval-folk metal bend i obavezno ga treba poslusati. Od slicnih bendova ovom postoji i nemacki Subway To Sally koji gotive i malo elektronike from time to time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Imam album Weckt Die Toten!(prevod:budite mrtve!) i jednu pjesmu sa neke kompilacije,zove se se Erdbeermund(bukvalno prevedeno jagodja usta icon_smile.gif )

Album je sasvim pristojan.Ima strasnih momenata.Uvodna Ai vis lo lop je fenomenalna kao i jos neke.Jedino me nervira sto se ponavljaju.Gitara je na svim pjesmama skoro identicna.Isti ritam i melodija.Folk ih vadi iz mora slicnih.Fino su uklopili metal i folk.Mozda su ostali albumi bolji.nabavicemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...