Jump to content

Slayer


Karlo SE

  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Omot stilski podseca na "Seasons In The Abyss",i uopste mi se ne svidja.No,jebes omot,album rastura.

Sto vise slusam album,sve mi se vise svidja i "The Eyes Of The Insane".Pre nego sto

je album uopste bio dostupan,dok su bile dostupne samo ta stvar,"Jihad" i "Cult",uopste mi se nije svidjala.Ali sada ulazi u usi,totalno se uklapa u ceo koncept albuma.Dobra je stvar,pogotovo refren.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo jebeni dan slusam "Supremist"...kakav zavrsetak,poslednja 2 minuta pesme su najbolja zavrsnica albuma koju sam cuo u zadnjih nekoliko godina...neverovatno genijalno!Jeza do krajnjihgranica.

''Must contain the minds of the free

Must take control of the weak..''

 

Uz one rifove ovo je stvarno genijalno. icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Sleja rulz suprim!

 

edit:

 

moji favoriti sa albuma:

 

1.Catatonic

2.Supremist

3.Skeleton Christ

4.Eyes of the Insane

Edited by Tetragrammaton Cleric

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tezini je slican Gemini.

Meni Skeleton Christ ne izlazi iz glave, onaj riff od 2. minuta...

Pa da,otprilike,iako je kraj "Gemini" nekako fokusiran na ritmiku.Ali po teziniti definitivno podseca .Mene tematski strasno podseca na kraj "Mandatory Suicide".

 

"Skeleton Christ" je stvarno strasna pesma,pogotovo onaj deo oko 2 minuta.Kakve riffcine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma te Slayer - Kreator relacije su neke interne zajebancije izmedju Lemyja i mene laugh.gif

 

Oba benda su legende. Slazem se da su neki albumi Slayera vise uticali na metal u globalu, ali sam Kreator kao veci bend spomenuo iz razloga sto su posle evidentnih autorskih kriza koje su ih uhvatile 90ih godina, ipak nasli snage da se autorski apsolutno vrate na vrh, gde su nekada i bili, a za Slayer nazalost to ne mogu reci ... bar sa moje tacke gledista ....

 

Slayer albumi su, sto rece gore Starbreaker ili neko imali malo jacu reklamu, ali Endless Pain i Pleasure to Kill recimo mogu d ase mere kvalitetom sa Show No Mercy i Hell Awaits. Extreme Aggressions moze da se meri bez problema sa South Of heaven. Ja oba albuma obozavam do imbecilnosti ... Moram samo da priznam da je Seasons bolji album od Coma Of Souls // posle toga ... ni Kreator ni Slayer ne prave albume po mojoj meri, ali dolazi Endorama, koja me odusevljava, pa zatim Violent Revolution, pa Enemy Of God ... e u toj sekvenci je Kreator razvalio Slayer kvalitetom ...

Ja te zajebancije oduvek vodim ovamo...ali je cinjenica da je Slayer svojom reklamom potisnuo Thrash bendove koji nesto vrede...misle ljudi sto da slusam to kad imam Slayer...Endorama i na tamo su razvalili Slayerove albume post-90tih samo tako...

Samo sto i onaj ko to vidi ne zeli da prizna...

Al me vise zabole...svakom svoje kazu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,tvoje misljenje.Ali ajde iznesi neke argumente koji potvrdjuju te tvoje tvrdnje?Nevezano za Slayer,vec se ovo ocigledno odnosi na sve velike bendove.Ja se slazem da je Endorama sjajan album iako je atipican Kreator album,,ali po cemu je on bolji od svih Slayer albuma posle 90-ih?I zbog cega recimo nije bolji od nekih Slayer albuma iz 80-ih?Samo zato sto su iz 80-ih?

 

Sve dosadasnje tvrdnje ljudi koji ne vole velike bendove se odnose na to sto su vremenom dosta promenili stil i ne sviraju vise onaj old school thrash metal sa svojih pocetaka.I to ih automatski cini losim?Znaci cim nije old school nije dobro i to se smatra padom kreativnosti?

Recimo meni su smesni 80's thrash bendovi koji su zbog utapanja u prosek krajem 80-ih pukli ko bundeve,i sada se vracaju i prave sve te silne reunione zato sto je to trenutno u modi (ne svi naravno,cast izuzecima).Serviraju los thrash metal (cist primer je novi Nuclear Assault koji je katastrofalan)i idu na na proverenu loptu:vratili smo se da vam podarimo nesto sto niste culi od 80-ih.Crap!!!

Veliki bendovi su se dokazali u 80-ima kada su,dok je thrash metal bio moderan,isplivali iz miliona tadasnjih thrash bendova,izronili iz proseka,svirali superiornije i opstali do dana danasnjeg bez ijedne sekunde pauze.To su bendovi.A ne neki tamo levaci koji su u 80-ima izdali dva albuma kada je bilo ko ko zna odsvirati dva thrash riffa mogao snimiti album,nestankom thrash metala nestali su i oni,i sada se vracaju kada je thrash ponovo u modi,govoreci kako su veliki bendovi izgubili ostricu i utopili se u sopstvenoj neinventivnosti.Sranje!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne obaziri se na predrasude,odusevices se.slayer je veliki bend,ja slusam black metal ali slayer mi je jedan od omiljenih bendova.Bila je svadja na bm forumu i jedan pametnjakovic je konstatovao da su slayer debili zbog americkog porekla.Kreator nije los,ali mislim da sa slayerom ne moze da se poredi.Malo je onih koji mogu da nadmase ideje kinga i araye,kao i njihove vestine

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne obaziri se na predrasude,odusevices se.slayer je veliki bend,ja slusam black metal ali slayer mi je jedan od omiljenih bendova.Bila je svadja na bm forumu i jedan pametnjakovic je konstatovao da su slayer debili zbog americkog porekla.Kreator nije los,ali mislim da sa slayerom ne moze da se poredi.Malo je onih koji mogu da nadmase ideje kinga i araye,kao i njihove vestine

I jedan i drugi su dobar bend.

 

Kreator je najvise najebao zbog perioda Renewala i njegovih offspringa...

 

Ali uspeo je da se vrati na koren.

 

Dok Sleyer opet nije uopste skretao sa staze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kreator je najvise najebao zbog perioda Renewala i njegovih offspringa...

Što pljuju svi po tom Renewal-u, nije mi jasno? Ma album nije uopšte loš, sam za sebe. E sad što je Kreator pre toga snimao 10 puta bolje stvari icon_uhoh.gif

 

Ne želim da skidam sa neta. Kupiću original čim izađe. Koliko god slušala muziku sa MP3 u poslednje vreme, sačekaću na CD da mi ovo ne vređa uši... ne mogu da dočekam icon_twisted.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...