Jump to content

Slayer


Karlo SE

  

91 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

The Beatles > Black Sabbath > (teska srca na trece) Rolling Stones > Metallica > Megadeth > Judas Priest..

9 hours ago, HUMAN said:

E da kad već otvaramo dušu.. nije da nisam pokušao, Sabbath Bloody Sabbath i Paranoid sam uspeo da izvrtim (odlični), ali ostatak uglavnom već kod negde treće, četvrte pesme zaspim.. jbg

Ali stvarno su jedan od najbitnijih bendova u istoriji muzike, to da poreknem ne mogu..

Mojnee tako.. iš

Lele..

Share this post


Link to post
Share on other sites

11 hours ago, Demon Seed said:

stvarno zanimljiva situacija da neko ko godinama sluša metal otkrije Reign in Blood...

Земо, немо` сад и ти да ме кецаш :tongue:. Нисам реко да сам га открио већ да је тек сад сазрео. И квалитетно вино што дуже лежи све је боље хехе. Идентична ситуација са овим албумом и још она 2 пре њега, ми се десила са рецимо још неким стварима, нпр: souls of black, the 10 commandments, behind the mask и можда још пар. Како човек сазрева, сазрева и његов музички укус а док си клинац не удубљујеш се толико у суштину.

1 hour ago, The Bowels Of Perdition said:

Exodus  - samo površan prelet preko (dela) diskografije

Исправљај грешку под хитно да не прођеш ко ја па да те товари пола форума за не одслушану музичку лектиру :haha:. Не озбиљно, тај егзодус је беднд без и једног лошег албума. Jедино је онај force of habit мало слабији од остатка дискографије али ми је упркос томе и он јако драг

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 hours ago, The Bowels Of Perdition said:

Jedna lična Slayer trivija - imam neki prastari mp3 disk u autu sa rendom metal pesmama po abecednom redu na kome je prva stvar 213 sa Divine Intervention. Kako idu godine, ta stvar se izlaktala u sam vrh njihovih favorita, počeo sam da je bukvalno obožavam

A pošto se već na carini prijavljuju propusti iz thrash opšte kulture, moj su Exodus (iako mi je Holt neviđeno gotivan kao lik) - samo površan prelet preko (dela) diskografije

Divine >>>>>>>>>>>>>>>>>>> vasceli treš posle 95-e..

Prva tri Exodusa temelji treša, obavezno štivo..

Ja od treš velikana preskočio Anthrax i većinu Destruction/Tankard diskografije.. al imaju tu i tamo dobrih stvari

2 hours ago, Demon Seed said:

Otkrio u tom smislu, znam i ja da postoje Sodom albumi pa se nisam iscimao da ih čujem više od par puta, znam dve Sodom pesme otpr kako idu, eto i ja da se pohvalim...

mojne zezaš za zodom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Angelystor said:

Megadeth pre Judas Priesta, lebe mekani 

Ovo možda deluje čudno, ali kad staviš na tas sve albume ovih bendova prilično diskutabilno koji je bolji.. tako da i ovo više potpada pod subjektivni osjEćaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

22 minutes ago, HUMAN said:

Divine >>>>>>>>>>>>>>>>>>> vasceli treš posle 95-e..

Prva tri Exodusa temelji treša, obavezno štivo..

Ja od treš velikana preskočio Anthrax i većinu Destruction/Tankard diskografije.. al imaju tu i tamo dobrih stvari

mojne zezaš za zodom!

Watchtower > sve to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

19 minutes ago, Kumodraski Vo said:

Watchtower > sve to..

Dobar bend (vanvremenski), ali sa svoja dva i po albuma teško.. pre spada pod taj neki tech-thrash kult tipa Forbidden/Realm/Toxik.. a zna se koji bend je u toj sferi keva (iz švicarske)

Share this post


Link to post
Share on other sites

39 minutes ago, HUMAN said:

Ovo možda deluje čudno, ali kad staviš na tas sve albume ovih bendova prilično diskutabilno koji je bolji.. tako da i ovo više potpada pod subjektivni osjEćaj

Svaka diskusija ovde može da se svede na subjektivni osećaj :haha:

Ali moj subjekt mislim da ne bi menjao Painkiller za ceo thrash metal 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je Painkiller dragulj metala (i zaslužuje da bude visoko na svakoj listi), no ipak ima mali problem.. ne znam dal se slažeš, ali mi malko kasno na žurku stiže.. treš već ulazi u poznu fazu, hevi ne postoji.. tako da Ok može on da se posmatra i kao šlag na torti, ali teško da ima neki dublji značaj za dalji razvoj metala (neki drugi ekstremni pravci preuzimaju primat), al dobro na stranu sve to 10/10, al ništa manju ocenu ni RIP ne zaslužuje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Judas Priest su se i godinama pre Painkillera već nekoliko puta bili uklesali u kamenu kao najvažniji hevi metal bend posle Sabbatha. Prvi pravi totalni hevi metal album ikad, koji nije bluesy i na granici sa hard rockom jeste Sad Wings of Destiny. A nije samo što je prvi, nego je i fantastičan.

Exodus samo prvi, ostali su ok ali pomalo limunadica (btw još nisam poslušao Tempo).

Btw Queen su opušteno bitniji za metal nego Bitlsi i Stonsi pa ti Vole kako oćeš.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

23 minutes ago, HUMAN said:

Naravno da je Painkiller dragulj metala (i zaslužuje da bude visoko na svakoj listi), no ipak ima mali problem.. ne znam dal se slažeš, ali mi malko kasno na žurku stiže.. treš već ulazi u poznu fazu, hevi ne postoji.. tako da Ok može on da se posmatra i kao šlag na torti, ali teško da ima neki dublji značaj za dalji razvoj metala (neki drugi ekstremni pravci preuzimaju primat), al dobro na stranu sve to 10/10, al ništa manju ocenu ni RIP ne zaslužuje..

Si ti odjednom neki grunge novinar pa heavy nije postojao 1990e? Ako ćemo da gledamo šta je bilo popularno kad, ni thrash nije cvetao tih narednih godina (taman isti period i RIP i Painkiller). Mislim da sam već pisao ovde negde, ali Painkiller em što je dragulj album em što je jedinstven podvig da napišeš em genre em band defining album posle 15+ godina karijere a plus na konto što su već i pre toga imali legendarni opus.

Prešli smo sa "Jel se i vama sviđa RiB" na "Kakav vam je Painkiller"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji su to hevi albumi iz 90ih majke ti (nemoj samo Hammerfall da mi pominješ:wink:)? Da bilo je dosta tih power metal bendova, ali zar nisu već Helloween i Gardiani postavili temelje za te bendove??.. baš mi Painkiller ne pada na pamet kao neki veliki uticaj na to (na stranu što je zilion puta bolji od bilo čega u toj (široj) sferi)..

Što kaže Dimon, a valjda je to svima i jasno, daleko veći uticaj JP ima kao prvi pravi hevi bend sa tim starim albumima, jedino problem što nisu toliko dobri kao Painkiller u smislu da sve štima kao pod konac i da nema jedne dosadne sekunde na albumu (i konačno bubnjar dosledan ostatku benda).. najbliže mu prilazi Defenders ali mi sam kraj albuma baš kvari utisak..

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, azal said:

Pritom je inspirisao svaki power metal album snimljen od tad pa na dalje. 

Pa i pola heavy albuma nakon toga. Celu Primal Fear diskografiju :haha:itd

1 hour ago, HUMAN said:

Koji su to hevi albumi iz 90ih majke ti (nemoj samo Hammerfall da mi pominješ:wink:)? Da bilo je dosta tih power metal bendova, ali zar nisu već Helloween i Gardiani postavili temelje za te bendove??.. baš mi Painkiller ne pada na pamet kao neki veliki uticaj na to (na stranu što je zilion puta bolji od bilo čega u toj (široj) sferi)..

Što kaže Dimon, a valjda je to svima i jasno, daleko veći uticaj JP ima kao prvi pravi hevi bend sa tim starim albumima, jedino problem što nisu toliko dobri kao Painkiller u smislu da sve štima kao pod konac i da nema jedne dosadne sekunde na albumu (i konačno bubnjar dosledan ostatku benda).. najbliže mu prilazi Defenders ali mi sam kraj albuma baš kvari utisak..

Pa i ovo što Laza reče, a i eto ti npr pusti Primal Fear neki album pa čuj. Bili su uticajni i pre toga, a tek bogome i sa tim.

Da izađemo na čas iz heavy/power sfere, pa Shuldiner i bratija je obradila Painkillera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Kumodraski Vo said:

Ko je pominjao razvitak metala, ja sam reko da su bitlsi bolji od gore navedenih bendova..

 

Pričalo se o obaveznoj metal lektiri, zbunio si se 😛

Ali je i sam Painkiller pod golemim (US) power i thrash uticajem, a jes inspirisao i sve posle, nema šta...

Volim taj zvuk, volim hevi metal.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Demon Seed said:

Pričalo se o obaveznoj metal lektiri, zbunio si se 😛

Ali je i sam Painkiller pod golemim (US) power i thrash uticajem, a jes inspirisao i sve posle, nema šta...

Volim taj zvuk, volim hevi metal.

Opet ne citas postove nego uleces kako stignes, nadovezao sam se na angelystora i groba..

Btw Helter Skelter 1968. 😚

9 minutes ago, Vic Rattlehead said:

Ni u jednom univerzumu oni ne mogu da budu važniji od Maidena.

Istina, iako su bolji Pristi..

279851050_153308837197326_51937689658315

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 minutes ago, kuruz said:

al su jedno triput bolji

Po kom to osnovu..?? Jedino da ih mrziš.. al ko te jebe.. Bend koji u najbitnijem periodu za metal izda albume poput Point of Entry, Turbo, pa i Ram it Down (koga delom volim, ali opet ispodprosečan..) jednostavno ne može da parira velikanima iz tog perioda, Painkiller ih je bukvalno vratio iz mrtvih, na najbolji mogući način doduše.. ali posle njega opet propast sve do tek ponekih okej albuma u poslednjih 20ak god.

Da je mrva objektivnosti ovde pa čovek i da polemiše..

Vidimo se na najvećem metal bendu 24-og:evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

po tome što je npr. taj Painkiller bolji od svega što su Mejdeni ikada izbacili
pustiš njihov najbolji album, Somewhere In Time i sve je to lepo, al ne može da stane uz rame Painkilleru
a gde su ostali odlični JP albumi

Turbo zakon

pritom uopšte ne mrzim Mejdene, baš se Somewhere In Time i Brave New World rotiraju u kolima u poslednje vreme, zajedno s tim Painkillerom

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 minute ago, kuruz said:

po tome što je npr. taj Painkiller bolji od svega što su Mejdeni ikada izbacili
pustiš njihov najbolji album, Somewhere In Time i sve je to lepo, al ne može da stane uz rame Painkilleru
a gde su ostali odlični JP albumi

Turbo zakon

a možda zato što su Mejdeni ostali Mejdeni, Painkiller se drastično razlikuje od njihovih predjašnjih albuma (a i onih kasnijih)

Turbo medju najgrdjim albumima koje sam čuo u životu.. uz load/reload

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...