Jump to content

Omiljeni SF film


Guest 10 dinara

Recommended Posts

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

SPACEBALLS!!!!

 

A od ozbiljnijih Dune, Starship Troopers, Total Recall, Screamers, Split Second (ne znam koliko to bas potpada po SF, ali jeste neka mrachna buducnost)...

Ranije sam mnogo gotivio i Star Wars i Stargate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Meni se licno ne svidja jer nisu neke od najbitnijih cinjenica prenesene iz knjige, kao npr. da je Pol jednim delom i Harkonen, kao i gomila raznih stvari koje su bitne za ostale delove tipa : da je poginuo sin (ili cerka zaboravih vec) od Chani i tako tog tipa. Ali, fascinanto je to kako je uspeo da sve uklopi u nesto malo vise od dva sata. Da sam film gledao pre nego sto sam procitao knjige, bio bi mi definitivno jedan od omiljenih, ovako ga samo svrstavam medju remek dela... icon_smile.gif 10+ za mastovito osmisljenu scenografiju i za kostime koji apsolutno docaravju atmosferu...

Slazem se sa tobom u vezi Dine..imao sam jako slicne zamerke.. ali neznam da li si upucen da postoji snimljano 12 ipo sati materijala ..koje je on posle smanjio na 7 pa na 5 i na kraju na dva ipo sata. Mislim da je samo pitanje vremena i nedostatka ideja kad ce se ovo pojaviti sve ukupno. Mada ko zna da li taj materijal josh uvek zivi dosta je davno to bilo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa tobom u vezi Dine..imao sam jako slicne zamerke.. ali neznam da li si upucen da postoji snimljano 12 ipo sati materijala ..koje je on posle smanjio na 7 pa na 5 i na kraju na dva ipo sata. Mislim da je samo pitanje vremena i nedostatka ideja kad ce se ovo pojaviti sve ukupno. Mada ko zna da li taj materijal josh uvek zivi dosta je davno to bilo.

Nisam znao... U svakom slucaju, to bi objasnilo dosta toga... Jel' neko gledao nastavke ili ovu novu verziju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest 10 dinara

Meni je bladerunner smor ne znam zasto..

 

Alien mi je takodje jedan od omiljenih sf filmova....zatim predator i i naravno kult odiseja u svemiru..

 

Kako vam se svideo Alien vs Predator biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dark City JESTE dobar film!!! Moć ljudske svesti je uvek interesantna tema.

Equilibrium je po priči blizak Farenhajtu 451-spaljivačima knjiga, dok je

vizuelni deo poveden Matrix DIZAJNOM

A i svi malopre nabrojani su dobri-voleo bih ih na DVDu, leba ne jede, nek stoji!

 

Dodao bih samo npr Zardoza sa Šon Konerijem, Farenhajt 451, filmove Tim Burtona ako se to računa, i Brazil od Teri Gilijama.

 

Žandare protiv vanzemaljaca sa LujDeFinesom laugh.gif

 

Forbidden Planet, The WickerMan,

 

Čaure 1i2, Skenere,

 

E.T. , 1984, Clockwork Orange,

 

Zanemarimo one fantazije tipa L.O.T Rings, Legenda sa Tom Kruzom i slične šećerleme...ili komedije tipa "Moja maćeha je vanzemaljac", Gremlini, SpaceBalls ...ili superherojske obrade:Batman, X-men Flash

 

Dajte neke spiskove za razmenu, manite prazne priče!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

K Pax mi se nimalo ne svidja, ima ok elemente, ali je smesno porodicni i amerikanizovan. Ma, pisala sam na nekim drugim forumima zasto me nervira, pa me stvarno mrzi da ponavljam, samo ne mogu da shvatim da ga bilo ko svrstava u najbolji sf film - kategoriju user posted image.

 

Sebi sam postavljala ovo pitanje u nekoliko navrata, no, naravno, nisam se odlucila za jedan, ultimativni i najbolji film iz sf zanra..

 

Gattaca je fenomenalna, Contact je dobar, 12 majmuna, Abre los ojos, Grad izgubljene dece, ma i Povratak u buducnost icon_smile.gif, Matrix (da, prvi Matrix skidam kapu), Brazil itd, itd, spava mi se..

SW, hem, kad ce se ljudi odluciti gde da ga trpaju, ako ga trpamo u sf, onda je medju omiljenima, naravno. zasto? zato sto mi je drag i zato sto sam ga (iz zadovoljstva) gledala milion puta.

 

Dune je jebeno fantastican. Mozda bih do pre dve godine rekla da mi je to omiljen sf film. Ali, pre dve godine sam pogledala Stalkera.

Da, hmmm, mislim da cu da glasam za Stalkera icon_smile.gif . Bez budzeta(tj, sa minimalnim, jer je ceo prvi snimak filma izgubljen u laboratoriji), samo sa idejom, sf u granici zanra. Moji omiljeni alati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...