Jump to content

JAZZ


Glavx

Recommended Posts

Hmm, to ne valja. Ne znas sta propustas. Ima jazza i jazza kolko hoces, bas da te nista ne cima :sad: .

 

Uzmi te laganije varijante sto spomenu W_E.

 

Ili recimo Roy Hargove, album 'Habana', pesma 'O My Seh Yeh' :da: .

 

Ili Pat Metheny, 'Secret Story', 'Finding & Believing' :rockdevil:

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji jazz se ovde najvise slusa? tj koji najvise slusate?

 

meni je omiljeni onaj tradicionalni, sfing,dixi, standardni i tako to... vama?

Mene taj bash matori zestoko smara (mislim na 20' godine proslog veka) najvishe volim fusion pored njega obozavam i neke malo starije stvari tipa John Coltrane,Duke Ellington,Miles Davis(sve njegove faze)...Najnovija ljubav mi je prema takozvanom evropskom jazz-u(chiji jedan od predstavnika je i Truffaz) mada sam sto se evropskog jazz-a tiche josh u fazi istrazivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se mnogo svidja muzika iz ere big bendova... to mi je omiljeno... posebno bend Duke Ellingtona... bas taj sfing... mnogi jazzeri cak ne priznaju jazz koji se desavao posle 65.te... cak misle da je ceo taj pokret bio neka bleda kopija istrosenih ideja... no dobro, ukusi i misljenja su razlicita..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jedino od jaazz mogu Wes Montgomery-a da slusam.Ostali me uopste ne interesuju,a trenutno i nemam bas vremena da ih istrazujem,tako da long live Metal.

 

 

Da od patheny-a sam imao jedan koncert,slusljiv je.

 

E da,JOhn Scofield je jos dobar,njega slusam rado.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekoga zanimaju naši jazz velikani a nije slušao Duška Gojkovića, mislim da je krajnje vreme da nabavi neki od albuma. Preporučujem Swinging Macedonia..

 

Takođe bih mogao da preporučim (od klasičnog džeza...) uglavnom gitariste, i to ajde ovako za početak neku osnovnu osnovu - Charlie Byrd, Joe Pass, Grant Green, Kenny Burrell, kao i Raphael Fayes, odličan ciganski jazz.

 

I naravno za svako doba dana i noći... Kind of Blue :azal:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Уууууу, он је тако добар музичар!

Ух!

Ко год је у прилици да нађе "Gipsy Project & Friends" добије загарантованих 50-ак минута врхунске, здраве и оплемењујуће музике.

Један од мојих најомиљенијих не-метал албума у предходних 4-5 година.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Уууууу, он је тако добар музичар!

Ух!

Ко год је у прилици да нађе "Gipsy Project & Friends" добије загарантованих 50-ак минута врхунске, здраве и оплемењујуће музике.

Један од мојих најомиљенијих не-метал албума у предходних 4-5 година.

 

 

Dobar primer !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekoga zanimaju naši jazz velikani a nije slušao Duška Gojkovića, mislim da je krajnje vreme da nabavi neki od albuma. Preporučujem Swinging Macedonia..

 

mmm predivan album

bas bas

definitivno preporucujem svima

 

@negative c -

postoji strasno dobar film o wintonu marsalisu i jazz muzicarima new orleansa

znaci film se ne bavi jazz istorijom, pravcima, kojecim, nego bas jazz-om

 

 

Imas mozda?

 

nemam...vidjeh ga samo jednom na tv-u

ali poznat je to film, vjerujem da se moze naci

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su odlicni od novijih Scofield i Joe Sample... oni su mi super..

 

 

Hmmmm... Nisu bash novi ni jedan ni drugi a???

 

Imam jedan DVD Scofielda, sa Miles Davisom vrhunski i jedan od omiljenih gitarista za mene... Omiljeni mi albumi Up All Night i Überjam od novijih a Still Warm i I Can See Your House From Here (drugij je sa Shesst Metheny-em) od starijih

 

Joe Sample je sedamdesetih osnovao Crusaders, a snimao je albume i ranije... Vishe mi se dopada Herbie Hancock, ali i Sample razbija, naravno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Постоји извесна компилација под називом "The Roots of Acid Jazz, Diggin' Deeper" и то на ако се не варам 6 дискова, 2 имам на аудио формату, остало су мп3це.

Шта знам, ово препоручујем свакоме ко жели неку музику изван шаблона и изван уобичајеног џез фазона и тих неких токова; ово је далеко слушљивије, мекше и мелодичније од онога што се сматра правим џезом.

Дефинитивно набавите дискове 1, 2 и 3, нема теорије да ћете се покајати или разочарати.

Ова 2 имам на ЦД-у:

B000024WI4.03._SCLZZZZZZZ_SL150_.jpgB00000B512.03._SCLZZZZZZZ_SL150_.gif

Edited by gavrosaurus

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam to slusao nisam kapirao da su to kao sto si rekao pioniri acid jazza, u tom slucaju bih vjerovatno obratio vise paznje

 

meni se to tad cinilo kao neka teeska socijala, nisam ni kapirao da se radi o acid jazz kompilaciji

u stvari licilo mi je na neki sakati prog house a poneka pjesma je zaista bila acid jazz ako se dobro sjecam, ali daleko inferiorniji u odnosu na ono sto sam navikao da slusam

 

da li takovo nesto ima u toj tvojoj kolekciji?

omot ovoga moga nije ni najmanje licio na one od cd-ova cije si omote postavio, pa sam pomislio mozda se ne radi o istoj stvari

ali sam positive da se zvalo diggin' deeper

 

inace, acid jazz je ql..ono..easy listening fazon, sto cujes to dobijes, background zika

smijesni su mi ljudi koji se nesto mnogo uzbudjuju oko te muzike, acid jazz ovo ono

cuti i slusaj...ili nemoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...