Jump to content

JAZZ


Glavx

Recommended Posts

e' date='26 avgust 2009 - 02:52 ' timestamp='1251291152' post='2037096']

Cafiso je strejt kultura (za Moxikanca ;) )

:) Da, imam jedan njegov album gde svira Charlie Parker-a i to baš u izdanju Umbia Jazz. I vrlo lepo svira čovek!

Edited by Мохиканац

Share this post


Link to post
Share on other sites

Termin "nu" koji se prvobitno odnosio na upliv jazzy elemenata u mid-tempo elektronsku muziku je prevaziđen višegodišnjom tendencijom mešanja jazz-a sa svim postojećim muzičkim pravcima tako da nema mnogo smisla raspravljati o tome.

 

Jaga Jazzist su po meni jedni od lošijih izvođača na Ninja Tune. Mada su se Nindže prilično udaljile od džeza, od starijih izdanja meni su dosta bolji recimo albumi Chris Bowden, Flanger, The Clifford Gilberto Rhythm Combination ili rani The Cinematic Orchestra. Inače, mnogo izvođača koje je Kokopelli navela su sa iste etikete, Tru Thoughts, koji su specijalizovani za "jazzbreakshiphopsoulfunkbeatsounds" (izvor Discogs) i baš to objavljuju; izdanja su im i dalje prililčno ujednačenog kvaliteta.

 

Preporuka za streaming je naravno Soma FM i Sonic Universe stanica (http://somafm.com/play/sonicuniverse)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaga Jazzist su po meni jedni od lošijih izvođača na Ninja Tune.

 

Jaga Jazzist su jedni od retkih stvarnih izvodjacha sa gorepomenute etikete, ostali, koliko god mi prijali, su uglavnom cut&paste majstori koji teshko uzivo mogu da pokazu i ponude bilo shta merljivo sa onim shto Jaga radi. A o originalnosti i njihovoj (Jaginoj) ozbiljnosti pristupa pisanju muzike i neobracjanju paznje na prolazne trendove da ne prichamo. Ninja tune se meni vecj godinama bruka sa krshevima od izvodjacha i jedina pozitivna stvar je shto su prevazishli tu fazu shtancovanja 'pot-head cheap thrills' izdanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je pwnovan onaj tata Nenad, to je strasno :lol:

 

Bojane Ateisto - u autobusu sam tek sklopio kockice.. ono kad sam te video kako se vracas sa sokovima( :mhihi: ), ti si u stvari ladno u sred Kafu Mi Draga Ispeci otisao da kupujes to :o ?!? Kakav si ti covek?!? Gde je dusa :frown: ?!?

 

Solidna svirka inace, nisam gledao Cafisoa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

fazon, ja sam do pre 1,5 godinu slusao samo metal i ono bio sam u fazonu fajting for mjetal xD

i jedan porodicni prijatelj mi predlozi da slusam jazz i zajebancije i ja kao aj da skinem RtF i ono na prvo slusanje mi je bilo zesce sranje

i polse 2 nedelje ja ponovo pustim isto, i ono svidi mi se i sada, 1,5 godinu nakon toga sfiram jazz fussion xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

e' date='29 avgust 2009 - 12:29 ' timestamp='1251498574' post='2039882']

Kako je pwnovan onaj tata Nenad, to je strasno :lol:

 

Bojane Ateisto - u autobusu sam tek sklopio kockice.. ono kad sam te video kako se vracas sa sokovima( :mhihi: ), ti si u stvari ladno u sred Kafu Mi Draga Ispeci otisao da kupujes to :o ?!? Kakav si ti covek?!? Gde je dusa :frown: ?!?

 

Solidna svirka inace, nisam gledao Cafisoa...

 

Jes' bilo bi tako da si ti prvi kog sam sreo, al posto sam sreo sto ljudi, krenuo sam mnogo ranije. Jel sam se sad izvukao ili je jos gore posto sam u stvari propustio dosta?

 

Nije lose bilo inace - mada nista spec. Italijani su po obicaju smorili. Ne znam da li sam i na jednoj Umbriji ostao do kraja (italijana).

 

Btw. jebe me onaj last.fm. Prvo nije hteo da mi pusta radio, sad nece ni da skrobluje. :)

Edited by Atheist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes' bilo bi tako da si ti prvi kog sam sreo, al posto sam sreo sto ljudi, krenuo sam mnogo ranije. Jel sam se sad izvukao ili je jos gore posto sam u stvari propustio dosta?

 

Nije lose bilo inace - mada nista spec. Italijani su po obicaju smorili. Ne znam da li sam i na jednoj Umbriji ostao do kraja (italijana).

 

Btw. jebe me onaj last.fm. Prvo nije hteo da mi pusta radio, sad nece ni da skrobluje. :)

 

ne moze gore od ustajanja na Kafu Mi Draga Ispeci :bigblue:

 

kad drzim connection na manual - skrobluje, ali ne uploaduje na last.fm. kad se vratis na automatic otvoris help>diagnostics i tu vidis kesirane skroblovane stvari i kliknes reconnect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vinnie Colaiuta - Vinnie Colaiuta (1994)

 

410G9TMMXYL._SL500_AA240_.jpg

 

1. I'm Tweeked / Attack of the 20lb Pizza

2. Private Earthquake: Error 7

3. Chauncey

4. John's Blues

5. Slink

6. Darlene's Song

7. Momoska

8. Bruce Lee

 

Bubnjar. "An incredibly eclectic mix of jazz, rock and fusion idioms."

 

Part I

Part II

Share this post


Link to post
Share on other sites

Getatchew Mekuria & The Ex & Guests - Moa Annbesa (2006)

 

1248216335.jpg

 

1. Ethiopia Hagere (6:30)

2. Sethed Seketelat (4:31)

3. Eywat Setenafegagn (5:04)

4. Che Belew Shellela (4:50)

5. Aynamaye Nesh (5:55)

6. Aynoche Terabu / Shemonmwanaye (8:15)

7. Musicawi Silt (4:22)

8. Tezeta (4:16)

9. Almaz Yeharerwa (5:35)

10. Tezalegn Yetentu (6:02)

11. Aha Begena (6:30)

 

Kome se sviđa Mulatu, svideće mu/joj se i ovo (malo je opičenije). Sve u svemu, ODLIČAN ALBUM!!!

 

Download from 4Shared

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

evo nesto za sve fanove bill frisell-a, nasao sam torrent za jedan njegov koncert koji ima dosta seedova, pa ako nekog zanima, kvalitet videa je HD, brooka :D

 

http://www.demonoid.com/files/download/HTTP/478615/25064390

 

ja sam skinuo za 9 sati otprilike. oko 3 i kusur giga, ima seedova dosta pa brzo ide :D

Edited by Uruk Hai
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

 NAJZAD RED SNAPPER! 

 

U okviru Ponoćnog programa Beogradskog jazz festivala, koji će biti održan od 29. oktobra do 1. novembra u Domu omladine Beograda sa početkom od 23h, nastupiće, između ostalih, i jedan od najznačajnih modernih jazz-rock sastava - Red Snapper.

 

Karte za ovaj program su već puštene u pretprodaju i mogu se kupiti na blagajni Doma omladine Beograda po ceni od 500 do 800 dinara.

 

Ponoćni program Beogradskog jazz festivala

 

Četvrtak, 29. okrobar - New Emotions

23.15 - 00.15 Jazz Sence (Srbija)

00.30 - 02.00 Gutbucket (SAD)

 

Petak, 30. oktobar - Ladies

23.15 - 00.15 Ondes Jazz Project (Švajcarska)

00.30 - 02.00 Ithamara Koorax (Brazil)

 

Subota, 31. oktobar - North by Northwest

23.15 - 00.15 Peter Rosendal Trio (Danska/Kanada)

00.30 - 02.00 Red Snapper (na slici, Velika Britanija)

 

Nedelja, 01. novembar - Dutch Jazz Night

22.00 - 23.00 Wolfert Brederode Quartet (Holandija)

23.30 - 01.00 Michiel Borstlap's Eldorado (Holandija)

01.00 - 03.00 DJ Maestro (Holandija)

 

Glavni program Beogradskog jazz festivala je objavljen pre desetak dana.

 

 

 

 

 

 

:azal:

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...