Jump to content

JAZZ


Glavx

Recommended Posts

evo nesto specijalno za Dick-a

 

fala care, skidam na slepo.. :)

 

(bio malo van grada i civilizacije, tek sad videh post)

 

 

Inače, izašao je novi album. Nije baš džez, više podseća na Cinematic Orchestra.

 

kako se zove to? ja imam neka 3 prethodna i tada mi je vec mirisalo na C.O. - naravno bez tog plehanog chuda iz Shvice.

Edited by Dick Starbuck

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, preslusao sam u medjuvremenu. da te upozorim, nije bas kao sto sam ocekivao, mada opet jeste taj neki vajb muzike koji volis. zvuci kao kad bi ovi navedeni bendovi otisli u jos vecu eksperimentalu i improv vode. inace, lik koji ovde svira gitaru je svirao bas u Marc Robot Ceramic Dog, ako me oci ne varaju.

 

a novi Portico Quartet se zove bas tako - Portico Quartet ;)

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako volite barokni džez (ili ste se makar pitali kako bi ta kombinacija zvučala), preporučujem:

 

Claude Bolling "Picnic suite"

 

bolpicf.jpg

 

Link: http://www.4shared.com/file/4lingD9i/Bolling_Claude_-_Picnic_Suite_.htm?aff=7637829

 

Claude Bolling's astonishing "Picnic Suite" is a superbly inventive, beautifully recorded album of music that's somewhere in between jazz and classical. It's hard to describe, but it's absolutely addictive.

 

Veoma originalan pristup muzici, genijalni aranžmani, carski prelazi između klasike i džeza, vrhunsko muziciranje, intimna atmosfera i što je najvažnije, pesme koje su pamtljive.

 

:pivopije:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

majls.jpg

 

znao sam da cu imati zamerke na prevod cim sam video da je ista zenska koja je prevodila i Armstrongovu knjigu, ali jebiga - uzeo sam i citam :) prilicno je zanimljiva knjiga i solidan materijal za drinking game zurke - rec "sranje" se pojavljuje i po vise puta u jednoj recenici :bigblue:

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je super knjiga, pogotovo prva polovina, ona mi je bas nekako entuzijasticna i zanimljiva, dok drugu polovinu knjige kao da "otaljava" dok prica. Sto je steta, jer mi je to najzaniljiviji MIlesov period. Ali super je sto dobijes uvid i u zivote drugih muzicara sa scene. Ima ponekih stvari koje mi se nije svidelo kako su prevedene, ali navikao sam se kako sam primicoao kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nezgodan je majlsov žargon, ali to sa "sranjem" zna da ispadne komično.

 

"to sranje je bilo odlično!", kaže majls tu i tamo. "shit" kod amera može da bude sve i svašta, skoro kao poštapalica, ali na srpskom nikad nije postojalo odlično sranje - sranje je uvek loše :) kod nas postoji dovoljno "negativnih" reči koje imaju afirmativno značenje, tipa "strava", "kidanje", itd... valjda je moglo nešto da se iskopa. ili motherfucker - drkadžija :) "voleo sam tog drkadžiju" ... ali šta da se radi, prvo se zbuniš, pa se navikneš. izdavač utopija radi s istim prevodiocima, maltene jedini izdaju ovakve knjige, ostaje nam da se naviknemo. i da se nadamo akademskom rečniku sledećeg autora, hehe.

Edited by johnnioza
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam čitala knjigu, ali zamjerila bih na istim stvarima kao i johnnioza. Riječi koje je odabrala nisu u duhu naroda, pa se samim tim mogu pogrešno protumačiti. Postoji olakšavajuća oklonost što čitalac takve knjige nije prosječan, pa će skapirati suštinu Majlsovih riječi i kako bi one u originalu zvučale.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=xpgcvk5qbJU&feature=relmfu

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"to sranje je bilo odlično!", kaže majls tu i tamo. "shit" kod amera može da bude sve i svašta, skoro kao poštapalica, ali na srpskom nikad nije postojalo odlično sranje - sranje je uvek loše :) kod nas postoji dovoljno "negativnih" reči koje imaju afirmativno značenje, tipa "strava", "kidanje", itd... valjda je moglo nešto da se iskopa. ili motherfucker - drkadžija :) "voleo sam tog drkadžiju" ... ali šta da se radi, prvo se zbuniš, pa se navikneš.

 

http://youtu.be/_onSxFNZMUU

:smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...