Jump to content

JAZZ


Glavx

Recommended Posts

Aha sinocke, u Strava Centru....sa 70 banki, matori ga i dalje ima.

Samo beda cemer i jad sto je na Summertime jazz festu samo on i to je to...tesko da ce sledece godine ovo opstati ili ce opet dovesti samo jednog djezera.

 

A nekada bili centar zbivanja... :no: :no: :no:

ima i part 2, 3 i 4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

olican je Fire!

gledam ih u oktobru yesss

a Gustafsson je kanda bio aktivan po Srbiji zadnjih par godina, ja sam ga tri puta gledao, tako da ono, kontam da ce ponovo svratiti u skorije vreme

Edited by Uruk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gustafsson je pun pogoak u svakoj kombinaciji, trust me nigguh

 

dolazio je sa The Thing 2008. mislim, ostali su sve bili neki one-time projekti

 

Sonore s Brocmanom i Vandermarkom nije one-time... Inače Mats kaže da je Fire! nastao manje-više iz zajebancije, kao potpuni off projekat koji je zamišljen za jednokratnu upotrebu, da se ekipa malo isprazni. Nego, organizatorima se to svidelo pa su ih puno zvali da sviraju, pa se oni navukli, itd. Gledao sam trio u Zagrebu, dobro je, ali cenim ipak najslabije od svega što radi...sve ovo naravno ne važi za Fire! Orchestra koji je potpuno spektakularan. Problem je što Mats na Rhodesu i klavijaturama ipak nije maestro kao na saksu, pa sve to što radi na dirkama i modulatorima zvuka jeste dobro, ali ne i senzacionalno. Jbg, kad je čovek postavio standarde.

 

Onoliko koliko sam pričao s ovdašnjim organizatorima, cenim da je veća verovatnoća da Thing ponovo naiđu, nego da svira Fire! A još manja je šansa za orchestra varijantu, milion ljudi, skupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Johnny ne pricas nista o objavama za BG jazz fest, sad sam video na Pedjinom blogu, onesvestio sam se. pogodio je Voja ove godine samo tako (bar ovu jednu objavu sto znam, meni je to mozda No1 jazz bend koji bih hteo da vidim live).

 

inace, nisam znao da ce Sonore i dalje da nastupaju, strava.

Edited by Uruk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni Peđa ne treba da priča, ali izletelo mu :) Sva sreća pa je koncert zaista potvrđen, inače se često dešava da nastupi oko kojih se pregovara tokom godine, na kraju ipak propadnu... tako je prošle godine Vijay Iyer Trio bio takoreći siguran, pa je bukvalno mesec dana pred festival propala varijanta. Srećom, za ovu godinu je zacementiran.... Uz Bartscha, meni sasvim dovoljno, a o ostalom ne bih mlatio praznu slamu dok ne izađe obaveštenje. Biće Big Band RTS, eto još jedan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...