Jump to content

Info: Metal shopovi u Evropi


Recommended Posts

Koga put nanese u Bec, a zeli da se nadje u okruzenju koje je u potpunosti posveceno ekstremnom metalu i okultnom, neka ne propusti mesto koje se zove Totem.

Prodavnica se nalazi u ulici Zollergasse 18-20 (najlakse se ulazi se Mariahilferstrasse). Ima APSOLUTNO SVEGA iz oblasti black / death metala, a ono sto trenutno nemaju na lageru

narucuju i stize za nekoliko dana. Imaju i dosta knjiga iz oblasti okultizma, filozofije itd., jedino sto je steta sto je sve prevedeno na nemacki jezik (ja ne znam nemacki).

Majice i duksevi su vrhunskog kvaliteta, ima i dosta vinila, a jedan deo je posvecen i ezotericnoj muzici. Ambijent je prilicno mistican, crni zidovi, cudan miris koji ne mogu da definisem

(valjda nije neka musterija ispod pulta koja je ostala duzna :-)), a posvuda su lobanje, kosti, rogovi i sl. Jednom recju, FENOMENALNO. Proveo sam cca. 2 sata rijuci po policama.

Cene su naravno prilicno visoke, ali ako imate problema da nadjete Judas Iscariot, Moonblood, Nargaroth, Mutiilation, Hades, Gehenna, Thorns i slicno, na pravom ste mestu.

Edited by Nemethor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga put nanese u Bec, a zeli da se nadje u okruzenju koje je u potpunosti posveceno ekstremnom metalu i okultnom, neka ne propusti mesto koje se zove Totem.

Prodavnica se nalazi u ulici Zollergasse 18-20 (najlakse se ulazi se Mariahilferstrasse). Ima APSOLUTNO SVEGA iz oblasti black / death metala, a ono sto trenutno nemaju na lageru

narucuju i stize za nekoliko dana. Imaju i dosta knjiga iz oblasti okultizma, filozofije itd., jedino sto je steta sto je sve prevedeno na nemacki jezik (ja ne znam nemacki).

Majice i duksevi su vrhunskog kvaliteta, ima i dosta vinila, a jedan deo je posvecen i ezotericnoj muzici. Ambijent je prilicno mistican, crni zidovi, cudan miris koji ne mogu da definisem

(valjda nije neka musterija ispod pulta koja je ostala duzna :-)), a posvuda su lobanje, kosti, rogovi i sl. Jednom recju, FENOMENALNO. Proveo sam cca. 2 sata rijuci po policama.

Cene su naravno prilicno visoke, ali ako imate problema da nadjete Judas Iscariot, Moonblood, Nargaroth, Mutiilation, Hades, Gehenna, Thorns i slicno, na pravom ste mestu.

 

Ja mislim da mi je djevojka tu kupila nedavno Anthrax i Darkthrone LP. Ima svega, od green Mental Funerala, do demo izdanja Burzuma, cijene su pristojne.

 

Ko bude isao u Oslo, nek svrati u Neseblod, mozda se potrefi Fenriz i ekipa :)

Edited by Sadomator

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Becu znam da ima Rattlesnake i Kingpin od meni poznatih shopova. Samo su jako skupi...

U Ljubljani ima Mater of Metal shop koji se nalazi u Ledina centru, svako ce vas znat uputit tamo (blizu Metelkove). Rade mi prijatelji tamo, daju popust za raju, ima svega pogotovo za blekere i djedere. Cijene su oko 15tak eura za majicu, al kazem, ima popust ako treba ;-)

Drugi je Mordor koji je pravo slabo opremljen i nalazi se u pizdi materinoj, daleko, vodili su me tamo. Sat vremena smo se vukli po busevima da bih usao u radnju koja je bezze do bola... :udri:

 

Ak ko bude u ZG isao, ima u Ilici (glavna ulica u gradu) jedan shop, koji je doduse zavucen podosta i teze ga je naci, al svaki chupo kojeg upitate ce vam pokazat plejs. :-)

 

Drugi je u Preradovicevoj, na Cvijetnom trgu, isto u strogom centru grada, samo ulica pored Gajeve gdje je kafe Dobrog Zvuk (inace okupljaliste alternativaca, tu se zivi i pije hehe).

 

Treci je u Gajevoj (odmah preko puta Zvuka), Metal Shop Runa, drze ga prijatelji, inace vlasnici Metal Bara Runa u ZG-u (drugo okupljaliste u kojem se isto zivi i zivi svaki dan). Samo sto su kod njih stvari sa stress.hr pa i nije bas najblji izbor. Prodavnica je malo zavucena isto, posto se ulazi u zgradu i silazi niz stepenice u nesto ala podrum :S

 

E da, ima jos jedan u samom centru grada takodjer, ali tu ima svega (od metala pa nadalje), Kroejsa rekords kurci, Dancing Bear se zove i iznad Jelacicevog trga je (pokraj pijace), blizu Metal bara Rune takodjer. Radi jedna neljubazna kurvetina pa nemojte tamo ic :)

 

Svi shopovi su poprilicno blizu jedan drugog, cijene su prihvatljive, izbor je poprilicno dobar, kako za merch tako i za CD-ove, ploce, pirseve i sl. Pogotovo ovaj shop u Ilici.

 

Et, ak se ko od vas zadesi tu, ima mjesta za shopping ;)

 

Od kafica su dva gavna - Dobar Zvuk i Runa, tu se nasa ekipa skuplja, tu su derneci, tu je rakija jeftina a raja dobra, tu smo vec dugo.

 

 

A sto se Sarajeva tice - nema nista. Kurcina. Nula.

Pub gdje smo vec godinama korijenje pustili se zove Korner i nalazi se blizu zgrade Predsjednistva. Najbolje mjesto na svijetu hehe (skupa s Zvukom i Runom naravno).

Imaju jos i Rock Teatar (to je fino za kaficu po danu, al se klinci skupljaju, plejlista se sest godina nije promijenila i sastoji se od ex yu rocka i eventualno Mejdena, :hitthewall: ), Trasa koja je poskupa i al fina za kafu po danu, ima Marquee gdje se uvijek ode kad Korner zatvori (Korner vikendom radi do 4 ujutru, radnim danima do dva i uvijek docekamo fajront hehe), a Marquee cijelu noc radi. Sranje od kafica, al eto, moze se piva popit i zavalit u secije. Nekad je bilo kultno alternativno mjesto, danas je odron-kafana za kronere koji nemaju gdje...

Ima na kraju jos i Underground (u Umjetnickoj skoli), gdje se isto ide kad Korner fajrontira, dobro mjesto pravo samo zavuceno.

 

I na kraju ima Route 66 koji je sranje. Nalazi se na Malti (Novo Sarajevo) i podalje je od ostalih birceva koji su svi u centru grada. Mal prostor, muzika glasna, muzika glupa, ne moze se pricat koliko je glasno, nalazi se odmah do dva shanerska birca (a shaneri bas obozavaju sve s dugim kosama i avantgardnijim izgledom), mjesta za sjedit neudobna. Srijedom gazda svira sa svojim nekim kretenskim bendicem sastavljenim od penzionera bikera. E sad u akusticnoj prostoriji koja je dva sa dva velika i zvucnika milion, zamislite slusat cincili mincili blues rock njihov i pokusavat pricat s rajom i barit trebe... Gej...

Jedino pravo mjesto u Sa gdje smo svi svaki dan na kafama i navecer na opijanju je Korner pub dakle. The place to be :)

Edited by *Nameless*

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja cu da vam preporuchim jedan jeftin metal shop u Sofiji :) Ako neko zna gde je Nacionalni Dvorac Kulture- e tu bash u podzemnom prolazu ima jedan metal shop- nije neki, ali su cene majica i tamo nekih ogrlica, narukvica i te stvari veoma jeftine :D + u samom centru Sofije, bash ispred crkve Sv. Aleksandar Nevski, se prodaju svakave ogrlice sa raznim simbolima, lobanjama, kostima i tako te stvari, chak i falsifikat novchanice od 500 milijardi dinara za veoma jeftine pare- tu sam kupila mog omiljenog orla :D (ogrlica sa priveskom- orao koji ubija zmiju, a zmija slomljena :) )

 

E da, shto se klubova tiche- Fans, Adams i Stroeja- u klubu Stroeja (Studentski grad, na 5 minuta od hale Hristo botev- t.j. kad izadjete iz hale pichite pravo, predjete put, pa opet pravo, pa naidjete na jednu crvenu zgradu koja se zove Milenkata i tu skrenete prema njoj, ali ne ulazite u nju (MOLIM VAS) nego produzite dalje i tu je Stroeja) mozete i mene naci :D Jesu smorili sa muzikom- vishe skoro da uopshte nije kao shto je nekad bilo, ali je interesantan inventar- neshto kao zgrada u izgradnji i cene nisu tako velike.

Edited by angels deserve to die

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga put nanese u Bec, a zeli da se nadje u okruzenju koje je u potpunosti posveceno ekstremnom metalu i okultnom, neka ne propusti mesto koje se zove Totem.

Prodavnica se nalazi u ulici Zollergasse 18-20 (najlakse se ulazi se Mariahilferstrasse). Ima APSOLUTNO SVEGA iz oblasti black / death metala, a ono sto trenutno nemaju na lageru

narucuju i stize za nekoliko dana. Imaju i dosta knjiga iz oblasti okultizma, filozofije itd., jedino sto je steta sto je sve prevedeno na nemacki jezik (ja ne znam nemacki).

Majice i duksevi su vrhunskog kvaliteta, ima i dosta vinila, a jedan deo je posvecen i ezotericnoj muzici. Ambijent je prilicno mistican, crni zidovi, cudan miris koji ne mogu da definisem

(valjda nije neka musterija ispod pulta koja je ostala duzna :-)), a posvuda su lobanje, kosti, rogovi i sl. Jednom recju, FENOMENALNO. Proveo sam cca. 2 sata rijuci po policama.

Cene su naravno prilicno visoke, ali ako imate problema da nadjete Judas Iscariot, Moonblood, Nargaroth, Mutiilation, Hades, Gehenna, Thorns i slicno, na pravom ste mestu.

 

 

Hi,

 

finally the Totem Online Store is activated and online.

 

Please check it out and spread the news!

 

30.000+ available articles and most with infos & pics!

 

www.totem-records.com

 

If you want to receive Newsmails & Updates in the future you HAVE TO register online at Totem.

 

This will be the first and last email information you will receive in this way so you don´t have to tell me to fuck off if you don´t wanna receive any mails from Totem because you won´t anyway!

 

In case you got this several times please excuse!

 

Best wishes

 

Totem

 

 

Totem , Zollergasse 18-20/9, 1070 Wien, Austria

 

Tel.: +43-1-5240552

 

[email protected]

 

www.totem-records.com

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koga put nanese u Bec, a zeli da se nadje u okruzenju koje je u potpunosti posveceno ekstremnom metalu i okultnom, neka ne propusti mesto koje se zove Totem.

Prodavnica se nalazi u ulici Zollergasse 18-20 (najlakse se ulazi se Mariahilferstrasse). Ima APSOLUTNO SVEGA iz oblasti black / death metala, a ono sto trenutno nemaju na lageru

narucuju i stize za nekoliko dana. Imaju i dosta knjiga iz oblasti okultizma, filozofije itd., jedino sto je steta sto je sve prevedeno na nemacki jezik (ja ne znam nemacki).

Majice i duksevi su vrhunskog kvaliteta, ima i dosta vinila, a jedan deo je posvecen i ezotericnoj muzici. Ambijent je prilicno mistican, crni zidovi, cudan miris koji ne mogu da definisem

(valjda nije neka musterija ispod pulta koja je ostala duzna :-)), a posvuda su lobanje, kosti, rogovi i sl. Jednom recju, FENOMENALNO. Proveo sam cca. 2 sata rijuci po policama.

Cene su naravno prilicno visoke, ali ako imate problema da nadjete Judas Iscariot, Moonblood, Nargaroth, Mutiilation, Hades, Gehenna, Thorns i slicno, na pravom ste mestu.

 

 

totem_final_yumetal.jpg

Edited by Nemethor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...