Jump to content

Info: Metal shopovi u Evropi


Recommended Posts

Da, na prethodnoj strani. :haha: Al' ajde, citiraću.

 

Ja sam u Pragu našla jedan super metal šop, Rock paradise se zove. Imaju cdove, majice, duksere...

Međutim, adresa na tom sajtu je <u>pogrešna.</u> Piše da je u ulici Na Belidle, a u stvari je u ulici koja preseca tu, MISLIM da je Zborovska. U svakom slučaju, moraš pažljivo da tražiš jer baš i nije uočljiv. Ulica je paralelna sa Vltavom, ako ti je Vltava levo, onda je shop desno. (Al' sam objasnila :)) Kartu u ruke i traži! :mrgreen: Srećom, ulica nije baš dugačka. :)

 

A što se tiče Music Antiquariat, piše da je u Narodni ulici, ali je premešten na neku drugu adresu, ne znam tačno gde, Praha 1 je u pitanju, koliko me pamćenje služi. U svakom slučaju, podaci na tom sajtu su malo zastareli.:smile:

Edited by Brynhildr

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja sam ceo okrug oko Na Belide/e pretabanao, ni R od Rock Paradise nisam našao. Doduše, da sam sam tražio i da sam imao više vremena i živaca, i volje, i da me nisu bolele noge, možda bih i uspeo. :\

 

Inače, ako nekog zanima, u Bratislavi sam našao neki metal shop, u Michalskoj ulici. Bio je zatvoren, a nisam imao vremena da dođem kasnije, tako da nemam pojma kakav je, ali je izgledao interesantno. Evo vam link do mape tog dela grada - prodavnica je nešto ispod kapije, sa desne strane ako se spuštaš.

 

A u Pragu baš i nisam našao nešto preterano zanimljivo. Red Raven je ovde (odzumiraj mapu, pa se snađi), ima gomile nekih gotičarskih krpa i nešto malo martinki, i neke CDove, ništa zanimljivo. Ovde je neka prodavnica hladnog 'srednjovekovnog' oružja (ima i oklopa), za slučaj da je nekome to zanimljivo :mrgreen: , a ovde neki Nirvana Sebastian štagod shop sa majicama i prišivačima, mada je 60% stvari ne-metal, a 90% od onih preostalih 30% (što će reći - 27%, da budemo precizni :cool: ), kao i uvek, komercijalno. Ipak, u onih 3% ima da se probere ponešto. Majice su 400kč (1600 din) (fruity loops) ili (350-ak kč) (1400 din) (malkice gore), za prišivače ne znam, mada mislim da su negde oko 100-200kč (400 - 800 din).

 

I koristite malo google maps, umesto onog 'ideš tamo, pa skreneš desno, pa opet desno, pa desno, pa oped desno, i dođeš do mesta gde sam te za'ebao', verujem da mnogo olakšava potragu :D

Edited by Adamantum

Share this post


Link to post
Share on other sites

u becu jedino sto sam ja video je FELIX shop koj je dosta pristojan i interesantan. Mada je vise u gotik stilu. Moze svasta da se nadje. Postoji i meduza vise vuce na emo, i ima par malih sopova gde se prodaju diskovi i ploce. Potrazicu tacno adresu svega toga pa mogu da sibnem.

Edited by Metalpirat

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

nije evropa,al vredi znati.....

ako se neko zadesi u ciudad de mexico(mexico DF),neka ne propusti chopo mercado...svake subote se jedna ulicu blizu centra zatvara za saobratjaj i i postaje prava metal pijaca..... apsolutno ne postoji neshto shto se tamo ne moze natji.... u duzini je od kilometar i svuda su radnje,tezge i ostala mesta na kojima se prodaje sve i svashta....prvo ide odetja-duksevi,dzins i sl,a onda koza,pvc,korseti,chizme,lone, maske,bichevi,lisice,pinovi,rogovi,bodlje i ostale pichke materine,i na kraju cherry on the top, u tri reda postavljene tezge sa diskovima i majcama..... od originala,preko mp3,piraterije, dvd za koje nisam ni znao da su snimani..... od lokalnih bendova pa do komercijalnih bendova...nasho sam sluchajno i the stone... :) ...kao shto je laza opisao kako izgleda na wackenu prodaja,e ovo je neshto slichno....majce imaju dobru shtampu i moze se natji skoro sve....domatja proizvidnja,al svakako bolja od onoga shto ima kod nas.... cene variraju,al su manje vishe za nas dobre i moze se fino pazariti uz naravno cenkanje ako znate shpanski....onda daju jeftinije i diskove i odetju.....

dolaze mladji,matori,ljudi sa decom....obuku se kao da idu na cert,naravno pola ih stavi i neki korpspeint,il se nashminka,pa zamislite latinose sa tim na sebi .... osim radnji ima i nekih tribina,predavanja, svirki i svega ostalog shto prati ovo....i tako svake subote....

 

ps....zene vole evropljane vishe nego leba(tj tortilje) da jedu,pa je potrebno znati malo shpanskog i nema nikakvih problema.....ko otje da se zeni,nek dodje ovamo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ima neki dobar metal shop u Solunu? Bilo bi pozeljno i objasnjenje kako da ga nadjem i sl. icon_smile.png Hvala unapred icon_smile.png

 

 

Nadam se da ti nije kasno, imaš na glavnoj od svih glavnih ulica fini metal shop čini mi se. Jeste da sam bio pre 7 godina, ali imaju fini izbor, tada su uglavnom to bila izdanja većih izdavačkih kuća tipa Nuclear Blast, Metal Blade, Season Of Mist, Century Media, ali verujem da su proširili malo poslovanje, ako još postoje icon_biggrin.gif

 

Barcelona, Verona, Trst... ikakav metal shop? icon_smile.png

 

Ideš na onu ekskurziju na koju i ja idem ove godine? pivopije.gif Tražio sam za Barselonu, i bingo icon_rockdevil.gif

 

http://www.pentagrammusicstore.com/

 

Prodavnica je u nekakvom centru ja bih rekao, relativno blizu luke, tako da bi trebalo biti moguće posetiti je za vreme dvodnevnog boravka u gradu. Čini mi se da sam ja tamo na brodu dve večeri pa pravac ono letovalište Lloret de Mar icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav svima! Ako neko moze da mi odgovori koje dobre prodavnice jos uvek postoje u Budimpesti? Planiram da je posetim ovih dana pa bi bilo lepo da uzmem neku muziku,dugo nisam bio tamo a i neki postovi su dosta stari pa me zanima koje prodavnice jos postoje, i da li su prezivele do danas.Zanima me "cd pince" posto sam nasao dosta stvari (da li je second hand ili su novi diskovi u pitanju) posto cene nisu naivne!!

Ako mozete jos predloga da mi napisete bio bih zahvalan! Znam da je skidanje sa neta pojelo sopove ali ipak omiljene stvari volim da kupim jbg!

I daa,zatvoren je Rock Paradise u Pragu,postoji jos samo prodavnica u Ostravi,zato neki ne mogu da je pronadju!

 

Hvala unapred!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

CD Pince nije los,bio sam tamo par puta,to je u Erzebet Korut ulici (nije toliko daleko od Keletija),ali poslednji put kad sam bio da ga potrazim - izgleda da su se ili preselili ili zatvorili :confused: Uglavnom,vise nisu tamo gde su pre bili...

 

A takodje mozes posetiti shop Headbanger (www.headbanger.hu).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

CD Pince nije los,bio sam tamo par puta,to je u Erzebet Korut ulici (nije toliko daleko od Keletija),ali poslednji put kad sam bio da ga potrazim - izgleda da su se ili preselili ili zatvorili :confused: Uglavnom,vise nisu tamo gde su pre bili...

 

A takodje mozes posetiti shop Headbanger (www.headbanger.hu).

 

Ok,hvala ti na informacijama.Nadam se da Pince nije zatvoren,ne preostaje nista drugo nego da se tabana pa na sta se naleti!!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,posto sam odlozio put za dve nedelje dobro sam potkovan znanjem,jos samo da rade prodavnice!:)

Posto Rock Paradise sljaka preko neta,zanima me da li je neko narucivao i da li salju za nasu cudnovatu zemljicu?:) Bio bih zahvalan na odgovoru!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...