Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

ma kakva crna podesavanja

to necu da cackam ni nekoliko meseci posto kupim dok dobro ne naucim ovako na fabricki podesenom icon_smile.gif

E, i to da vidim. Ja i dan danas cackam po pedali kad mi nije dan, nikad nije do mene uvek je do pedale.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam gledao koncert Eric Claptona. Steve Gadd nije normalan.

Sto jes jes! icon_da.gif

 

A ja nabavio neki video snimak Vital Information (Steve Smith with Frank Gambale). Ljudi su uzivo odsvirali nekoliko stvari (mozda ceo album?) u nekom studiu, naravno radi se o jazz-u... mislim no comment na to sto "celavi ludak" radi na bubnjevima. To vec boli koliko taj Sonor ima lep zvuk, pogotovo dobos. wallbash.gif Nesto nisam bas ljubitelj Sonora, ali ovaj (ne znam koja je serija) jednostavno zvuci perfektno.

 

Steve Smith rules!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto jes jes! icon_da.gif

 

A ja nabavio neki video snimak Vital Information (Steve Smith with Frank Gambale). Ljudi su uzivo odsvirali nekoliko stvari (mozda ceo album?) u nekom studiu, naravno radi se o jazz-u... mislim no comment na to sto "celavi ludak" radi na bubnjevima. To vec boli koliko taj Sonor ima lep zvuk, pogotovo dobos. wallbash.gif Nesto nisam bas ljubitelj Sonora, ali ovaj (ne znam koja je serija) jednostavno zvuci perfektno.

 

Steve Smith rules!!!

Nisam ni ja ljubitelj Yamahe, ali Gaddova nije normalna. Pretpostavljam da je do onog ko je za njom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz!

Ako neko od vas bubnjara ima iskustva sa programiranjem bubnja u fruti lups trebala bi mi pomoc mala...

 

Zapravo, treba mi sempl u wav formatu pedala+cinela (kratka cinela). Nikako ne mogu da smanjim trajanje cinele, valjda je to neizvodljivo u programu.

 

Unaprijed hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.google.com/search?q=choked+cymb...=utf-8&oe=utf-8

Pretpostavljam da si vec probao, ali bolje nemam da ponudim icon_wink.gif

 

Pedalu stavis pored, ne treba ti valjda sempl na kom je pedala zajedno sa cinelom. U krajnjem slucaju, upotrebi kontru, ne primecuje se bas toliko razlika ako dobro odradis. Ili se zezaj sa Sound Recorderom, ako nemas nesto bolje, da nabudzis sam taj sample od postojecih.

 

Evo, ovde ima loopova da se skine, pa mozes da probas da iseces sta ti treba:

http://www.betamonkeymusic.com/

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma slabo baratam sa svim tim programima, pocetnik sam.

Snimio sam sa bendom jednu pjesmu i posto su nas sponzori zajebali morali smo to kod mene da radimo. Bubanj smo naravno programirali, ucili se, i eto jedna je snimljena, ali koncepcija sledece je da mi treba takav efekat. Evo pokusacu neshto u sound forg-u ili cool editu...

Ako oces da cujes ovo kako zvuci sto smo snimili imas je na:

 

http://music.mp3lizard.com/alcowhore/

 

Malo smo se zajebali i oko miksa no ajde...na greskama se uci...

 

Hvala svima koji ste pomogli u svakom slucaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne daj da te brojka zbuni, DW 7000 je serija izmedju 4000 i 5000. Zapravo je stara 5000, od pre desetak godina, bila skoro ista kao sadasnja 7000. U SAD se cena krece oko 200.

 

Ja bih kupio Pearl pre nje any day, pa nek je single chain jos sto puta icon_biggrin.gif

skymusic ja sam je tamo kupio pre par meseci 250e

 

 

 

Dw

Pearl

 

sve je stvar osecaja sta ti bolje lezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavio sam Wecklove Back to Basics delove 2, 4 i 6, The Next Step i A Natural Evolution drugi deo (How to Practice), i Langov Creative Control video i transkripcije. Vrlo bolno za gledanje, ali moze kojesta da se nauci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su poglavlja u pitanju onda je ok, mogu to nabaviti u celini, kao sto imam The Next Step ceo.

Za Fiery-ja:

Imam od Weckl-a jos neku skolu sa nekim perkusionistom (Walfredo Reyes), jebem li ga, ne znam da li je cela ali traje podosta, imam nesto od Chambers-a, Portnoy-a, i jos neke snimke, uglavnom jazz. Sve u DiVX formatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavio sam Wecklove Back to Basics delove 2, 4 i 6, The Next Step i A Natural Evolution drugi deo (How to Practice), i Langov Creative Control video i transkripcije. Vrlo bolno za gledanje, ali moze kojesta da se nauci.

Kakvo je to Langovo cudo, posto mislim da sam vrlo zainteresovan. icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...