Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Sve sto ja imam od skola je ceo Back To Basics (bar ja mislim da je to ceo 72 min.)

Back To Basics ima 8 delova na divx, a inace to sam gledao non-stop unazad nekih 10 godina i to na vhs kaseti, sa snimkom koji je bio neka hiljadita kopija loseg pirata i koji je posle svake 5 minute na momente pokazivao da je rec o snimku u boji, ton je nestajao na svakih 8 sec po 2 sekunde i to u najbitnijim delovima... blah. Inace, da gledao sam i taj Next Step. To je cool. No sad sve je lakse kad su se pojavili compovi, divx, dvd...

 

Dave Weckl - Back To Basics Part 1 (Solo & with Playback sound).avi

Dave Weckl - Back To Basics Part 2 (Snare exercises).avi

Dave Weckl - Back To Basics Part 3 (Brushes).avi

Dave Weckl - Back To Basics Part 4 (Foot Technique).avi

Dave Weckl - Back To Basics Part 5 (Coordination).avi

Dave Weckl - Back To Basics Part 6 (Coordination & solo play).avi

Dave Weckl - Back To Basics Part 7 (Tuning Drums).avi

Dave Weckl - Back To Basics Part 8 (Garden Wall).avi

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene.

 

Da vam prepricam moj nedavni odlazak u Mitros.

 

Prvo,tamo je radio neki plavi tupson...sve mi smrdi na fensera...koji se natripovao da zna MNOOOOOOGO toga o bubnjevima.

 

I tako ti mu trazis jedno....on ti da nesto potpuno levo......jos ti prica da je on u pravu,a svaki prokleti bubnjar na svetu nije.

 

I onda je lik krenuo da sere kako sam ja neozbiljna jer ne znam strucne termine bubnjeva ( A on je Dave Weckl zaboga)....a ja sam bila u pravu...

 

I onda me je podsemsljivo pitao kako ja sviram bubnjeve,kao fazon pa zensko sam (a ja nisam znala da sam zensko,nego je trebao on da mi kaze)...i tako sve u tom fazonu...

 

Pa je ona otisao da nas tuzi starijem kolezi....koji je shvatio da sam ja u pravu.......

 

 

I tako.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu da verujem da u tako jakim firmama mogu da rade nestrucni ljudi no.gif

 

inace, nisam bas pratio ovu temu pa te ne znam, a gotivno je sto si zensko i sviras bubanj pivopije.gif svaka cast

stoga bih da te pitam, kakav imas bubanj (ako imas), jel imas neki bend, omiljenog bubnjara...koliko dugo sviras??

...koje si god? icon_wink.gif

Edited by Garrgghharrr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, prodavci znaju da budu bas neprijatni. U NS-u u Mitrosu radi neki lik (zaduzen za bubnjeve), koji te uopste ne konstatuje kad udjes u radnju, a ako pitas nesto onda te odjebe mogucim najkracim odgovorima, osim ako nisi vec hiljadu puta kupovao kod njih.

Jednom sam u BG-u usao u Mitros, vidim neki lik svira na jednom finom setu (Yamaha/Maple Custom), kad je ustao ajde reko da probam i ja, kad ono dolece prodavac, samo sto me nije tukao, u fazonu jesam li ja normalan, to je eksponat, skup bubanj, zabranjeno je probati (a onaj sto je svirao pre mene je bio takodje prodavac, jebiga on sme). I tako... jako ne vole kad odes u radnju samo da razgledas. Ne znam kako, ali kad udjes odmah provale da li si dosao da kupis nesto ili samo da razgledas. U prvom slucaju su ok stobom, u drugom bas i ne.

 

pivopije.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za one koji hoce jeftine, a solidne cinele za male pare... neki lik se oglasava na Halo oglasima, pa ako je neko zainteresovan neka ga pozove... dakle, oglas glasi:

 

SET ČINELA ZILDJIAN ZBT 16, 20 I KONTRA 14, SAMO 160 EUR. 065/364-4200

 

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugovi postao sam ponosan vlasnik neke Premier Direct Drive pedale icon_mrgreen.gif

Znaci prvo kad sam video reko i nije nesto na izgled a i niakd nsiam cuo za taj model ali akd sam probao...Znaci ono nije normalno ono jebeno napravi 7-8 oscilacija pri jednom udaru.Znaci juce sam prvi ptu svirao duplu i bez zajebavanja akzem da sam ekstra brzo svirao.Pedala je cudo ne vidjeno. Ima neki poseban sistem za kacenje za bas bubanj. Prvo se skine jedna deo sa pedale pa se taj zategne za bas bubanj a onda se samo po nekom klik sistemu pedala ubaci u to.Niakd jaca stvar.Leva pedala ima isto mogucnost za pricvrscavanje za pod a takodje ako ste levonogi moguce je premestiti cekinje na levu pedalu.Direct drive je znaci bruka koliko je dobar.Deset puta mi se vise svidja nego lanac sistem. Imam jedino gumice umesto federa mada nista mi ne smeta. Nisam jos probao sa federima ali voaj mi ej rekao da je samo manji otpor pri stiskanju, ali meni ovako malo tvrdje odgovara. i to pazario potpuno novu za 180 evra.Covek dobio dve pa mu jedna ne treba pivopije.gif

bruka brate bruka pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

drago mi je da si nasao pedalu po meri, jedino mi se ne svidja ta fora sa gumicama... mislim, pre ili kasnije ce izgubiti elasticnost i verovatno ce ciknuti...

...ali, ako toga ima u radnjama, kupis nekoliko rezervnih, nosis svugde sa pedalom i boli te uvo... icon_cool.gif

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugovi postao sam ponosan vlasnik neke Premier Direct Drive pedale icon_mrgreen.gif

Znaci prvo kad sam video reko i nije nesto na izgled a i niakd nsiam cuo za taj model ali akd sam probao...Znaci ono nije normalno ono jebeno napravi 7-8 oscilacija pri jednom udaru.Znaci juce sam prvi ptu svirao duplu i bez zajebavanja akzem da sam ekstra brzo svirao.Pedala je cudo ne vidjeno. Ima neki poseban sistem za kacenje za bas bubanj. Prvo se skine jedna deo sa pedale pa se taj zategne za bas bubanj a onda se samo po nekom klik sistemu pedala ubaci u to.Niakd jaca stvar.Leva pedala ima isto mogucnost za pricvrscavanje za pod a takodje ako ste levonogi moguce je premestiti cekinje na levu pedalu.Direct drive je znaci bruka koliko je dobar.Deset puta mi se vise svidja nego lanac sistem. Imam jedino gumice umesto federa mada nista mi ne smeta. Nisam jos probao sa federima ali voaj mi ej rekao da je samo manji otpor pri stiskanju, ali meni ovako malo tvrdje odgovara. i to pazario potpuno novu za 180 evra.Covek dobio dve pa mu jedna ne treba pivopije.gif

bruka brate bruka pivopije.gif

Koliko sam provalio po tvom opisu, to je ona pedala koju je moj ortak kupio jos sredinom devedesetih, i to mozda cak i u prvoj polovini. Nije ni cudo sto je 180 EUR. Drugo, po mojim standardima to je previse tvrda pedala. Ono sto joj ne valja, to je pod a) mehanizam koji drzi bat na osovini - od loseg je materijala i kad mi je taj drugar svirao na drugoj ili trecoj svirci sa Block Out-om, to je puklo na tonskoj probi na 3 dela;pod cool.gif te gumice sam ja lomio po jedan par na probi, jako brzo se trose i ako nemas punu kesu tih gumica, onda se pozdravi sa pedalom; pod c) taj direct drive mu je pukao na obe pedale, tj ispada sraf non stop... Inace, pedala je mnogo bolja od npr YAMAHA FP700 modela, ali ima dosta nedostataka zbog kojih bi ti moglo da prisedne njeno posedovanje. Iskreno se nadam da ti se sve ovo nece desiti, ali obrati paznju i budi spreman na sve to. Obavezno se raspitaj gde mozes te rezervne gumice da nabavis. Premier je malo zajeban jer nema u nasoj zemlji predstavnistava za njega (bar ja ne znam ni jedno). Da si uzeo neku TAMA, PEARL ili YAMAHA, pa i SONOR pedalu, mnogo bi lakse nabavio bat, feder i sl u slucaju da ti pukne...

 

Dobra ti je slika generale, volimo te i cuvamo!

icon_smile.gif

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...