Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Ma DW je 250 a nisam vise od 200 evra mogo nadjem nigde.

Inace sad sam sve srafoe zategnuo i svirao danas ceo dan punom brzinom i nisam imao nikakavih problema.Za sada mi odlicno radi.Videcemo sta ce biti pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

da izvalio sam to sa sraficima nisu ponekad svugde crvsti ali pazi za 180 nisam mogo nadjem bolje icon_mrgreen.gif

Bolje to nego stagova pedala za 8000 icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Od Stagga je sve bolje. To je dno dna, kineski shit na nivou Tactona i Amatija, s tim da su obe ove firme iz osamdesetih, a Stagg je sad aktuelna firma na trzistu. Od tih losih firmi jedino sto se isplati kupiti je nesto sto nije vitalno na bubnju, kao npr torbe za komponente, za palice, eventualno za cinele i sl....

 

Sto pre se raspitaj za one gumice, pitaj Migrica iz Sky Musica, mozda on zna, posto je ranije ima PREMIER bubanj ili Ducu iz Lira Style (Orthodox Celts).

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Stagga je sve bolje. To je dno dna, kineski shit na nivou Tactona i Amatija, s tim da su obe ove firme iz osamdesetih, a Stagg je sad aktuelna firma na trzistu. Od tih losih firmi jedino sto se isplati kupiti je nesto sto nije vitalno na bubnju, kao npr torbe za komponente, za palice, eventualno za cinele i sl....

 

Sto pre se raspitaj za one gumice, pitaj Migrica iz Sky Musica, mozda on zna, posto je ranije ima PREMIER bubanj ili Ducu iz Lira Style (Orthodox Celts).

 

pivopije.gif

za gumice cu videti ovih dana posto mi takodje fali i kljuc za pedalu icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Za sada srafim sve sa nekim francuzom icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Ali dobio sam par rezervnih gumica uz pedalu.Pritom su dosta debele, tako da mislim da ce potrajati ali obavezno cu ici da vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

auuu nemoj odmah...to ne valja nikako icon_smile.gif

 

inace, ja imam jedan Stagov stalak za činelu, ali onaj koji ne stoji na tlu, već se nakači na neki drugi stalak, rampu i sl. i odlično radi... Stagov bubanj nije tako strašno loš... ali činele: O Č A J !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan savet: VEZBAJ POLAKO!! (Strpljenje je vrlina... icon_da.gif )

 

pivopije.gif

Tako il' nikako. Dzabe je brzina ako nemas kontrolu icon_da.gif

 

A slike obavezno i pod hitno icon_biggrin.gif

 

Dobro je sto imas opciju da stavis standardne opruge, tako da nisi sjeban ni ako ti puknu sve gumice.

 

Stagg cinele, brat bratu, umeju odlicno da zvuce. Ali jos bolje da puknu icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate ne znam ima sada neki stagovi splashovi od 8" koji jebeno kostaju 7000 icon_confused.gif Ne da izgledaju dbro nego bruak.Kako zvuce to nemam pojma icon_mrgreen.gificon_smile.gif

Lepo kaze Fiery.Pazi akd sam ja iz prvog puta picio nenormlano brzo.Sada svirma jos brze ali najvaznije je imati kontrolnu nad onim sto sviras icon_da.gif Brzina nije nikakav problem

Edited by Warrior Of Ice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislila sam da je fora u zvuku,a ne u izgledu cinela....

 

Ako hoces da se pozerises kupi Zildian sticks bag ili nesto tako icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

 

Mada,ja nemam tih problema...ja se samo pojavim..svi gledaju u mene.....cinele padaju u zasenak....... lol icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by punk's not dead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislila sam da je fora u zvuku,a ne u izgledu cinela....

 

Ako hoces da se pozerises kupi Zildian sticks bag ili nesto tako icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

 

Mada,ja nemam tih problema...ja se samo pojavim..svi gledaju u mene.....cinele padaju u zasenak....... lol icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

ma ne samo ti kazem.

Stagove cinele su i ruzno izgledale i ruzno zvucale icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif I jos ruzno zvuce icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif E sada ako su poboljsali izgled ovako drasticno, mozda su i sam kvalitet i zvuk cinela pobljsali....

Nego ovaj...u zasenak a... icon_mrgreen.gif

Pdaju mi neke kombinacije napamet icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za dve Stagg cinele (13" Brilliant Hats i 20" Ride) da zvuce veoma zadovoljavajuce, a znam i misljenja nekih drugih sa ove teme koja se donekle poklapaju. S druge strane, za Stagg vazi, kao i za ostale jeftine cinele, da kvalitet strasno varira od komada do komada u okviru iste serije, tako da se uvek svasta moze ocekivati.

 

Jesi li svirao sa metronomom, tako da sviras precizno sesnaestine/tridesetdvopolovinke/stagod u datom tempu? I, ako, recimo, mozes da sviras precizno na 180 bpm, mozes li i na 150? 120? 80? Ako mozes, onda bas do jaja, ali ako ne mozes, onda verovatno koristis pogresnu tehniku i za vece brzine (tzv. twitching), pa mozes da razvijes lose navike kojih ces se tesko kasnije osloboditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos nisam imao prilike da probam bas bubanj te velicine, samo 18 i 22, i ne mogu uopsteno reci koja dimenzija zvuci bolje. Iskreno receno ne znam na koji nacin velicina utice na zvuk, ali mislim da vecu ulogu igra dubina bas bubnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dubina ima uticaj na jacinu zvuka,ali dijametar je taj koji daje ton.Hocu da kupim bubanj i nikao ne mogu da se odlucim. Prvo sam se dvoumio, pa se odlucio za 22 i na kraju odem u prodavnicu i imaju samo 20. Ne znam sta da radim. Stvar koja me najvise nervira je ta sto mi batovi pedale udaraju iznad centra 22. Ako kupim 20 to ce biti jos vise iznad centra. A kad ih spustim ne odgovara mi. Vise mi lezi kad su visoko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nije to bitno uopste....uzmes uljane plastike (REMO dvoslojne ili EVANS) i resio si stvar - vise nije bitno na kom mestu udaras bas...ako ti je samo to problem.

 

Inace, ja obozavam male basove i prelaze (ali duboke), jer mogu da zvuce nevidjeno mocno kad se dobro nastimaju... a jos vise ih volim zato sto brzo reaguju tj. mnogo ih je lakse kontrolisati.

 

Na tvom mestu bih se odlucio za bass 20" i uopsteno manji komplet icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, za mene postoji samo pitanje da li 22 ili 24". Sto se tice dubine bass bubnja, do pre koju godinu je bio standard da je bass bubanj od 22" na standardnim kompletima 16" dubok: sad Yamaha ubacuje 17", a koliko sam upucen vecina bubnjara ili mozda i svi iz trenutno aktuelnih bendova koristi 18" dubinu. Pa, ako sviras neki funky, jazz, latino onda uzmes hip gig, neki mali bass bubanj, ako przis metal, hc, nu metal, hard rock onda minimum 22", a pozeljno je i 24". Dubina ne manje od 16". Bass bubanj malog precnika nema taj power kick i jacinu kao i groove za tu muziku... sve zavisi sta se svira, sto vazi i za izbor npr dubine dobosa, kompleta cinela, da li treba svetliji, tamniji zvuk, glasniji... naravno, i koze na drvetu se biraju na osnovu zvuka koji se zahteva.

 

Na bass bubnju od 24" je malo zajebano postaviti timpane, jer ako su i timpani duboki, onda stoje previse visoko i nezgodno je za sviranje. Onda se postavljaju ili na rampu ili na stalak pored bass bubnja, ili pak se kupuju plici timpani...

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmedju ostalog i to je prednost malog basa sto mozes sa prelazima na njemu kako hoces...

 

Inace, masa bubnjeva ima dimenzije 22" x 16" tako da je to postao neki standard (bar na siromasnom domacem repertoaru) ....i moj bas je upravo takav.

 

A ako ti bas treba power kick, uzmes basinu od 28" i zvucis ko Carcass mhihi.gificon_smile.gif

 

Shala... icon_wink.gif ... naravno da ce bolje (citaj: mocnije) zvucati bas od 22" nego od 20" (uzivo), ALI ako ga ozvucis onda ti je totalno svejedno. Uostalom, niko od nas nije toliki sluh da prepozna tu razliku, ili da nekom zasmeta na svirci to sto je bas bubanj mali icon_smile.gif . Sem toga, manji, a dublji bas ima stabilniji ton i rezonanciju, pa samim tim ima i vise mogucnosti za stimanje, a moze davati i dublji ton, ako se lepo podesi (ako se trazi power kick).

A i, kao sto rekoh, laksi su za kontrolu... ako to nekom nesto znaci ph34r.gif

 

...sve zavisi sta se svira, sto vazi i za izbor npr dubine dobosa, kompleta cinela, da li treba svetliji, tamniji zvuk, glasniji... naravno, i koze na drvetu se biraju na osnovu zvuka koji se zahteva.

To sve stoji, ali vecina nas bas i nije u mogucnosti da mnogo bira. Da sad dodje neki baja i pokloni mi bilokakav Zildijan, klanjao bih mu se do kraja zivota. Neb' pit'o ni koja je serija, ni od cega je... a svirao bih, razume se, metal. Tako da, bar ja, uzimam ono sto mi se svidja po zvuku... a to su svakako poznate marke. Generalno, uzmes brend, dobro ga platis, ali dobro i zvucis (makar svirao HC ili latino icon_da.gif )

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na bass bubnju od 24" je malo zajebano postaviti timpane, jer ako su i timpani duboki, onda stoje previse visoko

Mike Bordin-u to ne bi predstavljao problem. icon_smile.gif

 

Ne znam, cuo sam bas od 18 (Sonor/Signature) i jeb'o je keve i po zvuku i po jacini. Sve to mnogo zavisi i od pedale.

 

@Garrgghharrr...

 

Ne bih se slozio sa tvojom konstatacijom oko plastike... ipak, nije to tako jednostavno.

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono, vecina death/black bubnjara koristi bas od 20 inca. Kazu da se na njemu lakse postize fokusiran zvuk, a to je upravo ono sto meni treba. Jedino se dvoumim zbog mesta udarca. Ipak, kakva god da je plastika, centar je centar.

 

Svirao sam i ja Sonor od 18 inca i to Force 1003 ili 1005 (ne secam se tacno) i bas bubanj je imao zvuk do jaja i pored toga sto ga je moja pedala udarala daleko od centra.

 

Uzecu 20 pa kud puklo da puklo. Ionako sam hteo male prelaze, a u kompletu sa 22-jkom su samo veliki prelazi.

 

Inace 24 inca ne bih svirao u zivotu.

 

Uglavnom se svi slazemo oko jednog - sve zavisi od toga sta sviras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...