Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Hajde uputite i nas neupucene u tu pricu o palicama i jebanju matere icon_biggrin.gif

 

Mada...zanima me....da li se prljavstina hvata na to?

Koliko sam provalio, neka prasina i takva prljavstina se ne hvata, a krupnije mrvice i tako to ce se zakaciti ako postavis pad na prljavu povrsinu. U svakom slucaju, moze da se pere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamolio bih nekog od vas ljubaznih bubnjara ako moze da izmeri pa da mi kaze koliki je precnik palice na najuzem delu tamo pri vrhu, i koliki je precnik dela gde se drzi palica...

vidim bas se nesto i diskutuje o palicama, kakva slucajnost...

aj uzdravlje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamolio bih nekog od vas ljubaznih bubnjara ako moze da izmeri pa da mi kaze koliki je precnik palice na najuzem delu tamo pri vrhu, i koliki je precnik dela gde se drzi palica...

vidim bas se nesto i diskutuje o palicama, kakva slucajnost...

aj uzdravlje...

Zavisi od modela i proizvodjaca. Palice koje se koriste za standardni set bubnjeva se obicno krecu oko 1,5 cm u precniku "tamo gde se drzi", plus-minus jedam milimetar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od modela i proizvodjaca. Palice koje se koriste za standardni set bubnjeva se obicno krecu oko 1,5 cm u precniku "tamo gde se drzi", plus-minus jedam milimetar.

naravno da ima raznih velicina...hvala u svakom slucaju, meni je najveci problem debljina palice tamo pri vrhu, kod "kuglice"...

jel mi mozes molimte reci duzinu neke palice ako imas kuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Standardna duzina je 16 inca, plus minus pola inca do. Zasto ne bi otisao na sajtove Vic Firth, Vater, Pro-Mark, Regal Tip, Zildjian, i pogledao lepo tacne mere njihovih palica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha!!! Ortak kupio Trashformer, bas je do yaya, skroz je lood, ko neka zguzvana cinela, koja daje zvuk kao meksa china, mada dosta glasno. Zanimljivo skroz, mada nisam ga svirao sa bendom, vec samo solo, tako da ne znam kako se ponasa kad dodju ostali instrumenti....

 

user posted image

user posted image

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' to Manginijeva cinela?

 

Podseca na neke od Factory metal cinela koje sam spominjao:

user posted image

Innovative and versatile, the Gothic Radius special effects disk comes in 20, 22, 23, & 26 inch sizes.  Tip sounds are extremely dark, the simmer is low creating lots of“edge wobble that delivers an incredible undercurrent of raw energy.  Jazz players will be surprised by the cutting metallic attack and old vintage vibe.  The edges and body of the Gothic Radius can be hand bent in small increments to create crash areas and pitchy custom sound zones.  Play with mallets for an eerie film score effect or explosive low-end earth shaking roars.  The Gothic Radius is perfect for TV studio applications and has already been used on the movie "Stealth" and "Robots".  2006 product upgrades include a cluster of three “bullet holes” a few inches off the edge for rivets, and a two additional holes for FX Shrapnel.

 

user posted image

Cross Benderz are tunable percussive effects available in 18, 20, and 23 inch sizes.  Unique in sight and sound, the Cross Benderz have great visual impact on stage and can actually be hand bent for a wide variety of sound applications.  A mild bend of the cross arms creates a quick splashy attack, emanating an interesting vibrato series of secondary reverberations.  Sharper bends produce short trashier sounds, similar to a china cymbal with an industrial edge.  Super tight bends produce a loud “clang / kaw” attack that works well in rock, drum & bass, electronic music and underground hip-hop.

Znaci, kao Trashformer, samo je sam savijas po zelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha!!! Ortak kupio Trashformer, bas je do yaya, skroz je lood, ko neka zguzvana cinela, koja daje zvuk kao meksa china, mada dosta glasno. Zanimljivo skroz, mada nisam ga svirao sa bendom, vec samo solo, tako da ne znam kako se ponasa kad dodju ostali instrumenti....

 

user posted image

user posted image

 

pivopije.gif

e takvo neko govno je imao ovaj iz Imapleda.

Mozda je Drobikus bolje video neka on potvrdi pivopije.gif

Znaci dobio si palice icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vam LINK za jednu knjigu sa vezbama. Ima svega i svacega.

То је просто невероватно колико се ја трудим, и колико је не могу да скапирам како се читају ноте, нису ми јасне форе са оним "and" и са оним повезивањима нота, што то значи који курац icon_mad.gif ...???

Share this post


Link to post
Share on other sites

"And" se upotrebljava kad citas triolu, znaci ne delis cetvrtinu na pola tj na osmine koje brojis PR-VA DRU-GA TRE-CA CE-TA, nego delis cetvrtinu na 3 dela i citas kao: PR-VA-I DRU-GA-I TRE-CA-I CE-TA-I... "I" se dodaje da bi mogao da podelis cetvrtinu na 3 dela i da je mozes izbrojati. Mozes da brojis i kao "jen-dva-tri"...

 

S povezivanjem nota ne moras previse da se opterecujes....

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"And" se u engleskom koristi za svako brojanje vece od cetvrtine.

Ako treba da sviras neke osmine, lakse je kad brojis "one-and-two-and-three-and-four-and-...", nego samo "one-two-three-four-..." A, ako hoces da brojis sesnaestine, eto jos zbrke - broji se "one-e-and-ah-two-e-and-ah-tree-e-and-ah-four-e-and-ah-..." Inace, to "and" se nekad zapisuje kao "+" - "1+2+3+4+..."

 

Poenta je da treba uvek brojati tako glasno ili u sebi dok sviras (ili na srpskom, kako je Dave GROHL lepo objasnio), narocito kad sviras nesto novo, da bi imao bolji osecaj gde ide koja nota.

 

Evo linkova koji bi mogli da pomognu:

http://www.studydrums.com/read01.html - samo osnovno.

http://web.mit.edu/merolish/Public/drums.pdf - detaljnije uputstvo, neke osnove su preskocene.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

"And" se u engleskom koristi za svako brojanje vece od cetvrtine.

Ako treba da sviras neke osmine, lakse je kad brojis "one-and-two-and-three-and-four-and-...", nego samo "one-two-three-four-..." A, ako hoces da brojis sesnaestine, eto jos zbrke - broji se "one-e-and-ah-two-e-and-ah-tree-e-and-ah-four-e-and-ah-..." Inace, to "and" se nekad zapisuje kao "+" - "1+2+3+4+..."

 

Poenta je da treba uvek brojati tako glasno ili u sebi dok sviras (ili na srpskom, kako je Dave GROHL lepo objasnio), narocito kad sviras nesto novo, da bi imao bolji osecaj gde ide koja nota.

 

Evo linkova koji bi mogli da pomognu:

http://www.studydrums.com/read01.html - samo osnovno.

http://web.mit.edu/merolish/Public/drums.pdf - detaljnije uputstvo, neke osnove su preskocene.

Хвала пуно, прилично су ми помогли они линкови...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...