Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Ne.

 

Sami znate da su dobre cinele koje lepo zvuce i lepo izgledaju skupe.

I sada se mrcvarite,smarate,skupljate kintu i na kraju kupite te divne cinele wub.gif

 

I najbolje bi onda bilo da ih unistite,ne cistite,grebete logoe........jel tako?

mad.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno je redovno cistiti i odrzavati kavlitetnu i skupu cinelu, a drugo je kad sa nje posle nekog vremena nestane logo iscrtavati ga ispocetka, da bi, eto, svet znao kako je to zaista svetlucavi Sabian.

Oh,well,mozda je samo lepo zadrzati prvobitan izgled cinela.....

 

To je kao ona reklama za Cid na kojoj riba lepi one zelene cvetove svuda po kuhinji gde je izgrebala peruci... icon_smile.gificon_smile.gif

 

 

Ja bih....crtala po cineli.....eto samo da vidim kako to izgleda......crtanje po cinelama like wow..... icon_da.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam brate, ali ako je to tako odštampano da se briše kad je poliraš zašto onda uopšte da ih crtaš ili lakiraš itd? TI SI LUD!! icon_da.gifpivopije.gif

Prvo, kad sam kupio bubanj i kad su mi stigle cinele uz njega, bile su toliko prljave da se jedva pecat video, a od stampe nije bilo ama bas nicega. Zatim sam ja ispizdeo, kupio Zildjianovu pastu, sve ih naribao do otprilike nijanse koja se pojavljuje u katalogu i uradio stampu. Ne znam za vas, ali za mene cinele osim funkcionalnog, imaju i estetsku/vizuelnu/ vrednost.

 

Znaci li to da ako ti na autu pukne guma, da je ne trebas menjati, jer te mrzi da se iscimas - kad vec nije napravljena da traje 100 god?!?!? OK, mene nije mrzelo, cak sta vise, uzivao sam u tim sado mazo forama oko iscrtavanja, a kad sam pokazao liku cinele od kog sam kupio bubanj, mislio je da sam prodao njegove i kupio skroz nove. icon_smile.gif

 

eto... Sad sam ih sve prodao osim kontre, i svoje nove Zildjian cuvam i pazim da se ne prljaju, redovno ih cistim i ne maltretiram logo, tako da mi vec godinama traju i deluju ko da su tek iz radnje.

 

Ne, ne moze se na svim modelima na osnovu ziga ili pecata videti koja je serija, a posebno na Zildjian cinelama. Ima samo pecat na kome pise Avedis Zildjian Turkish Cymbals Made In USA i serijski broj - ne pise koja je serija, to mozes samo da zakljucis na osnovu povrsinske obrade cinele, ako znas da ih razlikujes, mada nekom pocetniku bi ZBT, ZBT Plus i Z Custom bilo isto... Npr, na PAISTE 2002 ima i zig serijskog broja i zig sa oznakom PAISTE 2002 i kompletan crtez sa suncem, zvezdom i polumesecom ugraviran u cinelu - recimo, tako je na mojoj china-i Paiste 2002... Na Sabianu su samo oni polukrugovi u vidu ziga.

 

 

pivopije.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci li to da ako ti na autu pukne guma, da je ne trebas menjati, jer te mrzi da se iscimas - kad vec nije napravljena da traje 100 god?!?!?

To bi bilo kao kad bi ja na mojim trzalicama iscrtavao ibanez logo koji se obriše posle par probi, pa ga onda još i lakirao lakom za nokte! icon_da.gifwallbash.gifwallbash.gifno.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slaba moc zapazanja...

Pa da, treba imati strasno istancan sluh da bi sa audio snimka cuo da li je na cineli ostecen logo...

 

Sto se tice estetike, meni se vise svidjaju cinele bez ikakve oznake, te tvrdim da si ti operisan od iste. I onda?

 

Sto se tice ziga, mene nesto ne bi bilo mnogo briga da li mi je gde na cineli uopste obelezeno da li je "skupa". Zvuk ce biti dobar od dobre cinele bez obzira na to da li joj je "marka" obelezena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е људи, колико год ово идиотски звучало-која је фора са турским чинелама??? Јер ви причате о земљи порекла произвођача или о неком специфиочном звуку icon_smile.gif ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, treba imati strasno istancan sluh da bi sa audio snimka cuo da li je na cineli ostecen logo...

 

Sto se tice estetike, meni se vise svidjaju cinele bez ikakve oznake, te tvrdim da si ti operisan od iste. I onda?

 

Sto se tice ziga, mene nesto ne bi bilo mnogo briga da li mi je gde na cineli uopste obelezeno da li je "skupa". Zvuk ce biti dobar od dobre cinele bez obzira na to da li joj je "marka" obelezena.

Znaci, ovde tacno ne znas ko pise vise besmislenih izjava.

 

Prvo, zar je neko toliko malouman da pomisli da se efekat logoa na cinelama moze da primeti preko audio snimka?!?! To stvarno moras da budes slucaj pa da protumacis funkciju logoa sa audio aspekta. Logo sam pominjao u vizuelno-estetskoj konotaciji, a to moze imati veze samo sa video snimcima ili uzivo koncertima. Npr, bubnjaru KoRna Davidu Silveriji odozgo je uradjeno umesto PAISTE - "KoRn" i to zvanicnim KoRn fontom, a koristi Signature seriju. Mene je oduvek interesovalo da vidim koje serije i koje marke koristi koji veliki svetski bubnjar, u kojoj prilici, u kakvim uslovima i zasto, kako je osmislio svoj set, od koliko cinela, kako rasporedjenih i zasto, da li iz besa ili zato sto mu sve to stvarno treba. Na osnovu svega toga sam napravio svoju kombinaciju na cijem ostvarenju radim. Ali sta ja sad filozofiram nekome za koga je Stagg super cinela, a Meinl vrh!??!? Blah...

 

Drugo, potpuno je licni izbor da li ces da imas cinele koje su umazane bitumenom ili cementom, isflekane od piva i sa 5 mm prljavstine na njima ili ces da ih drzis naglancane do loodila. Ja koliko shvatih iz prilozenog, ispadoh ovde idiot zato sto odrzavam cinele i pazim da ostanu onakve kakve su bile u momentu kad napustise fabriku.

 

Trece, to sto sam se ja bavio "restauracijom" cinela i dovodjenjem njih u prvobitno stanje je nesto veoma smesno i lose. OK, ako vi to tako kazete, prihvaticu.

 

Cetvrto, da ja patim od toga da mi pise marka kako bi se videlo koliko su one skupe, onda ne bi napisao B8Pro nego AAX, AA ili HHX. B8Pro je ispod prosecna cinela od onoga sto SABIAN proizvodi. Moj je cilj bio da ih dovedem u prvobitno stanje. Obzirom da ne posedujem sito stampu i da su mi trazili silne pare za istu, onda sam iskoristio svoj smisao za precizno crtanje. Vidim da je i to extra naislo na negodovanje. Pobogu, zasto ja iscrtavam kad niko drugi to nije u stanju ili nema zivaca da se zajebava s tim?!?!? Nema verovatno ni jedan sajt na netu o iscrtavanju logoa na cinelama?!?!?

 

Peto, neko je pomenu da se po zigu vidi o kojoj je cineli rec. Ja sam samo dopunio da se na osnovu ziga ne moze na svim cinelama zakljuciti o kojoj seriji je rec i poslao sliku kao dokaz. Ne vidim zasto je to lose. To je samo cinjenica. Kao da se na osnovu ziga odredjuje skupoca cinele?!?! Ma daj.. to je samo zastitna mera od "falsifikovanja" i imaju ih mislim sve cinele. Pa kad su Amati Kraslice imale svoj zig, onda verujem da sve druge ga imaju takodje.

 

Sesto, njemu je bitan zvuk, a ne marka. Kakva provala. Pa marka i serija ti odredjuju zvuk, kao i velicina i debljina. A sve to posebno dolazi do izrazaja kad krenes sa bendom da sviras, bilo na koncertu ili na probi.

 

Sedmo, lepo je sto su ovde svi zakljucili da ja biram cinele na osnovu logoa i da ih kupujem zbog logoa i da je logo bitniji od cinele, a sam zvuk potpuno nebitan. Da, to sam zapravo hteo reci. To je poenta price.

 

 

uzdravlje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, nemoj da se ljutis, sto si tako nervozan... no.gifno.gificon_wink.gif

 

mislim, ok ja prvi gotivim da cujem da se neko cima oko svog instrumenta, u smislu da ga cuva, odrzava i slicno... ali, s druge strane, estetika je stvarno manje-vise stvar licnog ukusa, a meni licno isto mnogo lepse izgledaju cinele bez logoa, a i mnogi (bitni) ljudi tvrde da taj povrsinski sloj koji se hvata za cinelu tokom vremena, (pogotovo ako se radi o mracnijim cinelama, tipa K zildjian) utice na zvuk u pozitivnom smislu...

 

Ja licno mislim da ukoliko ne sviras cinelu sa brilliant finishom nema potrebe da je lickas na svakih 2 dana, ali ako to tebe cini srecnim ne vidim zasto bi iko ovde imao ikakav problem u vezi toga...

 

inace, evo vam slicica cinele koja je meni jedna od najlepsih koje sam ikada video (i nadam se da cu biti u posedu iste uskoro)

 

user posted image

 

u pitanju je Paiste Signature Dark Metal Ride (rade ih u 20'' i 22'')

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, ovde tacno ne znas ko pise vise besmislenih izjava.

 

Prvo, zar je neko toliko malouman da pomisli da se efekat logoa na cinelama moze da primeti preko audio snimka?!?! To stvarno moras da budes slucaj pa da protumacis funkciju logoa sa audio aspekta. Logo sam pominjao u vizuelno-estetskoj konotaciji, a to moze imati veze samo sa video snimcima ili uzivo koncertima. Npr, bubnjaru KoRna Davidu Silveriji odozgo je uradjeno umesto PAISTE - "KoRn" i to zvanicnim KoRn fontom, a koristi Signature seriju. Mene je oduvek interesovalo da vidim koje serije i koje marke koristi koji veliki svetski bubnjar, u kojoj prilici, u kakvim uslovima i zasto, kako je osmislio svoj set, od koliko cinela, kako rasporedjenih i zasto, da li iz besa ili zato sto mu sve to stvarno treba. Na osnovu svega toga sam napravio svoju kombinaciju na cijem ostvarenju radim. Ali sta ja sad filozofiram nekome za koga je Stagg super cinela, a Meinl vrh!??!? Blah...

 

Drugo, potpuno je licni izbor da li ces da imas cinele koje su umazane bitumenom ili cementom, isflekane od piva i sa 5 mm prljavstine na njima ili ces da ih drzis naglancane do loodila. Ja koliko shvatih iz prilozenog, ispadoh ovde idiot zato sto odrzavam cinele i pazim da ostanu onakve kakve su bile u momentu kad napustise fabriku.

 

Trece, to sto sam se ja bavio "restauracijom" cinela i dovodjenjem njih u prvobitno stanje je nesto veoma smesno i lose. OK, ako vi to tako kazete, prihvaticu.

 

Cetvrto, da ja patim od toga da mi pise marka kako bi se videlo koliko su one skupe, onda ne bi napisao B8Pro nego AAX, AA ili HHX. B8Pro je ispod prosecna cinela od onoga sto SABIAN proizvodi. Moj je cilj bio da ih dovedem u prvobitno stanje. Obzirom da ne posedujem sito stampu i da su mi trazili silne pare za istu, onda sam iskoristio svoj smisao za precizno crtanje. Vidim da je i to extra naislo na negodovanje. Pobogu, zasto ja iscrtavam kad niko drugi to nije u stanju ili nema zivaca da se zajebava s tim?!?!? Nema verovatno ni jedan sajt na netu o iscrtavanju logoa na cinelama?!?!?

 

Peto, neko je pomenu da se po zigu vidi o kojoj je cineli rec. Ja sam samo dopunio da se na osnovu ziga ne moze na svim cinelama zakljuciti o kojoj seriji je rec i poslao sliku kao dokaz. Ne vidim zasto je to lose. To je samo cinjenica. Kao da se na osnovu ziga odredjuje skupoca cinele?!?! Ma daj.. to je samo zastitna mera od "falsifikovanja" i imaju ih mislim sve cinele. Pa kad su Amati Kraslice imale svoj zig, onda verujem da sve druge ga imaju takodje.

 

Sesto, njemu je bitan zvuk, a ne marka. Kakva provala. Pa marka i serija ti odredjuju zvuk, kao i velicina i debljina. A sve to posebno dolazi do izrazaja kad krenes sa bendom da sviras, bilo na koncertu ili na probi.

 

Sedmo, lepo je sto su ovde svi zakljucili da ja biram cinele na osnovu logoa i da ih kupujem zbog logoa i da je logo bitniji od cinele, a sam zvuk potpuno nebitan. Da, to sam zapravo hteo reci. To je poenta price.

 

 

uzdravlje

Pre svega, ti si kralj besmislenih izjava.

Drugo, da li si ikada cuo za SARKAZAM?!

Niko nije rekao da je smesno i lose to sto odrzavas svoje cinele, ali je dozlaboga smesno to sto iscrtavas logo na njima. Ok, poliranje cinela utice na njihov zvuk, ali crtanje logoa nikako ne, to je ono sto sam hteo da kazem (tu dolazi pomenuti sarkazam).

Po zigu neko moze da vidi ko je proizvodjac, tako da ako ti je vec vazno da ceo svet vidi koliko skupe cinele ti imas, moze da vidi marku na zigu. Ok, ne vidi se serija, mozes misliti! Oni kojima nije do hvale uzivaju u zvuku svojih cinela bez obzira da li imaju logo ili ne.

Kada mi kazes AAX ili HHX, meni to nista ne govori, niti jedno objasnjenje zvuka tih cinela koje procitam u katalogu. Dok ih ne cujem, ne donosim svoj sud o zvuku istih. Tu dolazimo do toga da mi marka zaista nije bitna. Ne biram cinele na osnovu toga koja je marka, nego na osnovu toga koji ima zvuk. Kad idem u prodavnicu, sto se mene tice, nijedna cinela ne mora da ima logo na sebi, biracu je na osnovu zvuka.

A evo i pitanja: ako vec toliko dobro poznajes marke i serije - kakav zvuk ima HLX Thomman Edition ride cinela od 20"?

 

I jos nesto, serija ne odredjuje zvuk, nego zvuk seriju.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...