Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

@Dave : Ako ti imas para da kupis neku bolju ti kupi,ja sam samo trazio savet koju da kupim posto nisam bas u najboljem finansijskom stanju.

Za dobre cinele se pita koja je bolja, a za lose koja je gora i to nema nikakve veze sa para i finansijskim stanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dave : Ako ti imas para da kupis neku bolju ti kupi,ja sam samo trazio savet koju da kupim posto nisam bas u najboljem finansijskom stanju.

Za dobre cinele se pita koja je bolja, a za lose koja je gora i to nema nikakve veze sa parama i finansijskim stanjem. Izaberes onu koja je manje losa i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde,u Miru?

 

E da imam pitanje:Postoji neki studio u 45. ili 44. bloku (a nije Shelter),cijeg broja ne mogu da se dokopam.

Jel ima neko od vas? icon_mrgreen.gif

Shelter - најбољи студио у Београду.Дефинитивно.Јесте да знам људе који држе студио али нисам уопште субјективан.

 

Ево број - 0642161480

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, burazer bi hteo da kupi elektronski bubanj.

1. preko neta

2. za oko 200-300 dolara

3. za kucne snimke i vezbu

 

Ima li neko iskustva sa ovime vec? Nek se javi SAMO neko ko vec IMA el. bubnjeve ili zna nekoga ko ih ima, da mi kaze kakva su

 

iskustva.

Postoje kod nas elektronci, ali za 1000 evra. A to je maaaaaaaaaaaaaallooo... preskupo! Inace je govno isto kao ovo sa neta - samo cetri puta skuplje, jer ima neki jebacki modul koji mu daje zvuk do jaja. Mislim sta reci. no.gif

 

Dakle:

1. kolko je bezbedno kupovati preko neta? (dal' ce stici uopste?)

2. koliko su "kvalitetni" ovi najjeftiniji elektronci (tj koliko nisu apsolutni najgori krsh!)

3. za koliko ce se vremena pokvariti totalno? godinu dana? manje? vise!?hahaa!!

4. jel zvuce makar priblizno kao pravi bubnjevi neke losije marke (ili zvuce kao oni bubnjici sa sintisajzera od 200 dinara)?

 

Dakle, nek odgovaraju samo oni koji imaju ovo ili znaju nekoga ko ima. Bez smaranja i misljenja i spama!

 

Kevu vam metalsku!! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi od toga koji je. Koliko para toliko muzike. Zvuk zavisi iskljucivo od modula. Sto bolji modul priblizniji zvuk pravog bubnja. Najbolje da pitas nekog narodnjaka, oni to najvise koriste. Inace za koji dan pocinjem da pravim elektronac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde,u Miru?

 

E da imam pitanje:Postoji neki studio u 45. ili 44. bloku (a nije Shelter),cijeg broja ne mogu da se dokopam.

Jel ima neko od vas? icon_mrgreen.gif

u ako mislimo na isti studio no.gifno.gifno.gif

To je valjda studio kod vatrogasnog doma. Znaci po mom misljenju najgori studio u gradu no.gifno.gifno.gif Ne moze troje ljudi da stane

Bubnjevi su toliki da te prosto progutaju ono no.gif

Jedino pozitivno kod njih je da rade profi snimanja pesama za 50 evra.Znaci samo snimaju bubnjeve cetiri sata,pa gitaru i bas isto toliko...Pa posle miksovnje...

Ali za probe nikako no.gif

@Dragane bre to najbolji studio u gradu, tj.u oblizenjem selu icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetu. Sve se znaci svodi na taj modul.

Pa ok, kolko para toliko i muzike, prihvatam, ali kazem, samo da nije zvuk bubnja kao sa sintisajzera sa buvljaka. Makar malo pristojnije od toga i ja nemam nista protiv.

Jesi li cuo nekad kako zvuce ti jeftiniji elektronci?

Burazer kaze da je bio na zelenjaku i cuo te bubnjeve od 1000 evra i kaze da jebu kevu kako zvuce, znaci maltene kao pravi bubanj ili bolje, strava zvuk i sve, sad sto cinela ne odskace to je drugo. icon_wink.gif

 

Inace i ja sam hteo da napravim burazeru elektronce, nije to toliko tesko, ima i uputstava na netu. Konstrukciju je lako napraviti, treba kupiti one piezo provodnike, ali opet jbg. sve se svodi na taj modul, koji najverovatnije moras da kupis, a nije jeftin.

Eventualno, ako bash hoces mozda i mozes da se iscimas da ga sam isprogramiras ali u to se treba razumeti malo bolje. Sigruno ima ko i to zna po prodavnicama elektronske opreme. Ne bi trebalo da bude skupo cini mi se.

Ali, sta dobijas na kraju?

Kakav zvuk ti ocekujes na kraju?

I koliko mislis da ce to da te kosta, ta kucna varijanta, otprilike?

 

Pozdrav i hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetu. Sve se znaci svodi na taj modul.

Pa ok, kolko para toliko i muzike, prihvatam, ali kazem, samo da nije zvuk bubnja kao sa sintisajzera sa buvljaka. Makar malo pristojnije od toga i ja nemam nista protiv.

Jesi li cuo nekad kako zvuce ti jeftiniji elektronci?

Burazer kaze da je bio na zelenjaku i cuo te bubnjeve od 1000 evra i kaze da jebu kevu kako zvuce, znaci maltene kao pravi bubanj ili bolje, strava zvuk i sve, sad sto cinela ne odskace to je drugo. icon_wink.gif

 

Inace i ja sam hteo da napravim burazeru elektronce, nije to toliko tesko, ima i uputstava na netu. Konstrukciju je lako napraviti, treba kupiti one piezo provodnike, ali opet jbg. sve se svodi na taj modul, koji najverovatnije moras da kupis, a nije jeftin.

Eventualno, ako bash hoces mozda i mozes da se iscimas da ga sam isprogramiras ali u to se treba razumeti malo bolje. Sigruno ima ko i to zna po prodavnicama elektronske opreme. Ne bi trebalo da bude skupo cini mi se.

Ali, sta dobijas na kraju?

Kakav zvuk ti ocekujes na kraju?

I koliko mislis da ce to da te kosta, ta kucna varijanta, otprilike?

 

Pozdrav i hvala.

On ocekuje zvuk kao i svakog elektronca koji ide preko modula! Elektronski bubanj ti nije nista drugo do ploca ili ti panj, daska guma ili sta god oces drugo o koje udaras povezano sa piezo mikrofonom koji kupi signal udarca o to u sta udaras, a taj signal modul pretvara u zvuk, tako da..Elektronac i piezo ti nisu dovoljni da snimis album jer modul je taj koji daje zvuk bubnja!

A taj "jeftiniji" elektronac je verovatno sve to isto sto i onaj od 1000 evra samo nije nasminkan toliko i razlika im je sto uz "jeftiniji" ne dobijas modul(stvarcicu koja ti daje bilo kakav zvuk)

Inace ja sviram gitaru ali sam ti morao objasniti jer koliko sam skontao ne razumes bas skroz. Nemo se ljutis a ni vi ostali bubnjari ako sam negdi pogresio! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si ti svestan da ti treba i raglas za to, i to odlican razglas - kutije i mixeta?!?! Ja sam svirao na Yamaha DTX Press 2.0, znaci loodilo je, ali razglas je bio skuplji nego pola studija po Beogradu zajedno... Po meni je to samo prakticnije za transport - manje kabasto, manje mesta zauzima i lakse za kontrolisati sto se zvuka tice u svim uslovima, nivelacije u odnosu na ostale instrumente, ali sve zavisi od razglasa. Za narodnjake idealno...

 

Na kraju te to ispadne ko Sv Petra kajgana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kucne snimke neka uzme bolje neki od comp programa... a ovo za probe, ha, pa Scepanovic iz Nightshifta ima tu Yamahu u stanu i stvarno je super, sve cuje na slusalicama, nikome ne smeta, vezba, ima savrsen zvuk... Uziva covek.

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kucne snimke neka uzme bolje neki od comp programa... a ovo za probe, ha, pa Scepanovic iz Nightshifta ima tu Yamahu u stanu i stvarno je super, sve cuje na slusalicama, nikome ne smeta, vezba, ima savrsen zvuk... Uziva covek.

 

user posted image

Koliko kosta to zadovoljstvo?

 

@Warrior: Bolje snimaju nego u Orange-u,cini mi se,ispravite me ako gresim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmes zvucnik od muzicke cestitke, telefonske slusalice ili slusalice od vokmena (diskmena) povezes na kabal sa dzekom i eto ti trigera. Ako ih okacis na one tvoje padove eto ti elektronca. Mozes cak i da ih kacis sa donje strane tako da ti ne smetaju.

Posle samo malo zajebancije da se izoluju padovi medjusobno... Eto zanimacije za leto icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko kosta to zadovoljstvo?

 

@Warrior: Bolje snimaju nego u Orange-u,cini mi se,ispravite me ako gresim

pa u orangu kolko znam ti samo snime probu obicno onako na cd.Ne znam dali rade ta profi snimanja

A ovo je ono bas profi snimanje i miskovanje.50 evra po pesmi pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle samo malo zajebancije da se izoluju padovi medjusobno... Eto zanimacije za leto icon_biggrin.gif

Ne moras ih izolovati uopste. Na modulu imas opciju "crosstalk" kojom podesavas vibracije izmedju razlicitih delova bubnja. Kontas o cemu govorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcu, tog dana kad kupim neki modul icon_smile.gif

Ne znam ipak koliko je efikasan modul u razgranicavanju, treba isprobati. Znam da sam uvek citao u uputstvima za kucno pravljenje elektronaca o dodatnoj izolaciji protiv crosstriggeringa. Nista dok se ne proba, sve u svemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes cak jedan triger da okacis na stalak od prelaza (u tvom slucaju padova), da ga ukljucis u modul i da mu zadas opciju pomocu koje prepoznaje da te vibracije nisu udarac i ne daje izlaz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...