Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

PRODAJE SE!!!

 

PREMIER ROYAL

 

crni

ocuvan

 

dimenzije: 22(bas bubanj) 14(dobos) 12,13(timpani) 16(indijaner)

 

+ stalak za hi-hat i stalci za crash i ride..

 

POVOLJNO!

 

javiti se PECI! 063/813-7227

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mi mozete preporuciti i dati savete oko kupovine mikrofona za ozvucavanje bubnja , znaci u pitanju su setovi koji se mogu naci po gradu, (kompleti sa po 5 ili 7 mikrofona), prvenstveno bi to bilo za live svirke a ne za snimanje..Znaci vidjao sam peavey,audio tehnicu i stagg mikrofone (komplete za bubanj) ? Jel ima neko neke informacije o njima , kako to radi i jel valja ? Znam da postoje neki preskupi setovi ali ovi srednjeg i nizeg cenovnog ranga me zanimaju.Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hi piplz.

Tek sad sam nabasao na ovaj forum i poprilicno mi se svidja cega sve covek moze da nadje na njemu. Nisam profi bubnjar ali daleko od toga da sam pocetnik. Nazalost finansiska situacija mi je takva da sebi nisam mogao priustiti nista bolje od AMATI povnjaka koji su takav krs da je to strasno. Cuo dam negde da su nekada pravili i dobre bubnjeve ali sta ces. Sada imam u planu kupovinu novog seta ali o tom potom. Imao bih tonu pitanja pa da krenem od pocetka.

 

*Gde se mogu naci komlpeti za ozvucavanje bubnjeva a da nisu u SKY-u od 500E pa navise?

 

*Planirao sam da malo osvezim cinele i voleo bih da ih malo ispoliram pa da delove nagrizem sa malo kiseline(tako turkish radi one "prljave") jel neko zna sa kojom kiselinom?

 

*Ah, izolacioni materijali, jel neko zna za nesto bolje od azmafona(pod bolje mislim na nizu cenu). BTW upravo pocinjema sa studijom o tome kako multilayer stiropor-stirodur-tkanina utice na redukciju zvuka bubnja(citavog raspona od bass do crash). Sve sto saznam i do cega dodjem saznacete.

 

*Imam i jednu preporuku za bubnjare pocetnike. cinele CAMBER. DA, da znam da su generalno shit ali to je kad stavis jednu recimo camber crash 16" pored iste takve paiste-ove il sl. ali probao sam kompletan set camber cinela>

14 hi hat

16 crash

18 crash

20 ride

18 china

8, 10, 12 splash

ono sto je nabitnije je da su fonetski uparene. Za pocetnike ili vikend bubnjare uopste nisu lose iz vise razloga. Jeftine su (jako jeftine) tako da su lakse za kupovinu pa cak iako ih neiskusno udaranje mladih bubnjara "razvali" posle nekog vremena. Mladjim muzicarima daju veliki raspon zvuka za eksperimentisanje. Znam da je meni bo problem kada sam sa svog seta probao set sa mnogo vise kvalitetnih cinela. Kad naucis da koristis jednu do dve cinele treba ti malo (kako kome, mozda i dosta) vremena da u glavi implementiras zvuk odnosno kompletan novi raspon zvuka koji imas na raspolaganju.

 

Da li je neko nabavio Pure Energy dvd Tony Royster jr-a. Probao sam da ga nadjem kod nas ali...

 

U planu mi je i da napravim svoj komplet (rucno pravljen). Vec sam napravio tom-tom 12x10.

Nezgodno je naci "VALJKE" oko kojih se po slojevima lepi shell. Ako neko zna gde je moguce nasi metalne ili drvene valjke raznih "custom" preznika (23.84cm i sl) neka javi.

Toliko za sada. Cujemo se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ono sto se tice ozvucavanja imas da kupis u mitrosu gotov kmplet mikr. za smesne pare (ali boga bitaj kako rade ) a ja bi ti preporucijo da sam sklopis svoj komplet :2x shur(posebno naznaceni za bubanj) za bas i flor ,i jos dva za prelaze i dobos a za cinele kupi oko 3 komad (mozes i kineske) pa ih postavi tako da ti vataju sve...

Za cinele kupi sabian polih i nema da brines...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...