Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Da l' bi neko bio zainteresovan da kupi Sabian B8 Pro 16" Medium Crash? U odlicnom stanju, sem logoa koji je skoro potpuno obrisan. Recimo 80 evra.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gazda, zreo si za novu pedalu.

 

Predlog:

Prodaš burazera nekoj fabrici obuće da dizajnira/pravi pufnaste papuče, naravno u sepia nijansama. Em si zaradio za novu duplu pedalu, em si se otarasio glavnog faktora u amortizaciji instrumenta.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima za perla da se poduci u bg-u (mix music, mega music... ne mogu da se setim) ali samo cela sipka. Izadje nesto mnogo 80-100 evra. Najbolje ako mozes da nadjes nekog masinca da ti to napravi za 20-30e. Mom bubnjaru je pukla osovinica unutar zgloba tako da mu je neko napravio samo nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta ima da pravi - ekser i gotovo. Ne zajebavam se! Ako ti je pukao štift na zglobu (liči na iglicu), samo nađi ekser koji po širini odgovara tom štiftu, skrati ekser da bude milimetar duži od štifta i kad ga postaviš u zglob kucaj sa kontra strane. Ako nađeš odgovarajući ekser trajaće minimum godinu dana. Veruj mi, probao sam. Bitno je samo da nisi izgubio ona dva mala cilindra u koje ide taj štift.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo se odlomio jedan cilindar. Raspitao sam se danas po nekim radnjama, i moze da se uzme samo cela sipka koja kosta 100 evra. U kurac...

 

Treba da ima 2 cilindra, sa obe strane zgloba po jedan. Probaj da uradis to sto sam ti rekao. Meni su na staroj pedali otisla oba zgloba i resio sam stvar sa ekserom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da skupis pare za novu pedalu. Imas pristojne pedale, sto nove, sto polovne za 70-100EUR. Ne moras da kupujes Iron Cobru HP900P ili DW 5000 za 200 EUR. Nozni elementi su jako bitni i za brzinu i za preciznost i komfor pri sviranju. Ja sam imao svojevremeno pedalu koja je feder imala poput onog u hemijskoj olovci i morao sam da skacem po gazistu da bi se vratilo nazad. Uzas. Onda sam kupio Yamaha FP 700, a onda Iron Cobra HP900P. Sad skupljam za Twin pedalu TAMA Iron Cobra HP900PTW. Mislim da se moze naci kod nas za 360 EUR. Ako neko neko ima info za povoljniju cenu nekame demantuje. Ranije je bila i 420 EUR, kad sam ja moju single platio 200 EUR. I tako... Najjaci osecaj je kad sedis na stabilnoj i udobnoj stolici, sa kvalitetnim palicama u rukama (npr Vic Firth) i pod nogama imas pedale koje rade savrseno dobro. Znam za neke pedale s kojima mi je noga otpadala posle 10 udaraca, a kad sviram sa Cobrom ne osecem ni da je imam. Nisam jos nasao nekoga kome se nije svidela i ko nije bio fasciniran njenim funkcionisanjem, kao i dizajnerskim resenjem.

 

i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, poenta je da nije teska za sviranje. Mozda je teska u smislu stabilnosti sto je ok i masivnosti kad je nosis u koferu, sto je smor kad daleko ides bez auta, za razliku od onih pedala koje imaju 2 zice ispod gazista umesto tela, koje su i lake za poneti, ali ne toliko stabilne. Poenta je u mehanizmu prenosa udarca sa gazista na bat i bass drum head, i nazad - vracanje. Sve je stvar ukusa, ali ono sto sam ja probao i ono sto sam imao prilike da cujem od ljudi koji su mnogo vise od mene svirali i isprobali, jeste da su DW 5000 i Iron Cobra Power Glide 2 vrh pedale. Meni je Cobra bolja od DW 5000, ali npr Dave Grohl je za svo vreme Nirvane svirao na TAMA Art Star II bubnju sa DW 5000 pedalom, sto je tada definitivno bila najbolja pedala, bez konkurenta.

 

i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, malo sam se "poluzezao" na racun tvoje odusevljenosti Cobrom ;)

Ali danas postoje mnoge pedale koje su lakse za sviranje. Drugim recima, u rangu visokokvalitetnih pedala, Iron Cobra spada u najteze. I dalje je to jedna od najboljih pedala ikada napravljenih, naravno.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Ali volim da imam simetriju u cinelama. Dobro, ne treba mi bas 2 rajda. Ali kad sviram jako volim da kombinujem obe ruke sa cinelama i dobosem. U sustini ne treba mi ni 2 kontre, samo kad bi mi trebale, pre bih imao dve, nego onaj klac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, planiram da kupim duplu Iron Cobru, ali i da zadrzim ovu single.

 

No, i dalje mi nije jasna funkcija clutch-a. Prvo, kako se uopste instalira, a drugo kako se koristi. Nesto kapiram, mozda to sluzi da se kontrolise kontra kad je leva noga na levom gazistu od duple pedale, pa se gazi petom, ali mi i dalje ne ide kako tacno stoji u setu... ako imas neku sliku, mozes komotno da je bacis ovde... ;)

 

Inace, nisam osetio jos potrebu za 2 hi hat-a i 2 ride-a, kao sto jesam za 3 splasha i minimum 2 crash-a... mada sam na nekoliko koncerata koristio 2 rida, jedan od 20, a drugi od 22". No, i tada sam ovaj od 20 koristio kao treci crash. Realno, ako gledas u finansijskom smislu, a kod nas je to uvek aspekt broj jedan, onda dobijes da je bolje uzeti jedan hat do loodila dobar, npr Avedis Zildjian Mastersound HiHat 14", ili npr K seriju za ljude koji vole suvlji i mracniji zvuk kontre (u mom slucaju Z Custom Mastersound HiHat 14"), nego kupovati dva prosecna ili jeftina hi-hata. Nit imas dobar zvuk, a puko si isto para, ili mozda i vise, jer treba uzeti i sajlu sa gazistem i drzacem za desnu kontru.

 

No, sve je stvar licnog tripa, tako da sto se mene tice, moze u setu i 5 kontri da se pojavi, pa da se u svakom delu pesme svira na drugoj kontri pod izgovorom da bas taj i taj zvuk odgovara atmosferi u strofi, refrenu, drugoj strofi, break-u, solou... a, ne, ne, na solazi ide jedan ride, a na glavnoj i poslednjoj solazi ide drugi ride... kad stane sve, i poslednji ton na outro, onda se zvizne gong od 40

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj klac funkcionise tako sto prstima leve noge zatvoris kontru koliko zelis da je zatvoris, a onda petom iste noge dok i dalje drzis prste na pedali kontre, zatvoris klac. Posle kad zelis da otvoris kontru, zgazis ono drugo "dugme" na klacu. Cuo sam od ljudi sa raznih foruma da je prilicno zajeban.

 

Sto se 2 kontre tice, nisam mislio na lose serije, nego sam rekao da bih pre imao dve nego taj klac i nisam uzimao u obzir sajlu, nego obican stalak za zatvorenu kontru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...