Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Nikad mi nije bilo jasno zasto neko koristi dve otvorene kontre, sa sve sajlom. Logicno mi je da jedna bude stalno zatvorena i da se koristi u delovima gde npr. ide dupli bas, a druga da se koristi regularno. I onda ti ne treba ni sajla, ni klac, niti kakvi slicni patenti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi na sajt www.derekroddy.com i skini video pod nazivom "I, Monarch Demo". Kontra sa sajlom kod desne noge. Desnom nogom naizmenicno pici cas kontru cas bas, a levom dvaput kontru, jednom bas i naravno gore pici neki ritam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:icon_eek: koja skalamerija... ja sam video taj clutch sistem kod nekog Svirca iz Rume(inache lik svira do jaja) ali neshto sa rukom to ide,ali poenta je da nisam video ovo sa strane tako da nisam skonto :unsure:

 

(I sad something wrong right :P ????) :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi da vas pitam nesto...ne sviram bubnjeve i ne razumem se u cinele pa pitam za drugu osobu.

Kakva je razlika izmedju Sabian B 8 i Paiste PS 5 cinela?Koja je bolja,kvalitetnija,pouzdanija,isplativija,pogodnija za odredjeni zanr i tako to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi da vas pitam nesto...ne sviram bubnjeve i ne razumem se u cinele pa pitam za drugu osobu.

Kakva je razlika izmedju Sabian B 8 i Paiste PS 5 cinela?Koja je bolja,kvalitetnija,pouzdanija,isplativija,pogodnija za odredjeni zanr i tako to....

Pa... lose je i jedno i drugo, koliko para toliko muzike, ali ako mene pitas, Sabian B8 bi pre uzeo, mada ako imas prilike da nabavis B8Pro, to bi bilo mnoooogo bolje... neuporedivo, a cena nije preterano visa... To su cinele za pocetnike i ne razvrstavaju se po zanrovima, kao sto kod Zildjianovih skupljih serija imas preporuke da se npr K i K Custom koriste za Jazz, Fussion, da Z Custom koristis za HC, Punk, Metal, da A Custom koristis za neku alternativu i muzika tipa Coldplay i nesto gde ne trebas da ubijas sve oko sebe na 5 km u krug, sa sofisticiranim zvukom, i Avedis Zildjian koja je opsta cinela i moze da se koristi za sve zanrove. Poslednja je FX serija, to su ti efekti npr Oriental China, Doom Crash i sl...

 

 

Sve ovo Zildjian ZBT, ZXT, ZHT, ZBT Plus, Sabian B8 i B8 Pro i te serije od PAISTE su ti za ljude koji zele za pocetak neku cinelu koja nije previse skupa, a moze da radi posao, a da je opet mnogo visi nivo od raznih plehcina koje mozes da zateknes po studijima i u privatnim kolekcijama, Amati Kraslice i hand made cinele....

 

Imao sam prilike neki Stagg crash da probam nedavno, pa to je vise Trash China nego crash... nemam poverenja u te proizvode.

 

bla.. bla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa svira narodnjake ali je zavrshio 3 godine akedemije u Austriji il gde vetj... Ja kad sam bio kod njega video sam taj bubanj. To je neka Yamaha koja je koshtala oko 5500 evra pa je on uzeo one male timpane za jazz a chinele su neke Paistove a inache je 5-odelni set ali lik na tom svira ko Portnoy :P:P

inache on nema sa kim da svira... pa jbg :da: :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa... lose je i jedno i drugo, koliko para toliko muzike, ali ako mene pitas, Sabian B8 bi pre uzeo, mada ako imas prilike da nabavis B8Pro, to bi bilo mnoooogo bolje... neuporedivo, a cena nije preterano visa... To su cinele za pocetnike i ne razvrstavaju se po zanrovima, kao sto kod Zildjianovih skupljih serija imas preporuke da se npr K i K Custom koriste za Jazz, Fussion, da Z Custom koristis za HC, Punk, Metal, da A Custom koristis za neku alternativu i muzika tipa Coldplay i nesto gde ne trebas da ubijas sve oko sebe na 5 km u krug, sa sofisticiranim zvukom, i Avedis Zildjian koja je opsta cinela i moze da se koristi za sve zanrove. Poslednja je FX serija, to su ti efekti npr Oriental China, Doom Crash i sl...

Sve ovo Zildjian ZBT, ZXT, ZHT, ZBT Plus, Sabian B8 i B8 Pro i te serije od PAISTE su ti za ljude koji zele za pocetak neku cinelu koja nije previse skupa, a moze da radi posao, a da je opet mnogo visi nivo od raznih plehcina koje mozes da zateknes po studijima i u privatnim kolekcijama, Amati Kraslice i hand made cinele....

 

Imao sam prilike neki Stagg crash da probam nedavno, pa to je vise Trash China nego crash... nemam poverenja u te proizvode.

 

bla.. bla...

 

Hvala znaci Sabian B8 a ako ima covek kintu bolje B8 Pro...hvala puno covek :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih ti preporucio pre da uzmes Paiste. Cena je povoljnija a zvuk skoro isti, zavisi od ukusa kome ce koji vise da se svidi. Idi i probaj u prodavnici i jedne i druge, pa vidi koje ti se vise dopadaju.

 

Nikad mi nije bilo jasno zasto neko koristi dve otvorene kontre, sa sve sajlom. Logicno mi je da jedna bude stalno zatvorena i da se koristi u delovima gde npr. ide dupli bas, a druga da se koristi regularno. I onda ti ne treba ni sajla, ni klac, niti kakvi slicni patenti.

Dve razlicite serije i/ili velicine - dva razlicita zvuka. Kao sto koristis dva kresa na primer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ljudi kakva su vam misljenja o PDP EZ Jet Black kompletu...jeste svirali na njemu...cujem da na novo kosta 380 eur...jeli isplativ komplet za te pare ili imate neku ideju sta bi moglo bolje za istu kintu da se uzme(nesto polovno ili novo npr)? Puno hvala :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel? Npr. Istanbul Agop je loš?

Izvini, mislio sam na home made cinela, pa mi se omaklo...

 

Znam za likove koji se tripuju da od npr aluminijumskog lima, plehova i serpi raznih debljina, mogu da naprave mnogo bolje cinele od ovih sto kostaju po 300 eur... ma, uzzas. To je kao da kod kuce hoces dsa napravis auto bolje od najnovijeg BMWa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako vi skidate pesme ?? mene to bash zanima :confused: i shta mi preporuchujete da pochnem da skidam ???? :confused:

 

Dechko koliko ti imash godina,jer ovo pitanje otkriva tvoju dozu nezrelosti [bez uvrede ali pitanje je retardirano,ili mozda ti pokusavas da nauchis neke stvari jer mozda ne znas o chemu se radi,reci nam sto je tvoj problem?] :uhoh:

 

a evo i mog odgovora...

 

Mi pjesme skidamo putem interneta pomocu peer2peer programa ili sada vec popularnih torrenta,a preporuchujem ti da pocnes da skidash muziku.

:meshuggah:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo,bravo. Mnogo ti hvala neizmerno si mi pomogao. Ja sam stvarno nov ovde i ne znam o chemu se radi....

ARE U OUT OF YOUR FUCKING MIND?!! Poshto je ovo tema za bubnjare ja sam pitao kako ljudi skidaju pesme tj. odsviraju ih na bubnjevima. Ako ne bih znao da skinem pesmu sa interneta (shto ionako znam da uradim), ne bih pitao kako se to radi na ovoj temi. A sad ako ima neko ko mozhe da odgovori na pitanje a da ne ispadne totalni debil, I'm all ears :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...