Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Bravo,bravo. Mnogo ti hvala neizmerno si mi pomogao. Ja sam stvarno nov ovde i ne znam o chemu se radi....

ARE U OUT OF YOUR FUCKING MIND?!! Poshto je ovo tema za bubnjare ja sam pitao kako ljudi skidaju pesme tj. odsviraju ih na bubnjevima. Ako ne bih znao da skinem pesmu sa interneta (shto ionako znam da uradim), ne bih pitao kako se to radi na ovoj temi. A sad ako ima neko ko mozhe da odgovori na pitanje a da ne ispadne totalni debil, I'm all ears :rolleyes:

 

Pa dobro sobizrom da si nov,mislio sam da si promasio totalno temu :mrgreen: a ja ti za sada ne mogu pomoci oko bubnjeva... :razz:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zivotu nisam nista skinuo. Smara me da sviram ono sto je neko vec odsvirao.

Tu nisi u pravu. To je izuzetno dobar nacin da poboljsas svoju kreativnost i znanje sviranja bubnjeva, nije dovoljno samo nastrebati tehniku, singlove, double-se. triole, paradidlove,... Sem zanimljivih ritmova i prelaza, veoma dobro moze da se nauci i usvoji neciji sistem obrazovanja i kreiranja bubnjarskog aranzmana, sta kad i kako svira, sta jke akcentovano i zasto, a sve u odnosu na pesmu i celokupan bend. Vremenom se neciji stilovi odbacuju, a neciji usvajaju na sebi svojstven naci, i dobija se opet novi unikatan stil, jer koliko god da zelis biti kao neki bubnjar, to ti nikad nece poci za rukom. Uvek se setim natpisa sa jednog postera iz teretane u koju sam isao: You Can Not Replace The Legend. You Have To Create Your Own! Ja sam skidao bubnjare koji sviraju u bendovima koji mene interesuju, kao npr Dave Grohl - Nirvana, John Dolmayan - System Of A Down, David Silveria - KoRn, Taylor Hawkins - Foo Fightes, Brad Wilk - iz perioda Rage Against The Machine... i sve ovo sam notno zapisivao, do poslednjeg tona, sto mi je veoma pomagalo na probama da dok ne svarim pesmu i ritam, ipak znam kako sta ide, jednostavno da znam da reprodukujem ono sto se od mene trazi, da bend ne ceka.

Nisam nikad skidao bubnjare koji sviraju sa duplom pedalom, jer je ne posedujem, ali sam u stanju da identifikujem sta svira. Nisam nikad smatrao da sam toliko unikatan da ne moram da ucim od svetski poznatih bubnjara, sto mi je bilo zadovoljstvo, prouciti njihov stil, ritmove, prelaze, aranzman, izbor bubnjeva, cinela, postavku seta, imidz...

 

i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

recimo Dave GROHL kako ti skidash pesme ?? mene to bash zanima jer ja neam pojma kako to ide :mrgreen: pod ovo skidanje mislim sviranje na bubnjevima :lol: :lol: ali ja nisam isho u muzichku shto tje mi otezhati sviranje :udri: :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Grohl - Sve je to sto ti pricas u redu, ali jednostavno nikad nisam skidao neciju stvar i nikad necu. Mnogo vise volim da preradim neciji prelaz ili ritam na svoj nacin i tako dobijem svoj prelaz ili ritam. A da skidam necije pesme u brucu tacno, to mi je bez veze.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zavisi i od benda, ako sviraju obradu red je da i ti skines bubanj, a ne da izmisljas svoje deonice.

 

Skidanje ide na sluh, barem je nase "note" lako razlikovati i kad si antisluhista :) Eventualno potrazis negde note ili tablature kao prvu pomoc.

Posle je samo stvar vezbe, naucis bolje da prepoznajes neke karakteristicne strukture, pa sve ide brze i tacnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, mene takodje uzasno mrzi da skidam pesme, ali nekad sam primoran. Prvo analiziram pesmu, da skontam ritmove, break-ove, figure, ako ima mnogo delova, zapisem kad sta ide, i onda sledi vrtenje pesme i sviranje na "airdrums"-u sve dok mi pesma ne udje u lobanju. Sledece je uvezbavanje na pravim bubnjevima, sa bendom.

Edited by Newcomer

Share this post


Link to post
Share on other sites

recimo Dave GROHL kako ti skidash pesme ?? mene to bash zanima jer ja neam pojma kako to ide :mrgreen: pod ovo skidanje mislim sviranje na bubnjevima :lol: :lol: ali ja nisam isho u muzichku shto tje mi otezhati sviranje :udri: :udri:

Nisam ni ja isao u muzicku, ali sam ucio gitaru kod profesora iz muzicke skole i zavrsih nekoliko godina... To se sve lako uci, ali neko mora da ti objasni neke stvari, da te uputi malo i prakticno ti pokaze. Ljudima kojima drzim casove pokazujem note i ucim ih tehnici, raznim varijacijama u sviranju, a onda da sve to prepoznaju kad cuju pesmu. Primetio sam da dosta ljudi uopste nije u stanju da cuje sta bubanj svira u nekoj pesmi, vec cuju pesmu kao celinu - spoj svih instrumenata i vokala.

 

Kod bubnja ti je trip da prvo odredis koji je ritam 4/4, 3/4, 6/8, 7/8..., zatim na kojoj komponenti bubnjar drzi ritam - da li na kontri - otvorenoj, zatvorenoj, na ride-u, crashu ili indijaneru, zatim da li svira cetvrtine, osmine, sesnaestine na toj komponenti, a onda odredis gde pada dobos, pa bass bubanj u taktu. Onda slusas celinu - npr strofu i zapazas da npr bubanj svira 3 ista takta i cetvrti sa varijacijom - npr pomeri dobos za 1 osminu ili sesnaestinu, ili npr otvori kontru ili preskoci nesto, zatim slusas prelaz, pokusavas da ocenis da li je prelaz na dobosu i kom timpanu, pa onda probas na bubnju, i tako..........

 

Meni je cool npr da za pocetak skinem prelaz ili ritam u ton tacno, pa da onda ubacujem neke svoje elemente, ili da izbacujem, menjam i kasnije primenjujem po potrebi. Ponekad mi se desavalo da skinem npr neku pesmu sa LPa, a onda cujem istu pesmu samo LIVE verziju i odlepim na izmenu, tj na drugaciji prelaz ili ritam kako ga bubanjar svira, koji mi se mnogo vise svidi nego onaj zvanicni, i onda ga primenjujem u izvodjenju te pesme.

 

Jako je bitno kad radis obrade da skines sustinu bubnja i prelaza, jer svaki taj bubnjar je utrosio gomiletinu vremena i znoja da izgradi svoj stil i osmisli bubnjarsku liniju za tu i tu pesmu i oceni tacno sta treba da se pojavi od bubnja u odredjenom momentu, a da ne ugusi i ne preoptereti pesmu, a u isto vreme da lepo akcentuje odredjene delove, a ne da upropasti pesmu kao Nightshift. Samo kad cujem njihove izvedbe pesama Chop Suey! ili Killing In The Name Of, a tek Teen Spirit.... znaci, uzas!!!

 

i tako...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dave GROHL

slazem se u potpunosti, samo bih ja pre objasnjavanja taktova krenuo od usadjivanja cinjenice u glavu polaznika da se na bubnju takodje sviraju tonovi......za pochetak ih ne bih opterecivao taktovima, nego bih ih naterao da sviraju neku smaracinu u 4/4 npr. cetvrtine na doboshu, cisto da im usadim svest o kontroli, osecaju, akcentima... i naravno svest o tonu i kako se on pravilno svira (!!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Fiery - Sev sto sam rekao rekao sam za autorski bend. Cak i ako sam primoran da radim obradu neke stvari, uvek sam za to da je bend uradi u svom fazonu, a samim tim i sviram bubanj u svom fazonu. Jednom sam samo u zivotu radio obradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto Vas ima ovde gomila,onda mogu slobodno da dam jedan "oglas" za Vas bubnjare.

Potreban je jedan, jel' bubnjar, koji bi se prikljucio Rock bendu (iz BG-a).

Jezivo hitno potreban!Samo da ima nesto talenta,da ne bude poceo da svira pre neki dan,pa da proba..!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Fiery - Sev sto sam rekao rekao sam za autorski bend. Cak i ako sam primoran da radim obradu neke stvari, uvek sam za to da je bend uradi u svom fazonu, a samim tim i sviram bubanj u svom fazonu. Jednom sam samo u zivotu radio obradu.

Bez uvrede, ali ja nikad nisam sreo dobrog bubnjara koji "nikad nije skidao druge". Moguće je samo da je neko potpuni wunderkind i sa 10 godina samo čuje šta neko drugi svira. Takva vrsta originalnosti kakvu ti očigledno ciljaš je potpuno nemoguća zato što je praktično sve odsvirano i jedino što možeš postići time da ne skidaš druge je da završiš sa jako malim vokabularom fraza na bubnjevima.

zato često upravo svirati tezge i biti jako pedantan u skidanju svih pesama za tezgu pomaže jer natera muzičare da savladaju stvari koje bi inače radije zaobišli "jer im se ne sviđaju". Ovako skidaš i što ne voliš i to ti proširi znanje drastično.

 

 

Btw, jel bio neko ovde na Clark-ovom koncertu. Bubnjar brate. BUBNJAR!!!

Fuck the sunshnine, šta uradi čovek!

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebalo bi da ga kontaktiram uskoro i da krenem na casove kod njega...

 

on bi trebalo da je as zajeban as it gets...

 

ne znam ga josh uvek lichno...

ja sam išao kod njega na časove, malo je težak za saradnju, ali ako te zgotivi naučićete stvarima o kojima si samo mogao da sanjaš. Kada bih imao vremena opet bih išao kod njega. Tako mali, a tako veliki čovek, videćeš.

 

4 Atheist - nabavio sam Aghoru. Kapiram da je skupio muzičare koji u životu nisu čuli za Aghoru, a ako je neko ostao iz stare posave onda je njemu izbrisao pamćenje samo da ispadne baja kakav je album napravio tj. mnogo je kopirao prvi album. Pozzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Drobikus: Da ti.

 

@Dusan: Kako zakucava onaj crnja. Pravi je metalac. :) A tek oni blast beatovi! Inace, koncert me je smorio do bola - da nije bilo bubnjara bile bi bacene pare.

 

@Vlada: Bubanj sa kojim sad sviram ide kod Alena na casove - ustvari tek je krenuo. Druga Aghora mi je bas razocaranje. :da:

Edited by Atheist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez uvrede, ali ja nikad nisam sreo dobrog bubnjara koji "nikad nije skidao druge". Moguće je samo da je neko potpuni wunderkind i sa 10 godina samo čuje šta neko drugi svira. Takva vrsta originalnosti kakvu ti očigledno ciljaš je potpuno nemoguća zato što je praktično sve odsvirano i jedino što možeš postići time da ne skidaš druge je da završiš sa jako malim vokabularom fraza na bubnjevima.

zato često upravo svirati tezge i biti jako pedantan u skidanju svih pesama za tezgu pomaže jer natera muzičare da savladaju stvari koje bi inače radije zaobišli "jer im se ne sviđaju". Ovako skidaš i što ne voliš i to ti proširi znanje drastično.

Btw, jel bio neko ovde na Clark-ovom koncertu. Bubnjar brate. BUBNJAR!!!

 

Fuck the sunshnine, šta uradi čovek!

 

Nismo se razumeli. Ja ne volim da skidam cele pesme. Nikad nisam rekao da nisam skidao delove koje drugi ljudi sviraju. Cak sam i rekao da skinem deo, ali uvek dodam nesto svoje u taj deo, zato sto mi tako bolje zvuci. Naravno da je sve sto ja odsviram vec neko odsvirao (nikad nisam sebe ni smatrao preterano originalnim), ali uvek se trudim da tome dam neki svoj pecat, tako da ne bude kompletni plagijat. Cak nekad uzmem nesto i od bubnjara ciji mi se stil uopste ne svidja ili ciji bend nikad ne bih slusao, ako ima dobar deo ili me njegov deo podstice da napravim neki svoj deo. Svaka cast svima, ali sto se mene tice, tezgarenje nikad, koliko god vi mislili da sam los. Jednostavno me ne zanima. Naravno, nemam nista protiv onih koji to rade.

 

@Atheist - trenutno u jednom novom bendu pod imenom Avet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...