Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

problem je shto sam ja left handed :(

znachi svaki instrument je skuplji za mene :)

lepota :udri:

Onda kupi Iron Cobru definitivno, isti model moze da se namesta i za levoruke i za desnoruke.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je!!!

nemoj da mu menjas deal!!!

 

a zar nije lakse da izmisli vremensku masinu i da se vrati 10 vekova unazad. da crkva prizna njegov zakon "leva ruka, normalna ruka". i tako bi sada umesto da standar bude set za desnjake, bio standard za levake. prosto!!!

 

 

p.s. arnold svarceneger ima teoriju, da ljudi sa razmakom izmedju zuba, su ljudi [predodredjeni da uspeju. zato smisli neku teoriju da tvoj invaliditet opravdas kosmickom energijom.

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

koleze bubnjari, odlucio sam da prodam bubanj posto ga uopste ne sviram na gajbi! Radi se o Tama Swingstar bubnju, promeri - bas bubanj 22'', 14'' dobosh, prelazi 12'',13'',16''. Crne boje je, uz njega dajem dve pecaljke (mapex i jedna masivna Sonor) i sonor single pedalu.

 

cena: 250 eur fiksno

 

swingstar.jpg

 

063/8922260 - aleksandar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj komplet mikrofona u Music store-u košta 168 evra, dok je sedmodelni (5+2 overhead kondenzatorska) 369 evra.

Molim te napiši gde to ima u Srbiji, hoću to da kupim!!!

CHEEEERS

[/quote

 

Ja sam taj komplet kupio u Stringeru. Narucio sam ga u NS-u ali stigao je preko Beograda tako da verovatno mozes i tamo da ga narucis... Broj telefona u Bg-u je o11/36-29-444 a adresa Kralja Milutina 11. U NS-u 011/424-611 a adresa je Katolicka porta 6. Inace, za te novce se dobije solidan kvalitet. Upakovani su u pristojan kofer, 5 mikrofona i cetiri stipaljke-drzaca. Za ozvucavanje basa se koristi poseban drzac koji kosta oko 800 din. Veruj da se neces pokajati. Mi smo do sada bubnjeve ozvucavali sa stalcima i behringerovim mikrofonima i to je oduzimalo mnogo vremena i prostora. sada prosto, za par minuta resis ceo problem, imas mnogo vise prostora i sto je posebno vazno, na svirkama, kada moras da okreces bubnjeve da bi ih podesio za levaka ne gubis dragoceno vreme. Pozdrav....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav bubnjarosi !

Totalni sam pocetnik ,a namjeravam da kupim neke bubnjeve pa evo nekoliko mozda i glupih pitanja

-koliko je zapravo marka bubnja vazna po vrstu muzike koju svirate. npr. ako cu da sviram metal je li vazno da to bude tama ,pearl,premier ,ili moze koji bilo....

-koliko je vazna klasa bubnja ,odnosno koliko toga mogu da izvucem iz bubnja niže klase i da li je ta razlika (izmedju npr. onih od 2000 i onih od 500 e)toliko velika koliko i razlika u kvalitetu...

-da li da u startu izdvojim kesh za neki jaci set pa makar bio i osnovni sa losim hardverom pa da ga vremenom budzim ,ili da kupim neki prosjecan ,pa poslije nek bolji..au

-interesuju me cijene nekih setova kod vas jer mi se cini da su ovamo u cg.previse nabudzene npr.

tama imperialistar 777 eu, osnovni 5 djelini set sa stalkom za ride i kontru.

sx 500 eu (da li ste culi za ove sx posto ja nisam i valja li to cemu)

za sad toliko pozdrav :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ machine man

 

Marka bubnja nije toliko vazna koliko serija. Unutar svake marke postoje razne serije, koje vise odgovaraju odredjenoj vrsti muzike, takodje postoje i serije nizeg kvaliteta, predvidjene za pocetnike i za ljude koji bas ne plivaju u parama. Ako si pocetnik, mozes da izvuces dosta iz bubnja nize klase. Za vezbanje ce i te kako posluziti! Nema potrebe da u startu kupis neki skup bubanj, ali ako imas para, sto da ne. Nikako nemoj uzimati komplet sa losim hardverom, pogotovo je jako bitno da pedala i stalak za hi-hat (kontra) budu dobri!

 

:pivopije:

Edited by Newcomer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav bubnjarosi !

Totalni sam pocetnik ,a namjeravam da kupim neke bubnjeve pa evo nekoliko mozda i glupih pitanja

-koliko je zapravo marka bubnja vazna po vrstu muzike koju svirate. npr. ako cu da sviram metal je li vazno da to bude tama ,pearl,premier ,ili moze koji bilo....

-koliko je vazna klasa bubnja ,odnosno koliko toga mogu da izvucem iz bubnja niže klase i da li je ta razlika (izmedju npr. onih od 2000 i onih od 500 e)toliko velika koliko i razlika u kvalitetu...

-da li da u startu izdvojim kesh za neki jaci set pa makar bio i osnovni sa losim hardverom pa da ga vremenom budzim ,ili da kupim neki prosjecan ,pa poslije nek bolji..au

-interesuju me cijene nekih setova kod vas jer mi se cini da su ovamo u cg.previse nabudzene npr.

tama imperialistar 777 eu, osnovni 5 djelini set sa stalkom za ride i kontru.

sx 500 eu (da li ste culi za ove sx posto ja nisam i valja li to cemu)

za sad toliko pozdrav :pivopije:

 

Ako ces moj savet, uzmi Sonor Force 505 ili 507. Pocetnicki bubanj sa najboljim odnosom cena-kvalitet. Stavis samo dobre plastike na njega i miran si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovo mi je najsmesnije

 

98. Dyers Eve - Lars Ulrich (Metallica)

99. Where Eagles Dare - Nicko McBrain (Iron Maiden)

 

Gde je Nicko za Larsa. Cudi me da je Lars uopste usao u razmatranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...