Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

kad bi naruchio neshto iz note onda bi morao da uzmem to jer ispadne da su oni naruchivali bez razloga ???

 

Pa poenta narucivanja je u tome da odaberes nesto sto ti u potpunosti odgovora po komponentama,zvuku,itd.....

Znaci,narucujes prozivod potpuno po tvojim zeljama i materijalnim mogucnostima,i sto ga onda ne bi uzeo kada stigne....?

Edited by punk's not dead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rockstara vise nema. Ne proizvode se. Koje cinele ti nudi taj iz smaka i koliko je star bubanj? Sve sto narucis preko Note moras i da uzmes, moras cak i nesto para unapred da das.

Pazi jos ovo, Export u Noti u fade varijanti sa crnim hardverom - 1000 evra, isti takav sa hromiranim hardverom i u nekoj metalik sivoj boji - 800 evra. Najbolje da odes tamo i raspitas se. Ipak to nisu male pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u tome i jeste fazon zato shto on nema chinele ali na slici me neshto zbunjuje...tu je dupla pedala sa double chain sistemom i stalak za kontru je Yamaha onaj sa T nogama a ovo ostalo je pearl.ja sam mu poslao mail i pitao ga to nije mi josh odgovorio.ma chinele nisu problem natju ja to......

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Luca_Jerk ako si video one oglase da DW kompletom pozivni broj 034 odatle uzimam zato shto se lik bavi prodajom bubnjeva a ima josh 7 kompleta kuci :D i onda sam reko do 800 jura jbg i onda je reko da ima kolko ja mislim world seriju i EXR seriju za otprilike tu cenu.kad bi samo umeo da metem sliku ovde onda bi videli :muzicar: Video sam na notinom sajtu oni imaju samo Export i World series ali pod exportom nisam video EXR a jbg i ovo mi je mnogo 800 eura a ne josh 1000 i to bez chinela :icon_ne: :icon_ne:

 

@Grof_Drobikus kad bi naruchio neshto iz note onda bi morao da uzmem to jer ispadne da su oni naruchivali bez razloga ???ali o5 to mi je mnogo jer ja izto uzimam bez cinela ! ali u svakom sluchaju i to tju da pogledam ali najvishe bi mi prijala tama rockstar ili superstar

 

 

Onda kupujes opremu koja je polovna, a super ocuvana. Cena obicnog seta najskupljih TAMA bubnjeva ili Pearl-a je oko 2-3-4000 eur, sto je naravno preskupo za nase uslove, a ako jos uzmes cinele iz prve serije najboljih proizvodjaca - npr Zildjian, dobijes da ti treba jos 300 za kontru, 250 za crash i 300 za ride... samo je splash od 10" Avedis Zildjian 100 eur. Zato, ako imas ogranicen budzet, juri po oglasima ili se ti oglasi, pa vidi. Cesto se prodaju extra stvari za bagatelne cene, jer se ljudima zuri iz nekog razloga... Za mene su cinele sa dobosom primarni elementi na bubnju u koje treba investirati, a drvo koliko se moze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali pazi ja nemam nameru da kupujem 100 kompleta zato hotju sad da uzmem neshto shto je malo bolje ali ne te varijante po 3000-4000 jura nego neshto do 1000 max jer nemam tolko para nemam ni 800 ali ako se zainatim naskupitju jbg ali meni niko nije rekao da ja moram da kupim taj pearl na primer video sam u oglasima od proshle godine Tamu Rockstar DX 12,13,16 bas 22 i dobosh 14 i sabian crash i kontra neka Zildjian za 400 jura shto znachi da je liku bilo hitno i mozhda meni naleti neka sretjka...a ovo za chinele nije toliki problem jer chinele netju kupovati u kompletu nego jbg Paiste 2002(ali kad naskupim pare :D) sviro sam na njima svidja mi se zvuk a imam paiste 101 jbg za mene kolko tolko...kad smo vetj kod najvazhnijih stvari za bubanj to su:pedala,stolica,dobosh i kontra i bas jbg bez toga nemere ! ali pre svega treba nauchiti svirati a ovo the sve dotji....Moj izbor bi bio Tama ili Pearl pa ako chujete josh nekih ponuda za iste za otprili ke tu cenu ili manju javite...ono za hiljadu eura ukljuchuje i cenu.Toliko od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pedala, stolica, pa tek onda dobos i cinele. To je moj redosled.

Da, ali ni pedala ni stolica ti se ne cuju na svirci dok sviras. To su veoma bitni elementi za sviranje i sam ugodjaj, komfor i opustenost, ali ne vitalniji od dobosa i cinela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ces bolje da sviras kada sedis na stabilnoj, udobnoj stolici savrsene visine, sa dobrom pedalom koja ti potpuno odgovara, ili kad se krivis na naslaganim gajbama od piva i mucis se sa nekom razgazenom i zardjalom pedalom? To ce i te kako da se cuje, narocito na duzim svirkama. Uz to, mnogo cesce se svira kuci i na probama, a tu je daleko vaznija dobra stolica od dobrog dobosa, ne samo za kvalitet sviranja, vec i za zdravlje uopste - kicmu, zglobove, tetive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ces bolje da sviras kada sedis na stabilnoj, udobnoj stolici savrsene visine, sa dobrom pedalom koja ti potpuno odgovara, ili kad se krivis na naslaganim gajbama od piva i mucis se sa nekom razgazenom i zardjalom pedalom? To ce i te kako da se cuje, narocito na duzim svirkama. Uz to, mnogo cesce se svira kuci i na probama, a tu je daleko vaznija dobra stolica od dobrog dobosa, ne samo za kvalitet sviranja, vec i za zdravlje uopste - kicmu, zglobove, tetive.

 

Definitvno jeste bitna i stolica, a ne da sediš na nekom čudu i da gledaš celu probu samo kako da ne nabodeš preko bubnja dok sviraš!

E u sky music-u ima zanimljivih stvari, a nije tako skupo(mada ni to ne mogu da priuštim :violent: ) !!!

Sky music

Share this post


Link to post
Share on other sites

u jbt pa da imam bar kofu ova moja "fangla" me zajebava do jaja,ako malo odvrnem onaj stainer onda moram da rasklopim i skinem snar da bi o5 sve bilo ok...inache od opruge mi puche neko govno malo na pedali pa sam nosio kod nekog lika da vari...do jaja je ispalo i radi pedala ko nova a i menjao sam lezhajeve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...