Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Uzeo 2002. u Budimpeshti (bila verovatno zaostala mada sam vidjao po nekim katalozima 97-98 tu seriju, tako da nije bash iz 80tih). Jako je izdrzljiva , ali zvuk nije bash najsjajniji...evo sad sam neshto gledao na netu..izgleda da je b8 mada sam bio uveren da je brass(?!?). Ima je malko na drugom Tibiinom albumu , na drugom Minimumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kupih pre nesto manje od 2 meseca Paiste bronze 101. Znam da je sranje, ali nisam imao vise para. I sad puce. Imam neki sranje stalak, mislim da je zbog njega. Kad god stavim cinelu na njega, ona pukne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazhio na netu jbg i ima samo slika a znak je tri trougla slichan kao za alpha chinele.znam za 602 serije i probo sam ride i jako mi se svidja ali to koshta dosta para.ona koshta oko 80-90 eura ta 802 heavy ride

http://www.paiste.com/news/viewnews.php?newsid=68 ova slika gore ali nema podataka za chinele

Edited by Loshme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

ljudi ne zajebavajte se sa tim paistom i ja sam jedno vreme bacao pare na to

 

SABIAN RULEZZZZZZZZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogi muzicari decenijama sviraju iskljucivo Paiste. Zasto bi neko slusao tebe umesto njih?

 

 

Ma kupih pre nesto manje od 2 meseca Paiste bronze 101. Znam da je sranje, ali nisam imao vise para. I sad puce. Imam neki sranje stalak, mislim da je zbog njega. Kad god stavim cinelu na njega, ona pukne.

101 je brass, mesing. 201 je bronza.

 

802 serija jos uvek moze da se nabavi u Mitrosu. To je bila najbolja entry level serija u vreme kada su postojale i 302 i 502. Ima specifican zvuk, puno "overtonova". Vredi je probati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to sranje pricati o tome kako je ova ili ona firma bolja ili losija. Ako kupis i Zildjian i Sabian i PAISTE od 300 EUR dobices odlicnu cinelu koja ce se lepo cuti u zivoj svirci, na probama, koncertima etc, a stvar je samo u nijansi - u smislu tona koji ti odgovara, boje, glasnoce, sustaina, obrade, debljine koja ti pod palicom odgovara, vizuelnog izgleda i povrsinske obrade, kao i logoa koji ce te vise ili manje nervirati. Meni je Zildjian zakon, ali ZBT je govno nevidjeno. Koliko para toliko muzike - uvek bilo i bice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

zato je najbolje kupovati u setovima, tu se može dobro proći, zamislite recimo neil peartov set koji se mogao uzeti za 2112$, radi se o sabian paragon seriji, a ima gomila činela, da ne nabrajam sad kojih

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo pitam da li su jedne od boljih serija i od chega se prave ??

jbg 80 eura nije neshto pa zato sumnjam u chinelu

502 je bila koliko ja znam najbolja serija dok se nisu pojavile 2002 ???

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to sranje pricati o tome kako je ova ili ona firma bolja ili losija. Ako kupis i Zildjian i Sabian i PAISTE od 300 EUR dobices odlicnu cinelu koja ce se lepo cuti u zivoj svirci, na probama, koncertima etc, a stvar je samo u nijansi - u smislu tona koji ti odgovara, boje, glasnoce, sustaina, obrade, debljine koja ti pod palicom odgovara, vizuelnog izgleda i povrsinske obrade, kao i logoa koji ce te vise ili manje nervirati. Meni je Zildjian zakon, ali ZBT je govno nevidjeno. Koliko para toliko muzike - uvek bilo i bice.

 

brate, upravo si naveo bukvalno sve shto ima veze sa proizvodnjom cinela... :) mislim, nishta loshe nisam hteo da kazem, nego mi bilo smeshno... "znate razlikuju se samo u sledecem..." :):):)

 

ja probao neki pst5 i jbg, da se razumemo, to je sranje, ali za te pare... (uvek imash i taj momenat)

 

svirao sam jednom neki 502 hi-hat i jako sam se prijatno iznenadio... to mi je bash bilo cool...

 

mislim da od tih "budget" serija B8pro dobro radi, ali nisu ni one bash dzabe...

 

u principu 80 evra nije puno para za heavy ride (pretpostavljam 20''?), tako da je stvarno najbolja varijanta da ode i da lepo proba to i ako mu se svidi za te pare i da ga uzme, pisalo na njemu 802 ili ne... (koga uopshte boli kurac shta pishe na cinelama anyways? valjda je bitno kako rade...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas 300 evra da das za cinelu onda mozes da izaberes onu koja odgovara tvom stilu. Ako udaras jako i treba ti glasna cinela, uzmes debelu, tesku i veliku cinelu. Ako ti treba nesto za dzez uzeces thin crash (govorim o crashevima, posto oni najcesce pucaju). A kad nemas dovoljno para kupis bronze 201 koji je tanak i sigurno ce puci ako sviras death metal. Sta mislis zasto je meni pukla cinela? 14 inca, ne cuje se kroz distorziju, pa moras da je izuvas k`o lud, a jos imam i los stalak.

Koliko je B8Pro? Cuo sam da nije losa cinela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...