Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

ma nisam mislio nishta loshe, mislim pucaju cinele - normalna stvar, pogotovo ako svirash metal (i to death metal) nego imam i ja par ortaka koji super sviraju ali stvarno nenormalno mnogo lome i to skupe debele glasne cinele... e to mi je vec trip...

 

pa, ne mogu tacno da se setim sada cena, poshto sam ih davno gledao, ali secam se da je recimo crash bio oko 100 evra (18ica) ride malo jache, hat - nisam siguran... naravno imash i onu fintu da kupish kao ceo pack za malo manju kintu, ali, kao shto vec rekoh, dobro to radi za svoju klasu ali te cene vec nisu tako naivne... treba covek dobro da se izracuna shta mu je bolje... jer kod nas b8pro je vec kao neka intermediate cinela (bar po ceni)... mislim da je bolja varijanta cak kupovati glupi bronze 201 za smeshnu kintu, pa onda kad je skupish uzeti neshto stvarno cool, tipa 2002 ili neki fancy zildjian ili sabian... to je bar moj trip... ali svakako uvek moze da ti uleti neka slucajna shema da kupish neshto mnogo dobro a polovno za skroz razumne pare...

 

inache, ljudi, skoro po b8pro cenama ovde mozete od skora nabaviti bosphorus preko vlade iz NB... a te cinele jebu mile majke kako rade... znaci ja sam se stvarno odushevio... zavisi od serije npr, ima dosta nekih "smirenijih" :) jazz serija, ali imate i recimo gold seriju koja je fazon a custom bezi kuci... to definitivno treba uzeti u obzir...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni rekao da si mislio nesto lose. Ti drugari bi trebalo da se malo zapitaju o svojoj tehnici sviranja. Slomiti debelu cinelu bas i nije pohvalno.

I ja imam slicno razmisljanje, kupis bronze 201 cisto da imas nesto dok ne skupis dobru kintu za nesto mnogo bolje. Ali sta se desava? Ne skupis nista, a pukne ti 201, pa "ajd Jovo nanovo".

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

ja sam se bio oduševio bagatelnim cenama onih woohan ili kako već činela, jel' neko to koristio?

 

što se tiče pucanja, svakoj čineli dođe kraj, a kad? - to već zavisi od jačine udarca/činele naravno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan lik na Derek Roddy forumu se svojevremeno hvalio da je 13! godina svirao neki Sabian crash. Ja bih to naravno razbio kakve sam srece. :)

Evo ovo nadjoh o Woohan cinelama:

 

Try some WOOHAN cymbals. They're cheap, and sound great. The break easy but they are soooooo cheap, it doesn't matter.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja to nisam video nigde ovde...

Kao ni pola stvari koje nalazis na netu.

 

ma STAGG-china je zakon!!!!!!!!!!

dmmmm dm ddddm d d d dm dddm dd dmmmm dm ddddm d d d dm tr-ps tr-ps tr-ps tt ps-ps :rockdevil:

Yea wright :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo pitam da li su jedne od boljih serija i od chega se prave ??

jbg 80 eura nije neshto pa zato sumnjam u chinelu

502 je bila koliko ja znam najbolja serija dok se nisu pojavile 2002 ???

B8 bronza, kao i vecina Paiste cinela. To je bila najbolja entry level serija pre Alphe, znaci negde u tom rangu je.

502 nikada nije bila najbolja serija, a 2002 je starija od 502.

 

Sve u svemu, za te pare to je odlicna cinela, probaj i kupi ako ti se dopadne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kad nemas dovoljno para kupis bronze 201 koji je tanak i sigurno ce puci ako sviras death metal. Sta mislis zasto je meni pukla cinela? 14 inca, ne cuje se kroz distorziju, pa moras da je izuvas k`o lud, a jos imam i los stalak.Koliko je B8Pro? Cuo sam da nije losa cinela.
U bre, 14" je stvarno muka.Jesi li probao da zamenis plastike i filceve na tom stalku?B8Pro je sasvim ok, ako ti ne smeta sto jebe keve visokim registrima. Jedna od serija sa najvisim tonom ikad.
pa, ne mogu tacno da se setim sada cena, poshto sam ih davno gledao, ali secam se da je recimo crash bio oko 100 evra (18ica) ride malo jache, hat - nisam siguran...
110 evra 16" :da:

Bosphorous preko Vlade odakle?

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi su filcevi i plastike, to je neki prastari Amati stalak koji je jako tanak i sav se trese kad udaris cinelu. Do sad sam pozajmljivao od drugara Pearlov stalak, medjutim njemu sad treba. Ovo je vec drugi put da mi pukne cinela cim je stavim na taj stalak.

Ne bi mi smetali visoki tonovi. Svi se odpanje na probi i onda ja moram da udaram k`o konj po losem bubnju da bi se ista culo.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam se bio oduševio bagatelnim cenama onih woohan ili kako već činela, jel' neko to koristio?

 

što se tiče pucanja, svakoj čineli dođe kraj, a kad? - to već zavisi od jačine udarca/činele naravno

Wuhan. Vrlo slicne Stagg cinelama, dakle rucno pravljene, jeftine, lako lomljive, neke zvuce kao govno, neke bas odlicno. Preporuka za njihove (i Wuhan i Stagg) chine.

 

Yea wright :rolleyes:

Veruj mi, chine su im vise nego dobre. Moja radi odlicno, a svirao sam i jednu polomljenu, horizontalna pukotina od skoro deset centimetara na prevoju cinele, koja je zvucala kao nova, jednako glasna i jednako dobar zvuk. Bolje se tesko mogu naci i za dva puta vece pare.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wuhan. Vrlo slicne Stagg cinelama, dakle rucno pravljene, jeftine, lako lomljive, neke zvuce kao govno, neke bas odlicno. Preporuka za njihove (i Wuhan i Stagg) chine.

Veruj mi, chine su im vise nego dobre. Moja radi odlicno, a svirao sam i jednu polomljenu, horizontalna pukotina od skoro deset centimetara na prevoju cinele, koja je zvucala kao nova, jednako glasna i jednako dobar zvuk. Bolje se tesko mogu naci i za dva puta vece pare.

Za chine ne znam, ali Staggov crash vise nikad. Jeste, imaju bolji zvuk od ostalih cinela u tom cenovnom rangu, ali pucaju mnogo brze od ostalih. Posle 2 polomljena Stagg crasha, uzeo sam bronze 201 (koja je zvucala losije od Stagga) samo zato sto sam znao da ce duze trajati. Ne mogu bas svaka 2 meseca da kupujem cinele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Stagg china popucala na vise mesta, pa je otpala cela polovina, ali da ne verujes i dalje ima zvuk cajne, doduse ne kao cela ali za probe dusu dalo. :)

 

Inace ja imam Sabian B8 Pro hi-hat, i zvuci mi mnogo "debelo". Ne znam, Fiery kaze da ima previse visoke tonove, a meni cak fali jos visokih. Da je glasna, glasna je. Jebiga, to je cinela za rokanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko koshta ta china u mitrosu ali neka 16 ili ako ima manja poshto ja nisam u bg-u a sajt je u izradi???

inache od one chinele nema nishta, iz valjeva je chovek...a kontam da tju da chuvam pare za duplu pedalu

Edited by Loshme

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...