Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Zar nije ipak malo skuplje? :D Mislim ..jeste to Stagg,al' ipak :].

60 evrica osamnaestica. Sad sam se zaljubio u dvadeseticu, da uzmem to i Paiste 201 20' Ride kao kres, i bog da me vidi :)

Ozbiljno, 201 rajd odlicno radi kao kres :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

60 evrica osamnaestica. Sad sam se zaljubio u dvadeseticu, da uzmem to i Paiste 201 20' Ride kao kres, i bog da me vidi :)

Ozbiljno, 201 rajd odlicno radi kao kres :rockdevil:

 

Ah,ne znam..ja sam ipak za neke bolje varijante..tipa,ode se u Budimpeshtu i za 100e uzme nov dobar crash,recimo Turkish :].

Edited by Luca_Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

kad smo već kod čajni (kobasica), ja imam 17' sabian aaxplosion, jedna od najglasnijih činela koje sam u životu čuo, uši otpadaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, 'mam problem. :)

 

Bio sam nemaran, i neodgovoran pa sam malo shebao čiNJele.. Samo bez pridika, ne morate mi govoriti kako sam idiot i da moram bolje da se staram o istima, pošto to znam i sam, dajte neki savjet.

 

Elem, studio u kome sviramo je sve samo ne studio, između ostalog, temperatura u toku probe je milijardu stepeni, izađem sa iste ko iz vode, bukvalno.. Posle jedne probe sam bio u velikoj žurbi, pa sam na frku samo spremio činele, poskidao i zapalio.. Desilo se da mi je u toj brzini znoj sa ruku "prskao" i po činelama, i pošto dugo posle toga nismo imali probu, savatala mi se neka zelena, pomalo hrapava, pa, kao buđ, i ostalo je još dosta flekica nekih, roze-ljubićaste boje.. Pazario sam Dunlop 65 za brisanje, polirao sam kao blesav, ali slabe vajde, to zeleno sranje ne merem skinuti nikako.. Ne znam šta je, da li je so iz znoja nagrizla to, pojma nemam...

 

SavJet neki mor den welkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolja pasta koju sam ikada probao je Zildjian i ona ima to dubinsko ciscenje, kad npr 100 godina ne tretiras cinelu uopste, pa se onda setis da ona moze do besvesti dobro da izgleda i ocistis je. Nista nije tako dobro kao ta pasta, sva ova Sabian sranja u vidu sprejeva, Dunlop 65, Astonish paste, razni deterdzenti, solna kiselina... nisu ni prineti ovome. Jedini trip je kako sacuvati logo, jer ga pasta skida samo tako... Dakle, da zakljucim, sprejeve koristi samo za prljavstine koje su trenutno nastale i koje odmah skidas, za sve sto je nekad ranije nastalo i dugo bilo na cineli, nabavi ovu Zildjian pastu - roze-ljubicaste je boje. Kad jednom ocistis cinele moraces stalno da ih cistis, jer prvim ciscenjem skidas zastitni fabricki sloj, i onda cinela postaje osetljiva na sveki dodir prstima, palicom i sl, sto poprilicno ruzno izgleda. A zvuk postaje manje udenfovan ako je bilo bas puno slojeva prljavstine pa ih skines, a ako je bilo samo par flekica, neces osetiti neku preteranu razliku. Pazi pri ciscenju da podjednako cistis svaki deo cinele, jer ce ti u suprotnom ostati poprilicno sarena, kao maskirne pantalone...

 

So Help You God!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi upadaju 2 klinca u podrum dok sam svirao i jedan od njih hoce da uci da svira bubanj. Narodnjake. Jel znas ti neke narodnjacke ritmove? Rekoh, ja sviram metal i narodnjaci me ne interesuju, a ako bas hoces da naucis da sviras bubanj onda nemoj svirati narodnjake. Kaze hoce da zivi od toga. Ja mu lepo kazem da upise fax, kaze on kakav fax, jedva sam i osnovnu skolu zavrsio. I jos me pitao da mu dajem casove. Rekoh, bezi mali, ni ja jos ne znam da sviram, a kamoli da ti dajem casove. I na kraju kad je izlazio kaze mojoj kevi da nema pojma koliki joj je sin talenat. :) Znaci, puk`o sam od smeha. :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

off topic al ajd...

bio na nevernim bebama i bio dobar zvuk ali ja nisam ljubitelj te muzike nego sam isho zbog bubnjara jelte... i sve mi se svidelo ali rajd cinela je bila uzas ali stvar je ukusa.Zvuk je kao da udarash u poklopac

a chinele su Istanbul.Svirka za dzabe pa reko ajd idem da vidim te bubnjeve...

Toliko...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...