Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Danas mi upadaju 2 klinca u podrum dok sam svirao i jedan od njih hoce da uci da svira bubanj. Narodnjake. Jel znas ti neke narodnjacke ritmove? Rekoh, ja sviram metal i narodnjaci me ne interesuju, a ako bas hoces da naucis da sviras bubanj onda nemoj svirati narodnjake. Kaze hoce da zivi od toga. Ja mu lepo kazem da upise fax, kaze on kakav fax, jedva sam i osnovnu skolu zavrsio. I jos me pitao da mu dajem casove. Rekoh, bezi mali, ni ja jos ne znam da sviram, a kamoli da ti dajem casove. I na kraju kad je izlazio kaze mojoj kevi da nema pojma koliki joj je sin talenat. :) Znaci, puk`o sam od smeha. :):):)

 

 

sjajno... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jeste tako,ali opet stvar je u ukusu.

inache,kupiJo sam plastike ali je chova reko da nikako ne smem da ih metem sam zato shto nemam iskustva(pojma) jer mozhe da pukne ako sharaf nije dobro nameshten...

a ovo za chinele danas sam u RC pitao za Hand Hammerd Rock Ride 22 Sabian chinelu i koshta 35000 din ili 450 jevreja.inache ta chinela je sranje... shalim se of skroz !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video na modem... uf uf muka mi je to :Dkoje mi koze preporucujete za dobos a to ukljucuje i gornju i donju ??????Dersu, inace imas 999 postova :D Posts: 999
za pocetak bi mogao da nam kazes i koji... (cisto zbog odabira jer vecina ljudi drugacije bira za drvene a drugacije za metalne doboshe...)moja fav kombina evans g1 coated iznad hazy 300... zakon (pogotovo na celichnim doboshima)
imate li cowbell ili nešto slično i kako se snalazite s tim?
da, sjajno, obozavam tu stvarchicu... tako je kretenska a tako sjajna u isto vreme.... MORE COWBELL !!!! :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video na modem... uf uf muka mi je to :D

koje mi koze preporucujete za dobos a to ukljucuje i gornju i donju ??????

Dersu, inace imas 999 postova :D

 

Posts: 999

Zavisi kakav zvuk trasis. Posto si pocetnik i mozda jos uvek ne znas cemu tezis, ja bih ti preporucio Evans Genera G1 coated ili Remo Ambassador Coated za gore. One su ti nakako u sredini. Krenes od toga pa ces vremenom vec videti cemu tezis. A sto se donjih tice nisam nesto strucan, najbolje da pogledas po katalozima. Inace, meni licno Evans je bolji od Rema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravka: Necemo morati da platimo. Nema te informacije koja ne moze da se nadje besplatno.

 

Nije rec o informacijama koliko o akcijama. A tu te ne puste unutra u lokal ako nisi logovan. A ne mos' se logujes dok ne platis. Capisce?

 

Eto 'iljadarke. Nek ide zivot.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet necu da platim :) A mislim da generalno puno ljudi odavde nece biti spremno da plati pristup nekom sajtu. Sem ako pod "akcije" ne mislis "oprema i komponente po bagatelnim cenama, dovoljno niskim da se isplati uplata registracije" ;)

 

 

Inace, kupih VicFirth Corpsmaster MS2N. Bile su najvece u radnji, prosto sam morao to da imam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem ja tebe al' razumi i ti mene ;). Salim se, nego sad ozbiljno, nije u pitanju prodaja bubnjeva i rekvizita u tom smislu. To ti frajeri vec davno imaju.

 

U pitanju je jako poznata firma ciji je vlasnik i osnivac poceo karijeru pre 40-tak godina kao ucitelj udaraljki. Imao je svoju skolu, nekoliko ljudi, ono 'femili biznis' i nekako je posle sve to uzelo neki drugi tok i postao je ponosni vlasnik jedne od najrenomiranijih firmi za udaraljke u istoriji i sire :mhihi:. Posto je nagomilao cashish-a (da ne kazem pun je k'o brod), resio je da preda firmu sinu u ruke a sam da se baci na prvu ljubav - skolovanje 'udarnickog' kadra.

 

Znaci, ideja je edukativnog karaktera. Sad, sve to samo po sebi ne znaci puno, da sam recimo ja dosao na tu ideju. Ovog baju znaju svi bubnjari sveta i obrnuto. Vecina ih je i potpisana za istu firmu tipa endorsement i te fore. Sam sajt ce imati nekoliko 'nivoa', bice naravno puno sadrzaja i za besplatnu upotrebu. Ukratko, postojace znaci neki opstenamenski deo, zatim blogovi i forum, licni prostor, znaci nekako kao standardni social networking sajt, ali samo za muzicare i prvenstveno bubnjare. E sad, ne samo sto ce Kurta i Murta da se oglasavaju, svi renomirani bubnjari sveta (a pogotovu ovi sto endorsiraju produkat ove firme) imace svoj blog, forum, licni prostor i Q&A. I chat opciju stavise. I na kraju krajeva, kao slag na tortu, davace lekcije online. Vecina ce u startu biti prethodno snimljena, ali radi se i na live webcastu. Te lekcije ce biti za vise nivoa polaznika, tipa beginner, intermediate & advanced. Lekcije nisu zamisljene kao individualne fore tipa daj 10$-15$ i ja cu da ti malo tupim levo desno, drn zvrc, pokazem opremu, odsviram nesto i pali. Lekcije se pohadjaju online kao skola i to traje i traje. Mozes da 'upises' skolu od 90, 120 i 180 dana. Zasad. Imas svog profana, imas lekcije u vidu audio/video stream-a, imas live chat sa profanom, one-on-one. Bice i grupnih sedeljki. Pored advnaced nivoa postoji i nesto sto se zove Master Class. E tu ti casove drzi tvoj najomiljeniji zivi bubnjar (iz tehnickih razloga). U prvoj fazi, neces moci da nakacis svoj digitalni drum set na USB i da te cuje profa i ostatak ucenika, ali se to naravno sprema za drugu fazu. I-n-t-e-r-a-k-t-i-v-n-o.

 

Valja napomenuti da se sve snima u profi TV studiju koji ova firma trenutno pravi u svom H.Q. da ne kazem shtabu, HDTV i tako te fore. Strimovi ce biti multiangle i multi-bandwith tako da ces moci da pohadjas lekcije u full-screen modu (up to 1024x768) online, ako imas dovoljno debelu zicu ka internetu. A moci ces i da zveknes sve to na kutjni TV iliti Big Screen. Mislim, sve ce biti stejtofdiart.

 

I da, cene ce biti sasvim pristupacne, za zapadne prilike. Vecina love ne ide generalno firmi vec se svaki artist placa za bilo kakav doprinos i naknadno mu/joj se placaju tzv 'residuals', sto znaci otprilike kinta za svako online emitovanje nekog multimedijalnog sadrzaja. Zato su i spremni da saradjuju, divota jedna.

 

Ima tu jos kojecega, momci su narucili neku firmu da im odradi 'izvidjanje situacije' na trzistu i racunaju na nekih 300,000-400,000 korisnika. Bice velika navala.

 

Stay tuned :muzicar: .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je sto sve to vec postoji na mnogim mestima, u raznim oblicima. Kul je to ideja, ali me ne privlaci da joj posvetim previse paznje a jos manje novca. Videcemo doduse kako ce izgledati kada proradi, ne sumnjam da ce biti interesantnih delova :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji, naravno, nigde. Ne bi ljudi izdvojili tolike pare i potegli ceo projekat da postoji. Postoji forumasenje, blogovanje i poneki video ali HDTV/Hi-Fi instrukcionalna televizijska ucionica/koledz gde su ti instruktori najuspesniji bubnjari danasnjice i svi zajedno imate interaktivni cas preko neta...you tell me?

 

Drugo, kako rekoh, nece svi placati casove ili neki drugi sadrzaj...bice im placeno. Ako ti na primer (pretpostavljam da sviras udaraljke jel'da) snimis neki sadrzaj, kakav bilo, i to ekipa iz komune gleda, leci ce ti lova na bankovni racun po tvom izboru. Nije bitno, mos' se glupiras, radis sta 'oces. Ako te tipovi gledaju (sva statistika se naravno snima), koliko te gledaju toliko love. Taj deo servisa ce se popularno zvati YouGroove. Inace, cela papazjanija ima radni naslov 'Drum Channel'.

 

Uzgred, STM je skapirao ko je iza toga, pa ti vidi :pivopije:. Pogledaj ko su njihovi artisti pa ce ti biti jasno ko su predavaci, izmedju ostalih. Kako rekoh, istrazivanja (platJena) su pokazala da ce to, najverovatnije (nista nije sigurno sem 'death and taxes'), biti od interesa nekim 300,000-400,000 bubnjara sirom sveta, no moguce da je vrlo nebitno individuama sa lokalnog srbskog foruma koji broji u totalu nesto preko 6,000 dusHa :da: .

 

P.S. Tehnicki, to ce biti tako odradjeno da ce ti zastati dah. You know, 'wow effect'. Trust you me, homie. Nego, naci ce se valjda i za Rajka kapa ;).

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tehnicka izvodjenja na internetu su mi potpuno nezanimljiva, bio sam i ostajem fan jednostavnih stranica.

Interaktivni cas me takodje ne zanima.

Najbolje bubnjare u onome sto me zanima mogu da kontaktiram svakog trenutka, i da dobijem odgovor.

 

Ali opet, verujem da ce se naci nesto zanimljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve vec znas, k'o mator bogati. Srbija do Melmaka.

 

Kako rekoh, istrazivanja (platJena) su pokazala da ce to, najverovatnije (nista nije sigurno sem 'death and taxes'), biti od interesa nekim 300,000-400,000 bubnjara sirom sveta, no moguce da je vrlo nebitno individuama sa lokalnog srbskog foruma koji broji u totalu nesto preko 6,000 dusHa .
Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...