Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

To i treba da vezbas. Sto se tice hell up vs. heel down, nema pravila sviraj onako kako ti vise odgovara. Generalno heel up ima jacinu i u vecini slucajeva brzinu, dok heel down ima bolji balans. Ja licno sviram heel up. Svirao sam heel down, ali nisam bio zadovoljan pa sam presao na heel up.

Share this post


Link to post
Share on other sites

chitam sad neke "gluposti"

kolika treba da bude udaljenost beatera od plastike (koze, whatever), ugao izmedju leve i desne noge itd itd

jel ima neka caka u tome ili je to sve relativno zanemarljivo?

i dajte neki linak za pochetnika.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bre igraj se sa svime i nadji setting koji tebi najvishe odgovara... neki ljudi vishe vole teze batove, neki lakshe... neki vishe vole plastichne, neki drvene... da je bat blize/dalje od glave... spring tension... sve je to jako relativno i zavisi od sviracha... da si uzeo full eliminatorku reko bi ti koji se meni setting najvishe dopada, ali to opet ne znaci da bi tebi bio najbolji... generalno ako mnogo priblizish bat glavi, neces moci da imash dovoljno ''mocan'' udarac jer nemash dovoljno zaleta, ali ces dobiti na brzini... vecina tih stvari ti je jedno vs. drugo... i slushaj drobikusa (ciji avatari su sve nebulozniji ;)) i kreni polako...

 

izguglaj neke stvari o heel toe-u ako te zanima... ima vishe prilaza i tome... ali polako sa dublovima, savladaj singlove...

 

imash pun you tube stvari koje mozesh pogledati...

 

nadam se da ti je sve ovo neshto pomoglo... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podesavanje pedale NIJE zanemarljivo i niko ziv ne moze da ti kaze kako tebi odgovara da podesis pedalu. Posto si pocetnik moj savet za podesavanje pedale je da sve postavis na "zlatnu" sredinu. Postavi batove na ugao od 45 stepeni u odnosu na horizontalu, powershifter na sredinu, opruge na sredinu i kardan (to je sipka koja spaja pedale) na sredinu. Kreni odatle pa ces vremenom i sam videti jel treba opruga da bude vise zategnuta (ili manje), jel treba kardan uzi ili duzi itd. Slusaj sta ti telo govori (koliko god ovo glupo zvucalo).

Ima jedna fina vezbica od Derek Roddy-ja, al me sada mrzi da ti je objasnjavam. Ako budem raspolozen, posle cu. Idi i na njegov forum, tamo ima dosta korisnih stvari.

 

Inace, Fiery ima takvu pedalu.

 

I sta fali avatarima?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

dajte neki double pedal sajt

tipa, video lekcije etc

uzeo sam duplu pre juche, desna noga mi je retardirana, mogu triplete brzo da lupam al kad treba single stroke samo mi se trese noga :D

i koje tehnike koristite dok lupate duplu?

heel-toe, svivel ili kako se vec zove

prosvetlite me :redface:

Pod tripletima mislis na sviranje tri note jednake duzine tamo gde bi isle dve (triole), "galopirajuci" ritam (dve sesnaestine pa osmina) ili na dablove jednom nogom (koje neki takodje zovu triolama ili tripletima iz nekog razloga).

 

Kao sto kaze Drobikus, pocni polako, jedino tako ces steci kontrolu u nogama. Ja sviram heel up ali sam kontrolu najvise stekao vezbajuci heel down, tako da preporucujem i to da probas. Stavis metronom na 80-100 i krenes polako sesnaestine, pa vidi kako ide dalje odatle.

Podesavanja najbolje na pocetku nemoj da diras, sem ako ne znas konkretno za neke stvari da ti odgovaraju.

Razmak prirodno, u sirini ramena otprilike, tako da dobos moze komotno da stane da ne moras da krivis noge.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislio sam na

tri note jednake duzine tamo gde bi isle dve (triole), "galopirajuci" ritam (dve sesnaestine pa osmina)

btw sad gledam Roddyjev sajt za neke lekcije ili savete za dabl bejs.

 

meni je problem desna noga jer sam levonog (levoruk shta god :D)

kad npr hocu da lupam heel up, single stroke na 60 BPM, posle mozda 20 sekundi noge mi se umore, dok npr heel down mogu da lupam dosta duze ali je malo teze pri vecim brzinama, Na kraju mi se desna noga ne chuje :icon_ne:

ochigledno cu da koristim heel down dok ne razradim drugu nogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad npr hocu da lupam heel up, single stroke na 60 BPM, posle mozda 20 sekundi noge mi se umore

 

pazi, niko nikada nije seo za duplu i otkrio da je najveci talenat u istoriji muzike i poceo da vozi dublove u 280bpm-a...

 

poenta - morash mnogo da vezbash i mnogo da te bole noge pre nego shto pocnesh da stvarno jebesh mame...

 

ali, poshto svirash talme, ja bi ti stvarno preporucio da se drzish heel up tehnike... vezbaj ti i heel down, super je to i nece nishta da ti skodi sigurno, ali cisto sa aspekta snaga/brzina, za takvu muziku je mnogo logicnije koristiti heel up po meni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ljudi imam i ja 1 pitanje, poceo sam polako da vezbam heel toe, ali problem je u tome sto imam veliku nogu, znam jos jednu tehniku za brze dubble-ove (neznam naziv) i ona vrsi funkciju, e sad, da li za heel toe postoji neko resenje ili sam baksuz sto sam se rodio sa velikom nogom :sad: !?

 

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ljudi imam i ja 1 pitanje, poceo sam polako da vezbam heel toe, ali problem je u tome sto imam veliku nogu, znam jos jednu tehniku za brze dubble-ove (neznam naziv) i ona vrsi funkciju, e sad, da li za heel toe postoji neko resenje ili sam baksuz sto sam se rodio sa velikom nogom :sad: !?

:pivopije:

Heel-toe se ne radi bukvalno petom. Fazon je da prvi udarac radis celim stopalom, iz kuka (tako da ti peta lupi po zemlji ili heelboard-u, a prsti odrade udarac), a onda drugi udarac radis samo prstima dok petu dizes uvis.

 

 

Mada nema razloga to da ucis ako vec umes da radis dablove drugom tehnikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thomas Lang fino kombinuje heel-down i heel-up; kad przi, svira heel-up, a kad svira neke figure sa naglasavanjima koristi heel-down a naglasene udarce izvodi sa heel-up. Covek nogama izvodi neke figure koje vecina nas ne moze ni rukama. Njegov video kurs "Creative Control" je jedan od najboljih koje sam do sada gledao. Lik stvarno nije skrtario sa vezbama i fazonima. :mrgreen:

Edited by Newcomer

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nemam duplu ali kad sviram neke brze ritmove onda je heel-up i onda kad sviram nesto lakse noga mi se sama "prebaci" na heel-down. da li je to neke greska i da li treba da obratim paznju na to ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav narode!ja evo procitah svih 113 stranica tako da sam relativno u toku...pocetnik sam (sviram skoro godinu,ali 'sam')!sad sam u nekoj frci oko duple pedale,pa mi treba misljenje o jednoj!u pitanju je yamaha DFP-9310.sto se brze izjasnite to bolje,jer ocu to sto prije da rijesim.unaprijed hvala!

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno ne bih pocetniku preporucio "top of the line" pedalu. Bar dok ne naucis neke osnove, jer ces, kad god ne budes dobro svirao misliti da ti pedala nije nesto dobro podesena.

Dosta ljudi se sa Roddy-jevog foruma zalilo na nju. Da ima puno "lufta" izmedju nekih delova i sl.

Koliko sam upucen sada je izasla 9315, za koju kazu da je nesto poboljsana u odnosu na 9310. Svirao sam je na jednoj svirci i nije mi delovala lose, samo ja bih ipak pre uzeo 9410 ili 9415.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grofe, znas kako ti je, imam yamaha bubanj, pa ja retard ocu da mi bude sve yamaha i jbg! :cool: Sigurno nije yamaha najbolja sto se tice tih sranja (duple pedale, stalci...) i uopste bubnjev, ali mene utrefilo yamaha i sto cu sad. Mislio sam da je DFP-9310 medju najboljima koje yamaha nudi, jer ipak je koristi steve gadd koliko sam upoznat :D Ne bih uzimo nista polovno.... Tako da sam u vrlo sjebanoj situaciji! Stvar je u tome shto ocu da uzmem neshto !kvalitetno! :):confused: Ako imas, tj imate neku banja ideju, reci te mi!!! :pivopije:

Edited by Chox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda uzmi Yamahu. Samo probaj i tu sa direct drive sistemom. To ti je DFP 9410 i novija (ne znam da li ih vec ima kod nas u prodaji) DFP 9415. Samo to sto imas Yamahin bubanj ne znaci da moras imati i pedalu. Ja imam sve razlicito.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...