Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

ja sam dugo imao yamahu sa direct drive-om (9410) i cesto sam svirao 9310 i iskreno ne bi preporucio ni jednu od navedenih...

 

po meni yamaha pravi mozda najbolje bubnjeve od svih kompanija trenutno (sem jedne, pogodite koje :) ) i hardware im je inache jako dobar, ali pedale im nisu bash sjajne...

 

mislim, ja razumem taj trip da hoces da ti sve bude yamaha i ti fazoni, ali meni stvarno te pedale nisu bash neshto...

 

checkirao bi da sam na tvom mestu Iron Cobru i DW...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg sad!:D Zivim u CG i malo je problem sa nabavkom Taminih stvari! :sad: Da krenem narucivat ili kupovat polovne stvari iz Srbije je vrlo rizicno,tako da nisam za varijantu Tama...s tim sto ne sumnjam u kvalitet Iron Cobre i ostalih!Meni je bitno da je pedala kvalitetna,a ne bi trebalo da kvalitet DFP-9310 bude problem (mada ja licno nisam siguran,zato i pitam vas koji ste bili u prilici da vidite ili korisitite istu)!

Kvalitet prije svega,pa sve drugo,jer ono sto odgovara jednom ne mora znacit da odgovara drugom liku........smorih :udri:

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodajem Komplet Hitting By Sonor bubnjeva sa Gibraltar Duplom pedalom,paiste i mainel cinelama

 

 

bas bubanj 22

timpani 12,13,16

dobos 5 ,5

stalak za ride

stalak za hi-hat

stalak za crash

 

 

cena:650 e

 

Sile 064 302-81-44

 

 

:pivopije:

Edited by Wild Child

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne i necu jos nista uzimati u skorije vreme... ja imam odlican bubanj ali ja to nisam znao dok nisam promenio plastike... lik mi je nastimao bubnjeve i sad su mama !!!!

ali boja je otrcana od jaja pa je meni izgleda zato bio sranje bubanj... mlado i tvrdoglavo :D

reko mi je da uzmem neke plastike evansove sa rupicama pa nemam pojma da li znate o cemu je rec posto ja ne znam.... ??? ali idem da trazim u svakom slucaju...

a saznao sam koji set ima a to je jamaha 9000 rekording kastm ako imate katolog jamahin videcete o cemu je rec ...

Edited by Loshme

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Slave - A sto ti se ne svidjaju?

 

pa, jbg, meni nisu bile dovoljno "stabilne" i previshe lagane, takodje, footborad se dosta pomerao levo-desno na mojoj direct drive (dodushe kupio sam je polovnu i vec razdrkanu)... ne znam bash ni kako to najbolje rechima da objasnim... subjektivno je to dosta... prosto te pedale nikada nisu radile bash onako kako ja zelim da mi radi pedala... opet kazem, yamaha pravi extra stvari i ne sumnjam nikada u njihov kvalitet u smislu bubnjeva i hardware-a, ali sa pedalama se nisu proslavili kod mene...

 

postoji ralog zashto najveci broj ljudi i dalje koristi pedale koje su josh uvek bazirane na jednom jako starom sistemu (camco) a to su DW i tama... iako i pearl pravi cool stvari...

 

po meni best buy trenutno je mozda iron cobra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pearl Export Series 12,13,16,22,14/5 dobosh sa 6 sarafa :cry: :cry:

neam donjeg obruca za indijaner ... tu je isto tuga ali nema

 

blokirao sam sve slike sa i208 photobuckta i ne mogu da postujem slikuDSC01973.jpg

Edited by Loshme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u Podgorici sa namjerom da kupim DFP-9310,ali je palo ispaljenje.Lik mi je rekao da se te pedale,navodno,vise ne prozivode,vec da je izasla nova serija DFP-9315,kao sto je Grof rekao,i ona kosta 420E (kad mi je to rekao imao sam glavu prosut)...To je sto se tice moje kupovine duple pedale :sad:

Citao sam ovdje prije nekoliko o stimerima za bubanj,ali niste mnogo pisali o tome.

Spominjali ste Tamin ili Pearlov nisam siguran,pa ako mozete prokomentarisat o kvalitetu i pouzdanosti te,meni cudesne,spravice! :mhihi:

Poz ljudi!

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa, jbg, meni nisu bile dovoljno "stabilne" i previshe lagane, takodje, footborad se dosta pomerao levo-desno na mojoj direct drive (dodushe kupio sam je polovnu i vec razdrkanu)... ne znam bash ni kako to najbolje rechima da objasnim... subjektivno je to dosta... prosto te pedale nikada nisu radile bash onako kako ja zelim da mi radi pedala... opet kazem, yamaha pravi extra stvari i ne sumnjam nikada u njihov kvalitet u smislu bubnjeva i hardware-a, ali sa pedalama se nisu proslavili kod mene...

 

postoji ralog zashto najveci broj ljudi i dalje koristi pedale koje su josh uvek bazirane na jednom jako starom sistemu (camco) a to su DW i tama... iako i pearl pravi cool stvari...

 

po meni best buy trenutno je mozda iron cobra...

Gledajuci forume "po svetu", imam utisak da se Pearl trenutno vise prodaje nego Tama. Mada jebes "najveci broj ljudi" ;)

 

Imao sam skoro priliku da ponovo probam Iron Cobru i bas je previse teska za moj ukus. Dzabe ti celik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam ovdje prije nekoliko o stimerima za bubanj,ali niste mnogo pisali o tome.

Spominjali ste Tamin ili Pearlov nisam siguran,pa ako mozete prokomentarisat o kvalitetu i pouzdanosti te,meni cudesne,spravice!

To nisu stimeri u pravom smislu te reci. Sa nj9ma mozes da izjednacis zategnutost plastike, ali ne i da simujes.

 

Imao sam skoro priliku da ponovo probam Iron Cobru i bas je previse teska za moj ukus. Dzabe ti celik.

Pogotovo ako joj je footboard podesen previsoko i ako su batovi daleko. Jbg, ja sam navikao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u Podgorici sa namjerom da kupim DFP-9310,ali je palo ispaljenje.Lik mi je rekao da se te pedale,navodno,vise ne prozivode,vec da je izasla nova serija DFP-9315,kao sto je Grof rekao,i ona kosta 420E (kad mi je to rekao imao sam glavu prosut)...To je sto se tice moje kupovine duple pedale :sad:

Citao sam ovdje prije nekoliko o stimerima za bubanj,ali niste mnogo pisali o tome.

Spominjali ste Tamin ili Pearlov nisam siguran,pa ako mozete prokomentarisat o kvalitetu i pouzdanosti te,meni cudesne,spravice! :mhihi:

Poz ljudi!

 

:pivopije:

 

ko zna, mozda to i nije tako loshe... mislim, mozda ces kad skupish pare kupiti neshto bolje...

 

mozda je to kao znak odozgo ili odozdo ili shta vec... :) :) :)

 

Mada jebes "najveci broj ljudi" ;)

 

...naravno :)

 

 

Imao sam skoro priliku da ponovo probam Iron Cobru i bas je previse teska za moj ukus. Dzabe ti celik.

 

ne znam, interesantno je to... vecina ljudi je u fazonu da ako postoji nek razlog shto im se cobre ne svidjaju - to je da su "previshe teshke"... meni je to trip, jer kad sam prvi put probao cobru, to sam vec sve procitao, tipa kao teshka je ovo-ono, i bio malkice skeptichan i kada sam je konachno probao nisam mogao da verujem... meni je to naj smooth pedala ikada... mada, naravno, svako ima svoj trip... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

u rumi kod nekog zlaje ma trazi na prodaja instrumenata ali ces se namuciti da nadjes ali skroz solidan bubanj

DSC01973.jpg

Znam taj bubanj. Svirao sam par svirki na njemu. Zato sam te i pitao. Lepo je sredio onu pukotinu na basu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogotovo ako joj je footboard podesen previsoko i ako su batovi daleko. Jbg, ja sam navikao.

Ma jok, nije tvrda, bila je podesena vrlo mekano. Bas zato sam i osetio kako je teska, ima veliku masu koju treba pokrenuti.

 

ne znam, interesantno je to... vecina ljudi je u fazonu da ako postoji nek razlog shto im se cobre ne svidjaju - to je da su "previshe teshke"... meni je to trip, jer kad sam prvi put probao cobru, to sam vec sve procitao, tipa kao teshka je ovo-ono, i bio malkice skeptichan i kada sam je konachno probao nisam mogao da verujem... meni je to naj smooth pedala ikada... mada, naravno, svako ima svoj trip...

Pa, realno, jedini "problem" koji IC ima je ta tezina. Ne moze se naci druga zamerka, to je vrhunska pedala.

Ti sad imas IC? Secam se da si planirao da kupis Eliminatora.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne frkaj se i mislio sam na boju. Otpao mu je ceo deo, ali na slici vidim da je sredio. Imas u Noti nekih obruceva. Mozda mozes videti nesto za taj indijaner.

Edit: hocu da kupim stolicu. Od Tame, Sonora, Yamahe i Stagga uzi izbor je pao na Sonor (DT470) i Stagg (DT220R). E sad tu je dilema. Stagg stolica je MNOGO bolja od Sonorove i da bilo sta drugo pise na njoj osim "Stagg", ne bih se dvoumio. Ne znam sta da radim.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...