Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

@Slave To Moonlight:odozgo ili odozdo isto mi je...ostadoh bez pedale!!! :mhihi:

Ne znam sto mi je za cinjet sad,glupo mi je davat za pedalu 420E! :confused: Prosto ne znam,DFP-9310,mi se masu svidjela,ali jebes je sad... :sad:

 

Grofe,ako zateze ravnomjerno plastiku,zar to ne znaci i da stimuje???

 

:pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne frkaj se i mislio sam na boju. Otpao mu je ceo deo, ali na slici vidim da je sredio. Imas u Noti nekih obruceva. Mozda mozes videti nesto za taj indijaner.

Edit: hocu da kupim stolicu. Od Tame, Sonora, Yamahe i Stagga uzi izbor je pao na Sonor (DT470) i Stagg (DT220R). E sad tu je dilema. Stagg stolica je MNOGO bolja od Sonorove i da bilo sta drugo pise na njoj osim "Stagg", ne bih se dvoumio. Ne znam sta da radim.

Koje su cene? Ima li nekih konkretnih mesta gde moze da otkaze, kakav joj je mehanizam?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su cene? Ima li nekih konkretnih mesta gde moze da otkaze, kakav joj je mehanizam?

Stagg 7350 din.

00062601.jpg

 

Sonor 7000 i neka sica (do 100 din)

tmp586dd.jpg

Stagg ima deblje i vece sedalo i razmak izmedju nozica je veci sto je cini stabilnijom. Malo se klimaju i jedna i druga, ali samo malo i to klimanje je kod Stagga manje. Uz Sonor jos dobijem kljuc za bubanj (tako bar pise na sajtu), ali mi to nije potrebno s obzirom da vec imam 3 komada. I jedna i druga se dizu i spustaju mehanizmom zavrtnja koji se zakljucava (tu se i klimaju). Stagg mi je bolji, ali se bojim da je od loseg materijala i da ce se rasklimati jos vise posle odredjenog vremena, a hocu ovog puta da kupim nesto sto ce mi trajati malo duze (citaj: necu vise nikada da kupujem drugu stolicu :bigblue: ). Ne znam kakvih ima u Lyri. Ovo sto sam video je u Novom Sadu (Sky, Mitros, Mix).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, Sonor je ipak Sonor. Ne verujem da bi dozvolili sebi da prave govno od proizvoda. Mislim, ime obavezuje na kvalitet. Znas i sam da kod Stagg-a kvalitet nije zagarantovan (sto ne znaci da ta Stagg stolica ne moze biti dobra). A u ostalom, posto ti je bubanj Sonor, izbor se namece samo od sebe. ;)

 

Nikad mi nece biti jasno zasto su te jebene bubnjarske stolice tako brutalno skupe!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to stoji, ali taj Sonor je srednja klasa, a Stagg visoka i veruj mi kad sam ih probao, Stagg me je prijatno iznenadio. Zaista ne znam sta da radim. A bubanj mi je krpljen od svega i svacega. Mogao bih tako uzeti i Tamu ili Perla. Tamu sam u stvari i hteo. Onu HT30, ali je nema kod nas u prodaji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, u principu vecina stvari na kojima pishe stagg nisu bash preterano kvalitetne... shto opet ne treba uzimati kao pravilo...

 

ja sam licno slomio jednu stagg stolicu, koja je bila neka njihova najjeftinija, tako da shteta nije bash bila velika, ali ono shto hocu da kazem je da ne verujem ni da prave te "bolje" od drugacijeg materijala, vec samo mozda deblje i vishe slojeva... tako da, ako neshto vredi ja bash i ne bi uzimao njihovu stolicu...

 

mada opet, tu sonorovu nisam u zivotu video tako da ne bi mogao da tvrdim da je ona neshto bolja...

 

mislim da pearl pravi dobar hardware inache, i da moze sigurno da se nadje neshto dobro za neke - ne prevelike pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas pravilo da je Stagg nekvalitetan. Ima u Mitrosu odlicna Staggova rampa za koju nikad ne bi rekao da je Stagg za manje od 17000.

Od Pearla mi se svidjaju samo bolje serije, a one su preskupe.

Jel bio ko skoro u Lyri? Sta ima tamo od stolica?

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lyra ima kojekakvih skupih stolica, nisam gledao srednje klase. Generalno, oni imaju sklonost ka visokim cenama, tako da ne bih gajio previse nade, ali vredi pogledati.

 

Inace, ovaj Stagg na slici mi je izgledom daleko od visoke klase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam na Staggovu visoku klasu. Stagg ima samo par skupljih stolica. Verovatno je tu negde gde i taj Sonor. Kad poredis te dve Stagg je bolji. Ali me zanima koja bi bila bolja nakon godinu dana koriscenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas pravilo da je Stagg nekvalitetan. Ima u Mitrosu odlicna Staggova rampa za koju nikad ne bi rekao da je Stagg za manje od 17000.

 

Ja,kada sam bio u procesu kupnje rampe,sam bas gledao da uzmem upravo tu. Tada su mi u BG Mitrosu rekli da kosta 22k, a vidim da je ovde u NS M. tako nesto kao sto ti rece :D. Sve u svemu, za manje pare sam dobio custom rampu, koja je,za razliku od tog Stagga,"triple side' ..il kako vec da se izrazim :].

Nisam za Stagga. Jedino torba za cinele prodje :].

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grofe sto se tice one 'spravice' stvarno sam bio ubjedjen da stimuje! :rolleyes: Evo zasto:

Tama Tension Watch Drum Tuner

Or you can use the suggested sample tunings in the directions.The Tama Tension Watch lets you spend more time playing and less time tuning.

 

Tama Tension Watch Drum Tuner

Tama Tension Watch Drum Tuner Good tuning used to take years of experience and tuning each drum often felt like it took years. No more. ...

 

To me je zbunjivalo,ako je stvarno tako kako ti kazes da to ne stima bubnjeve,onda ok... :confused:

 

P.S.sta mislite o Istanbul cinelama?!

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj TW ti je dobar kad menjas ili skidas plastiku, pa da je vratis onako kako je bila. On jednostavno ne stimuje, izjednacava zategnutost plastike kod svakog srafa i to naravno poboljsava zvuk, ali ne stimuje na notu.

@Luca_Yerk - Sta si uzeo?

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stagg torbe su odlicne, za bilo koje instrumente. I, naravno, Stagg chine su zakon :)

 

 

Grofe sto se tice one 'spravice' stvarno sam bio ubjedjen da stimuje! :rolleyes: Evo zasto:Tama Tension Watch Drum Tuner Or you can use the suggested sample tunings in the directions.The Tama Tension Watch lets you spend more time playing and less time tuning.Tama Tension Watch Drum Tuner Tama Tension Watch Drum Tuner Good tuning used to take years of experience and tuning each drum often felt like it took years. No more. ...To me je zbunjivalo,ako je stvarno tako kako ti kazes da to ne stima bubnjeve,onda
Vrlo je jednostavno. Takvi stimeri ti omogucuju da precizno odredis koliko si zategao svaku kozu i da ujednacis tenziju kod svakog srafa. Na taj nacin mozes da znas tacno koliko ti je koja koza zategnuta (gornja u odnosu na donju, recimo) i veoma ti skracuje vreme ustimavanja kada menjas koze, posto mozes sve da zategnes tacno onako kako je bilo sa starim kozama.Ono sto ni jedan od tih stimera ne radi je nastimavanje u notu. Oni mere tenziju, a ne frekvenciju zvuka. Doduse, 99% bubnjara i onako nikada ne stimuje na odredjenu notu, tako da je to u principu nebitno. Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Luca_Yerk - Sta si uzeo?

 

Uzeo sam rampu od jednog lika iz Pazove or somethin', custom made :]. Odlichno izgleda, a josh bolje radi pos'o. Ima mesta za 8 cymbal pecaljki, a i svi tom-tomovi su mi na rampi. Me happy =].

 

P.S.sta mislite o Istanbul cinelama?!

 

Ja mislim da su hot! Pogotovo Agopi. :)

Nameravam da predjem, kad-tad na Agope.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko para si dao za tu rampu? Jel imas neke slike? Bas me zanima posto sam u blizini. Stara ili Nova Pazova?

Doduse, 99% bubnjara i onako nikada ne stimuje na odredjenu notu, tako da je to u principu nebitno.
Batter for the feel, reso for the tone. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko para si dao za tu rampu? Jel imas neke slike? Bas me zanima posto sam u blizini. Stara ili Nova Pazova?

 

Stvarno nisam siguran koja je u pitanju. Rampu platio 160e.

Ovako neshto je to:

l_296b09cd759fdecce0f6fb39a1ed19b7.jpg

[ride je na 'pecaljci' sad] :]

Edited by Luca_Jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi imam pitanje: gde mozhe da se nabavi snar za supersensitive dobosh a u pitanju le ludvig :D ako uopste ima ???

btw ja imam basix stolicu i odlicna je ali je neki polovnjak

Edited by Loshme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, aj mi recite nesto o IRON COBRA duploj/im pedali/lama (ako ih ima vise) , ne znam tacno koji model (ako uopste postoje razni modeli) posto se nisam bas raspitivao oko nje, kakva je, kako funkcionise, jer vredi para :confused::wink::bigblue: !??

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...