Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

ma ja idem stalno sa caletom u bg i to pa smo u povratku ishli u rumu ali kad budem isho u ns uzecu sve nove sarafe i te sitne zajebancije i uso sam u neke pare sad ...

grof jes ti iz Rume ?? ako jesi jel znas nekog bubnjara celavog radi u royal cafeu u Rumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nije to kafe nego neka kockarnica u glavnoj onoj ulici ima gore veliki natpis Royal neshto :)

svirac taj je vlasnik te kockarnice a tu i radi neki bubnjar ali ne nzam zasto sam ti to i spomenuo ali nem veze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ljudi,

nije me bilo dugo pa je broj stranica koje treba procitati poprilicno narastao ali sta ces...progres.

Elem, imam neki dobosh koji sam kupio sa setom i nemam pojma koji je. Steel cast 14x5.5.

Skoro resih da mu zamenim membrane i kupio sam REMO powerstroke 3 (beatter) i ambasador (resonant).

Tu dolazi do problema. Ubija me sto nikako da ga nastimam kako valja. Prosao sam po celom netu i naisao na informaciju

da ce dobos dobro zvucati samo ako je rezonantna 2-3 tona ispod tona udaracke membrane. Isprobavao sam sve, cak i da nekim shit

metronomom koji ima merenje frekvencije zvuka (za stimanje gitare valjda) da stimam po tonovima ali mi dobos i dalje zvuci

ocajno. U jednom trenutku sam imao toliko overtona da sam morao da prigusujem gornju membranu sve dok mi prigusivac nije poceo

praviti izbocinu na plastici (katastrofa). Ostaje mi da jos probam da promenim i snar posto je i on ocajan ali nikako da mi sve to zvuci

onako kako treba. Ranije sam imao onaj fini POP zvuk a sad kao da se stvarno gornja i donja KOLJU oko zvuka.

Ako neko ima neki savet bio bih zahvalan.

 

Druga stvar.

Razmisljao sam da kupim jos jedan bas bubanj i da napravim neku ludost kao npr da imam jedan bas 22" a drugi 18" ili 20"

svaki sa svojom duplom pedalom. Svirao sam na 22" i na 18" i cujem razliku ali me zanima da li ce se na svirci zajedno sa ostalim instrumentima primetiti ta suptilna razlika ili cu te pare baciti (bass bubanj plus josh jedna dupla pedala=mucho dinero).

Probao sam u Mitrosu da ih zamolim za experiment ali samo sto me nisu oterali u tri p.... mamine. U lyri bi bolje prosao je r mi le lik koji tamo radi (Dusan iz Orthodoks keltsa) rekao da nije to problem da se proba samo sto nema trenutno 18" a ni pedalu koju trazim jer oni drze samo pearl.

 

POZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudno mi je da imas overtonove sa PS3 plastikom. Dao bih ti jedan savet. Ako vec prigusujes prigusuj sa onim prstenovima, ne znam kako se zovu, posto prigusivac od dobosa rastimava plastiku. Definitivno bi trebao da promenis federe.

 

A, sto se druge stvari tice, jedan lik je to vec pitao na Derrek Roddyjevom forumu, mislim i odgovor je bio da nema sanse da se cuje razlika uzivo. Jos kad u tu kombinaciju ubacis nase nazadne uslove (prostor, oprema, tonci) odgovor ti se sam namece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Drobikuse,

dobro je da odustanem od suluse ideje i da kupim neke dobre cinele umesto jos jednu duplu i bass.

 

Usput jos jedno pitanje.

Drugar ima tipa koji ce mi napraviti drveni dobosh od punog drveta breze (segment varijanta).

Razmisljam se izmedju diecast, tripleflange i superhoop II. Razlika u ceni je ogromna pogotovo kad se uzme

da cu za dobosh da puknem ko zvecka posto ce lik da mi radi neke zajebancije i shundje-mundje oko dobosa.

Koji su obruci najisplatljiviji (cena-kvalitet). Voleo bih da mi od para ostane dovoljno za neke dobre cinele.

 

POZZ

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

ima li ko od bubnjara 2 kontre ili kontru s desne strane i kako je koristi - da li ima onaj stalak sa sajlom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao,

ja imam dve kontre. Nemam stalak sa sajlom nego Xhat stalak tako da je uvek zatvorena.

Mozes da je koristis na mnogo nacina. Mozes da drzis ritam na kontri(desnoj -desnom rukom) dok na up ili down beat-u ides od dobosa preko timpana jer ti je leva ruka slobodna i otvorena, tj. nema desne ruke preko da ti smeta da dodjes do tomova i flortoma.

Experomentisi malo. Idi na sajt Vic Firth i na videolessons kod Dom Famularo-a. On koristi Openhanded playing i tamo imas snimak gde on svira na Xhatu i videces kako mu je leva ruka slobodna za sve i svasta.

POZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nije jos bolje kada vodis levom rukom a desna ti je otvorena za sve i svasta, s tim sto ne bacas pare na X-hat? ;)

 

Sto se tice dobosa, zajebi tonove i ostalo. Nastimuj gornju membranu onako kako ti odgovara i onda kreni sa donjom od potpuno opustene postepeno navise dok ne dobijes dobar zvuk.

Za prigusivanje, u jednoj prodavnici igracaka u Sava Centru sam nasao male "ljigavce" za 20 dinara komad - prakticno ista stvar kao mnogo skuplji Moongel. Stavis jedan, dva, pola na gornju membranu i vidis kako zvuci, ali tek posto si maksimalno dobro nastimovao bubanj.

Unutrasnji prigusivac baci, moze samo da ti sjebe membranu.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Drobikuse,

dobro je da odustanem od suluse ideje i da kupim neke dobre cinele umesto jos jednu duplu i bass.

 

Usput jos jedno pitanje.

Drugar ima tipa koji ce mi napraviti drveni dobosh od punog drveta breze (segment varijanta).

Razmisljam se izmedju diecast, tripleflange i superhoop II. Razlika u ceni je ogromna pogotovo kad se uzme

da cu za dobosh da puknem ko zvecka posto ce lik da mi radi neke zajebancije i shundje-mundje oko dobosa.

Koji su obruci najisplatljiviji (cena-kvalitet). Voleo bih da mi od para ostane dovoljno za neke dobre cinele.

 

POZZ

Koliko para dajes za taj dobos, ako nije tajna. Hteo sam i ja da pravim, ali mi treba samo drvo. Imam civije i jedan obruc. I sta podrazumevas pod tim zajebancijama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Pearl_Target

Ja sviram mjesec dana... sa jednom pedalom, dali mi je to greška ? dali sam morao odmah sa duplom???? :confused:

 

Evo još jedno pitanje: pukla mi je koža od doboša marke pearl :rockdevil: ,dali da kupim neku drugu marku ili? :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije greska i ne moras odmah sa duplom. Mada sa druge strane, i jedno i drugo ima svojih mana i prednosti. Ako odmah krenes sa duplom, neces se toliko snalaziti sa kontrom posle, a ako krenes sa singl peadlom, desna noga (ako si desnjak) ce ti biti jaca od leve, pa ces kasnije morati da je navezbavas. Ne znam sta bih ti jos rekao. Mozda drugi imaju bolje ideje.

 

Sto se plastike tice, kupi Remo ili Evans (ako ces moj savet, onda Evans). Te sto dolaze uz bubanj mozes slobodno odmah da bacis.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

kod mene postoji jedna nelogičnost, odnosno dešnjak sam ali krećem levom rukom i nogom, što je odlično kod kombinacije dupli bas/kontra, jer u isto vreme sivram oba, mada imati još jednu kontru desno bi bilo idealno, problem je što su skupi stalci sa sajlom u vražiju mater (400€ i više)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sviram mjesec dana... sa jednom pedalom, dali mi je to greška ? dali sam morao odmah sa duplom???? :confused:

 

Evo još jedno pitanje: pukla mi je koža od doboša marke pearl :rockdevil: ,dali da kupim neku drugu marku ili? :confused:

 

Za pocetak, greska ti je sto "DA LI" pises zajedno. To se obicno uci u prvom osnovne.

 

Kako moze greska da bude sto sviras sa jednom pedalom!??!!? Mozes samo da kazes cemu preferiras, kojoj vrsti muzike, ako sviras narodnjake ne verujem da ce ti ikada trebati dupla, ako sviras nesto tipa Nightwish, SlipKnot i bla bla onda naravno hoce. Sve zavisi od tvog interesovanja, a inace sve sto naucis za desnu pedalu, moras da znas i odsvirati sa levom i to podjednako dobro kao i desnom nogom ako zelis da ti rade zajedno kako treba, a ne da ti jedna kasni i mrlja u toku ritma, prelaza i sta vec, pa da zvucis kao da se saplices dok sviras... isto vazi i za ruke.

 

Nauci prvo da se snalazis sa jednom pedalom, pa nabavi duplu...

 

Marka dobosa nema veze sa markom koze. Mozes na bilo koji dobos da stavis REMO ili Evans, ja preferiram REMO kozama, i to Ambassador Weatherking Coated ili Emperor Coated, a odozdo Clear Ambassador. na tomove ili iste ili Pinstripe.

 

Cena ti je oko 10 eur pa na gore sto se tice 14" koza za dobos. Cena zavisi od debljine (modela) tj broja slojeva svake koze.

Idi na www.remo.com pa vidi detaljnije.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moras znati levom da sviras sve sto i desnom da bi ti radile podjednako kako treba. I nemoj biti toliko zadrt, decko je mislio da li pravi gresku ako krece sa singl pedalom, a hoce da svira sa duplom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

onaj ko svira sa jednom pedalom uopšte ne mora da zna da sve odsvira sa obe noge, kod duple se napor raspoređuje na obe, te ispada da su obe noge približno iste, mada nikad ne mogu biti potpuno iste osim kod ambidexternih ljudi, a to je već u mozgu

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene postoji jedna nelogičnost, odnosno dešnjak sam ali krećem levom rukom i nogom, što je odlično kod kombinacije dupli bas/kontra, jer u isto vreme sivram oba, mada imati još jednu kontru desno bi bilo idealno, problem je što su skupi stalci sa sajlom u vražiju mater (400€ i više)

Sviras kontru levom ili desnom?

 

U svakom slucaju, ako tako kako sviras postizes ono sto hoces, nista nije nelogicno ;)

 

...ja preferiram REMO kozama...

Kaze se "Remo koze" :P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

kontru pičim levom nogom, desnom rukom, što znači da 'zvanično' pičim po ps-u, ali mi je zajebano za one ritmove kad sa obe ruke pičim kontru, tu bi mi baš odgovaralo da je sa desne strane, tako da ih sviram s levom na kontri, a desnom na ride-u, što mi je otvorilo mogućnosti za neke specifične fazone.

 

u principu svaki problem donosi nova rešenja

Edited by RISE LORD VADER's guz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...