Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Mislim da prodaje Iron Cobra Junior pedalu, a oko te treba dobro razmisliti.

 

kontru pičim levom nogom, desnom rukom, što znači da 'zvanično' pičim po ps-u, ali mi je zajebano za one ritmove kad sa obe ruke pičim kontru, tu bi mi baš odgovaralo da je sa desne strane, tako da ih sviram s levom na kontri, a desnom na ride-u, što mi je otvorilo mogućnosti za neke specifične fazone.

 

u principu svaki problem donosi nova rešenja

A problem ti je kada sviras s obe ruke na kontri pa treba levom da udaris dobos? Jebiga, to se uvezba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma otju novu pedalu zato shto kod polovne pedale mozhe da fali nesto a ja sam "iskusan" do jaja da to primetim... DW 7000 po meni do jaja :D neki komentari ako ste probali pedalu :)

za mene doobosh je mama... a i kazu svi prvo duplu kupi...

+ dobos netju da uzimam ispod 300 jura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od svih komentara sto se pocetnickih pedala tice, najpozitivnije sam nalazio za Pearl P122. Fiery ima takvu, moze ti nesto vise reci. Znam samo da kosta oko 18000.

Sa Dixonom se ne bi nikad zajebao, ali ih vise nema kod nas u prodaji.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

pa da - ili uzmi neku yamahicu za 200€ ili neki pro od 800+

 

 

uvežbao sam, ali što se mučiti

Edited by RISE LORD VADER's guz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

ali koji će ti pro doboš, kad za te pare moš uzeti ceo bubanj

 

naravno moš uzeti i ceo pro bubanj - u ritam centru dw za 5.000 €

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

ja bih uzeo bilo koji pro vintage bubanj, ima ljudi koji se time bave, kupuju, sređuju, jer ovo novo mi se uopšte ne sviđa, pogotovo ono što šalju nama

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice kompleta izbor je izmedju Tame Perla i DW-a mozhda PDP.

grofe jes ti mislio na dixon dobosh jer ako jesi ima dva u mom selu i oba su sa 8 sarafa i prilicno su dobri mogu ti reci :)

posto nemam iskustva u kupovinama i tome pa vas pitam da li je moguce probati duplu u prodavnici ako hotju da je kupim ??? ili cinelu ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Atila - Promenio si nick?

Pa, cuo sam razne price i video slike. Prvo polomljene DW pedale. Onda sam cuo od Derek Roddyja (radi covek u prodavnici opreme) da su skoro sa svakim drugim bubnjem imali problema. Jedan lik narucio bas bubanj i kad je dosao po njega, izvadio ga iz kutije stavio ruku na njega, a ono mu farba ostala na ruci. Kaze da jedino sa Sonorom nikad nisu imali nikakvih problema i da je Sonor jedina fabrika koja ama bas sve pravi u svom postrojenju.

@ Lord Vader - Ne slazem se sa tobom. Ono sto je nekad bila karakteristika visoke klase, sad imaju srednje klase. Npr, pre desetak godina all maple bubanj je mogao da bude samo bubanj visoke klase. Pogledaj sad Pearl Export. Bubanj srednje klase, sav od javora.

sto se tice kompleta izbor je izmedju Tame Perla i DW-a mozhda PDP.grofe jes ti mislio na dixon dobosh jer ako jesi ima dva u mom selu i oba su sa 8 sarafa i prilicno su dobri mogu ti reci :)posto nemam iskustva u kupovinama i tome pa vas pitam da li je moguce probati duplu u prodavnici ako hotju da je kupim ??? ili cinelu ???
Mislio sam na Dixon pedale. Ne bih ti preporucio PDP, pogotovo ne onu sto nema oprugu. Meni kad ne bi dali da je probam, nonsalantno bih izasao iz radnje, bez ikakve sanse da se tamo ponovo vratim. Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma otju novu pedalu zato shto kod polovne pedale mozhe da fali nesto a ja sam "iskusan" do jaja da to primetim... DW 7000 po meni do jaja :D neki komentari ako ste probali pedalu :)

za mene doobosh je mama... a i kazu svi prvo duplu kupi...

+ dobos netju da uzimam ispod 300 jura

Jesam se nesto malo igrao jednom DW 7000, ali ne dovoljno da bih mogao da procenim kakva je. Koliko kosta? Pearl P-1002 je prilicno skupa, za te pare mozda je bolje da strpiti se i skupiti koliko fali za Pearl Eliminator ili Iron Cobru. Pearl P-122 je, kao sto je poznato, po meni najbolje sto moze da se uzme u tom cenovnom rangu. Pedala radi isto kao Pearlove vise klase, cena je niza zato sto ima single lanac i nema sve opcije koje postoje na jednom Eliminatoru. Mislim da je bolja nego Iron Cobra Junior, da ne spominjem Remo i slicne pedale.

 

Isprobavanje ne bi trebalo da je problem, bar u vecini prodavnica gde sam bio je moglo sve da se isproba.

 

Znam samo da kosta oko 18000.

Ja mislim da je ispod 200 evra.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Drobikus

 

Nisam detaljno upoznat sa DW proizvodima, i verujem da se desavaju ta sranja koja si naveo, ali kad god sam cuo taj bubanj zvucao je fenomenalno.

Da, promenio sam nick, ali ne u Atilu. ;)

 

@ Loshme

 

Ako ti slucajno ne dozvole u nekoj muzickoj radnji da probas bilo sta od ponudjenih proizvoda, slobodno ih oteraj u kurac. Ja sam vec imao losa iskustva sto se toga tice, iako bi trebalo da bude najnormalnija stvar da probas instrument pre nego sto ga kupis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isprobavanje ne bi trebalo da je problem, bar u vecini prodavnica gde sam bio je moglo sve da se isproba.

 

 

Jedino je malo zajebano ako narucujes cinele koje procenjujes na osnovu kataloga kao ja svojevremeno u Sky Musicu, ali i oni su bili korektni po tom pitanju jer je postojala mogucnost da ako mi se slucajno ne svidi to sto mi je stiglo, da uzmem neku drugu cinelu u tom rangu ili bar toj euro protivrednosti. No, to se nikad nije desilo, tako da nisam imao problema. A inace, uvek sam do besvesti sve probavao u radnjama, i kad sam imao pare da nesto kupim i kad nisam. Evo npr, sad sam kupio nove koze, palice i sprejeve za cinele u Ritam centru, i naravno seo sam za onaj izlozeni PDP ( kako lik kaze, to su DW bubnjevi koji se sklapaju u Mexicu ) i nista, seo sam za njega i tukao kao da sam sam u krugu od 100 km. On se nije ljutio, a ja sam se potrudio da ipak budem korektan i da ne treskam ni previse ni predugo, vec tek toliko da osetim i bubanj i cinele i onu DW 5000 koja mi ipak manje lezi od Iron Cobre Power Glide. Bubanj je skroz korektno zvucao i fino je nastiman, ali sve to opet zavisi i od prostorije u kojoj sviras, tako da ne znam kako bi se ponasao u nekim drugim uslovima, a posebno ne znam kako bi se cuo da sam svirao sa bendom. Ista prica vazi i za cinele.

 

Twin Iron Cobra je cini mi se 360 EUR, kad sam ja kupovao moju single (tada 200 eur), bila je 420 eur. Yamahine pedale mi se nikako ne svidjaju. Po onome sto sam ja cuo i isprobao, TAMA Iron Cobra i Pearlove pedale u istoj klasi su zakon, mada postoje ljudi koji cene i DW 5000, ali meni se ne svidja ni osecaj ni dizajn te pedale, a mislim da je ovde vec neko postovao slike sa polomljenim gazistima na single i twin DW 5000. Nisam cuo da se to desavalo sa Cobrama...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

cobra ti je oko 400, ima u lyra style, ali ima tamo još nekih tama pedala, u suštini odlična pedala, samo proveri šarafe pre nego što kupiš, drobikusu i meni zapale falične na kardanu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...